Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 03.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.09.10 10:16



Доколкото разбрах ипотеката е за ремонта, а самият имот е купен с пари на родителите, което вече не е много справедливо, щом се води на името на сестрата.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За правната и морална странанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано18.09.10 11:49



След няколко години родителите ми и сестра ми решиха да правят ремонт на къщата, т.е. да я съборят и наново да я построят

Когато имаш събаряне и строеж си е строеж, не е ремонт. Около мен масово хората си купуват някакви съборетини, заради земята и после си правят нови къщи...ама си му викат строеж... Аз така го разбрах. И ако е така, ако къщата е построена наново, реално родителите са платили земята, а къщата я плаща сестрата. Между другото, смятам, че сестрата също трябва да плати половината от ЗЕМЯТА /не от целия първоначално закупен имот/ на авторката, а авторката да плати половината апартамент и така всичко ще е пито-платено.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор Kumiko Yanaka (Her highness)
Публикувано18.09.10 17:32



значи ти ако на моралната страна разчиташ

ще има да почакаш

с две думи да видя дали съм разбрала;
Майка Баща /твои/ имат 2 имота
Единият е преписан на сестра ти, съответно в бъдеще когато се стигне до наследяване вие с нея ще делите само единият.
Този в който живееш е ипотекиран от тях за да облагородят/подобрят другият имот.
Ти не изплащаш тази ипотека.
Сестра ти също ... някакъв бивш приятел я изплаща.
Сестра ти иска от теб половината за да изплати останалата ипотека.

Ако спре изплащанията банката ще го вземе от майка ти и баща ти ... апартамента не е твой.
Ако искат пари от теб за покриването на тази сума това значи, че ти ще изплатиш нещо на сестра си но де факто апартамента е все още на вашите.
Ако се налага да го изплащаш на сестра си този апартамент ..... трябва да е прехвърлен на вас двете за да влизате в подобни взаимоотношения по въпроса. Как така иска да и го изплащаш на нея ???
Нещо много объркано ....
Но на сестра ти имота си и е гарантиран а ще делите каквото е останало двете ...... ако ставаше въпрос за морал сестрати едва ли ще поиска парите от теб за това напротив би трябвало доброволно да се откаже от него.

Единствено ако разликата в стойността на двата имота е твърде голяма и да кажем твоят половин апартамент струва повече от нейният имот тогава има морално право да иска да и се плаща нещо за да компенсира разликата.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано18.09.10 18:33



Между другото, смятам, че сестрата също трябва да плати половината от ЗЕМЯТА /не от целия първоначално закупен имот/ на авторката, а авторката да плати половината апартамент и така всичко ще е пито-платено. Точно. Естествено, ако родителите са съгласни, щото май всички "с чужда пита помен правят".

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: За правната и морална странанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Milley ()
Публикувано18.09.10 19:16



Благодаря ви отново - наистина исках да чуя мнения на странични хора, които не ме познават. Най-добре е описала през нейния поглед ситуацията Кумико Янака, за което й благодаря.
Селският имот е купен преди 10 години доста изгодно - за 5000 лв. и директно е записан на името на сестра ми, не е на името на родителите ми. А е можело да бъде записан на двете ни - с дарение, което мъжът ми евентуално няма да може да оспори, ако това са имали тогава предвид. Апартамента, в който аз живея, е монолит - две стаи + кухня, две тераси, маза, без подобрения. От любопитство горе-долу се осведомих - в момента пазарната му цена е средно около 40000 лв.
За момента съм решила да проведа разговор с всички и да си изясним позициите. Ако се стигне до момента да й давам пари, ще се извика оценител, ще ползвам адвокат.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано19.09.10 00:55



Мили,
само не ми е ясно, от къде на къде родителите ти са длъжни да разпределят собствеността си, както ти виждаш нещата, а не от тяхна гледна точка?

Човек по закон, морал и каквото си искаш, може да се разпорежда само със своята си собственост. Не се хващай на контра, уважавай кръвта си, защото си представи родителите ти да прехвърлят с покупко-продажба апартамента на сестра тси. Просто няма как да отмениш волята им.
Запали им свещ да са здрави, че им ползваш апартамента и сигурно и гледат нещо на вилата, че и био-продукти похапваш.



Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано19.09.10 02:28



Спести го на родителите ти...Няма нужда докато са живи да разиграваш циркове за една панелка. Те не са ти длъжни, както преценят- така да направят.
Лично мнение.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор 7karina ()
Публикувано19.09.10 10:57



То бива алчност, ама чак толкова ...

Единствената италианска дума, която знам, е Bvlgari.





Тема Re: За правната и морална странанови [re: Milley]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано19.09.10 14:44



Прочетох темата ти и мненията в нея. За правната страна не зная, не съм юрист. За моралната страна, съгласна съм само с мнението на Кумико.
Мисля, че роднините ти са постъпили грозно и глупаво да действат зад гърба ти, без да те уведомят. След като ти живееш в този апартамент с мъжа си и детето, редно е да знаеш, че апартамента е ипотекиран и че има вероятност (да не дава Господ) да останете на улицата....
При сегашното положение (както вече е споменала Кумико), ако сестра ти иска да и изплатиш половината от апартамента, първо трябва да е на името на двете. А сестра ти би трябвало да ти изплати половината от земята, но не при цената преди 10г, а при сегашните цени. Доколкото разбирам за сега сестра ти няма проблеми с изплащането на ипотеката, тъй като бившия и приятел я изплаща. Тогава защо в момента е приритала да иска от теб пари за половината апартамент?



Тема Re: За правната и морална странанови [re: KpucaHa]  
Автор ЛУKABИЯT (Сатана)
Публикувано20.09.10 11:52



Но са гарантирани с имот, който е и на Milley. Ако сестрата не върне кредита, щевземат апартамента, който е наследствен и Milley губи половин апартамент, а сестра й получава като подарйк къща без тежести...



Иначе казано, сестрата си има имот който си е неин и това не подлежи на коментар. Докато Milley за сега няма нищо от родителите си и чака и трепери сестра й (или някакво старо гадже) да изплати заема, защото в противен случай, не само че не получава никакво наследство, но остава на улицата.

Суетата - любимият ми грях!

Редактирано от ЛУKABИЯT на 20.09.10 12:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.