Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 25.04.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Darning socks service  
Автор Candace (Flynn )
Публикувано15.09.10 19:15



Здравейте всички,

Вие можете ли да шиете/зашивате чорапи?

Чудех се, защо в днешно време хората не шият? ( Аз не мога да зашивам чорапи, но мога да шия копчета и 2 части (ръб).



Тема Re: Darning socks serviceнови [re: Candace]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.09.10 20:07



Едно време можех, но сега просто ги хвърлям. Не е толкова сложно. Правеше се нещо като мрежичка.

Иначе, не съм много сръчна.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Darning socks serviceнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Candace (Flynn )
Публикувано15.09.10 20:32



И аз ги хвърлям,но никога не съм можела да ги кърпя както трябва.

Сега имам 2 скъсани детски чорапогащтника и се оглеждам за още скъсани чорапи, за да има смисъл да се разходя до кофата за стари дрехи А детските чорапи и чорапогащтници често се продават в комплект по няколко и се събира едно пълно голямо чекмедже.

Преди малко гуугелнах " кърпене на чорапи" и се учудих колко много хора търсят инструкции за кърпене Даже има и в ютюб





Тема Re: Darning socks serviceнови [re: Candace]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано15.09.10 22:00



Дай да ти ги изкърпя.Не взимам скъпо.По 10 кинта на чорап.
Ако ти се вижда скъпо оглеждай по-често ноктите на децата си и купувай качествено,а не ефтини боклуци.Също им оглеждай и опипвай обувките им отвътре да няма ръбове в тях,които късат чорапите.
За кърпене на чорапи има специално приспособление.Прилича на гъба.Целта е да се опъне и изправи тъканта ,за да се зашие по-лесно.Но това го няма сега по магазините.Имало го е преди години.Може някой дърводелец да ти го направи на струг.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Darning socks serviceнови [re: Xoлдън]  
Автор Candace (Flynn )
Публикувано15.09.10 22:15



Това е добър съвет, но дупките са по коленете.

А на мен ми се случваше много често, чорапогащите ми да се късат по стъпалата. А обувките ми уж са удобни ( пъмпс-дамски обувки с токче).

Накрая започнах да обувам и чорапки за пъмпс - покриват само долната част на крака и не се виждат от обувките. И чорапогащите оставаха здрави (чорапите също, те са и по-плътни)




Това приспособление не го знам, но по обяснението ми напомни на обтегачи за обувки, които всеки има.Сигурно може да се ползват и за кърпене

Намерих даже тази гъба. Имаше и една, боядисана като гъба с червено чадърче на бели точки

Редактирано от Candace на 15.09.10 23:09.



Тема е, че к'во сложно иманови [re: Candace]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано15.09.10 23:03



в шиенето на чорапи???

хващаш чорапа в едната ръка, иглата с конеца в другата, бучиш иглата, издърпваш я, пак бучиш, пак издърпваш и т.н.... - това е!
но най-важното при шиенето на чорапи е правилно да си подбрала цветовете - на черни чорапи най-върви оранжев конец, на сини - розов, на розови... познай!... син, разбира се, на зелени - червен.

ако правилно си подбрала цветовете, никой няма да обърне внимание как си зашила чорапите - изкусно или на джаста-праста.

айде, успех!



Тема Личи си че си ми на годинитенови [re: тpънчeтo]  
Автор Candace (Flynn )
Публикувано15.09.10 23:15



Но явно не си гледала в ръцете на баба си







Тема Re: Личи си че си ми на годинитенови [re: Candace]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано15.09.10 23:27



хах, аз съм се метнала на баба си, на която съм кръстена, но още не съм достигнала нейните висоти на несръчност



честно, без малко да не изгледам филмчето, защото в началото видях човешко лице в дупката на чорапа. общо взето почти винаги си намирам причини да не отварям линкове, но този го изгледах.
сладурско:)

пп. обаче аз за всеки случай няма да казвам на дъщеря си, че знам как се шият чорапи вече



Тема Re: Личи си че си ми на годинитенови [re: Candace]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.09.10 07:52



Има късмета тази булка от клипчето, че не се е омъжила за "на мама момчето" и българската Мама Свеки да види как промушва иглата ПОД две последователни нишки.

Те тогава щеше да види кон боб яде ли. Като и обясни мама как на момчето ще му излязат мазолчета от тази неравност.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Личи си че си ми на годинитенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано16.09.10 09:21



Напълнихте ми душата . У моите родители , кон боб яде , щото баща ми сам си кърпи чорапите - нямал доверие на майка ми , а у нас скъсаното се хвърля . Имаме толкоз много чорапи , че магазин да отворя , пак скоро няма да свършат .






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.