Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:15 09.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Никой на този свят не е длъжен да бъде по-"добър"нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Capa _ ()
Публикувано21.09.10 11:48



Оветеното в синьо е доста разпространено. Казвам ти го, защото и аз съм била вътре в такова каре.



Тема Така, така...нови [re: Capa _]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано21.09.10 11:50



+1





Тема Re: Никой на този свят не е длъжен да бъде по-"добър"нови [re: Capa _]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.09.10 13:03



Говорещите добре български език в такива случаи използват думички като "понякога", "често", "обикновено". Липсата на тези думички показва категоричност, която обхваща всички. Та, или авторката не е на "ти" с българския или наистина живее в много кофти среда.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Никой на този свят не е длъжен да бъде по-"добър"нови [re: Capa _]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано21.09.10 14:59



за кво ми е да се уча, като 35 години ненаучена си карам и съм си жива






Тема Re: Така, така...нови [re: АВе]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано21.09.10 15:00



+1 какво? Който не може да ми отговори на въпроса или ....






Тема Re: Никой на този свят не е длъжен да бъде по-"добър"нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор _Brave_ (Ares)
Публикувано21.09.10 15:20



Сори мацко, но има доста истини в статията на Сара. Разбира се не е модерно да се пише, че жените нещо са се самопрецакали. Те трябва да са силни, независими, еманципирани, консумиращи и т.н., но фактите са си факти, както и да ги облечем в думи.
Гледам по-горе се пише за родопските села. Да де само дето в София живее около 30% от българското население, а в родопските села... Така, че наблюденията на авторката на статията може да се смятат за валидни в урбанизираната част на БГ-то.
Колкото до думичките "понякога", "често", "обикновено" са прекрасен начин да избегне човек конфронтацията на идеи, мисли и изобщо какъвто и да било спор. Само, че в спора се ражда истината. Затова да не прекаляваме с дипломациите. Няма лошо и да се поспори отвреме навреме.

IN NOMINE PATRIS ET FILII ET SPIRITUS SANCTI


Тема Re: Какво от това?нови [re: Capa _]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано21.09.10 16:01



Точно затова сме толкова объркани сега
Не знам, аз не се чувствам объркана...



Това с "по-добрият" не го схванах, самата концепция за "по-добър" ми се губи. Не случайно изпозлвах "по-подходящ".

I'll try to be nicer, if you try to be smarter.

Тема Re: Никой на този свят не е длъжен да бъде по-"добър"нови [re: _Brave_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.09.10 22:08



Аз не съм казала, че няма истини, а просто, че те съвсем не са общовалидни. Най-малкото една голяма част от жените са женени и всичките тези проблемчета са им доста далечни.
И пак казвам- живея в урбанизираната част на БГ-то, най-урбанизираната. Екземпляри и разговори от описаните съвсем не ми се случват толкова често. Та, ако човек попада все на такива, значи просто му е кофти средата.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Никой на този свят не е длъжен да бъде по-"добър"нови [re: Capa _]  
Автор monetka (знак на съдбата)
Публикувано22.09.10 09:41



казано образно, щом тръгнеш към "пазара за съпрузи/съпруги", не грабвай прекалено голяма кошница, че само ще се блъскаш в кошниците на другите "купувачи" и може накрая твоята да се окаже празна...





Тема Re: Никой на този свят не е длъжен да бъде по-"добър"нови [re: monetka]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано22.09.10 10:11



по добре празна отколкото пълна с лайна







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.