Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 26.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Darning socks service  
Автор Candace (Flynn )
Публикувано15.09.10 19:15



Здравейте всички,

Вие можете ли да шиете/зашивате чорапи?

Чудех се, защо в днешно време хората не шият? ( Аз не мога да зашивам чорапи, но мога да шия копчета и 2 части (ръб).



Тема Re: Darning socks serviceнови [re: Candace]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.09.10 20:07



Едно време можех, но сега просто ги хвърлям. Не е толкова сложно. Правеше се нещо като мрежичка.

Иначе, не съм много сръчна.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Darning socks serviceнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Candace (Flynn )
Публикувано15.09.10 20:32



И аз ги хвърлям,но никога не съм можела да ги кърпя както трябва.

Сега имам 2 скъсани детски чорапогащтника и се оглеждам за още скъсани чорапи, за да има смисъл да се разходя до кофата за стари дрехи А детските чорапи и чорапогащтници често се продават в комплект по няколко и се събира едно пълно голямо чекмедже.

Преди малко гуугелнах " кърпене на чорапи" и се учудих колко много хора търсят инструкции за кърпене Даже има и в ютюб





Тема Re: Darning socks serviceнови [re: Candace]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано15.09.10 22:00



Дай да ти ги изкърпя.Не взимам скъпо.По 10 кинта на чорап.
Ако ти се вижда скъпо оглеждай по-често ноктите на децата си и купувай качествено,а не ефтини боклуци.Също им оглеждай и опипвай обувките им отвътре да няма ръбове в тях,които късат чорапите.
За кърпене на чорапи има специално приспособление.Прилича на гъба.Целта е да се опъне и изправи тъканта ,за да се зашие по-лесно.Но това го няма сега по магазините.Имало го е преди години.Може някой дърводелец да ти го направи на струг.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Darning socks serviceнови [re: Xoлдън]  
Автор Candace (Flynn )
Публикувано15.09.10 22:15



Това е добър съвет, но дупките са по коленете.

А на мен ми се случваше много често, чорапогащите ми да се късат по стъпалата. А обувките ми уж са удобни ( пъмпс-дамски обувки с токче).

Накрая започнах да обувам и чорапки за пъмпс - покриват само долната част на крака и не се виждат от обувките. И чорапогащите оставаха здрави (чорапите също, те са и по-плътни)




Това приспособление не го знам, но по обяснението ми напомни на обтегачи за обувки, които всеки има.Сигурно може да се ползват и за кърпене

Намерих даже тази гъба. Имаше и една, боядисана като гъба с червено чадърче на бели точки

Редактирано от Candace на 15.09.10 23:09.



Тема е, че к'во сложно иманови [re: Candace]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано15.09.10 23:03



в шиенето на чорапи???

хващаш чорапа в едната ръка, иглата с конеца в другата, бучиш иглата, издърпваш я, пак бучиш, пак издърпваш и т.н.... - това е!
но най-важното при шиенето на чорапи е правилно да си подбрала цветовете - на черни чорапи най-върви оранжев конец, на сини - розов, на розови... познай!... син, разбира се, на зелени - червен.

ако правилно си подбрала цветовете, никой няма да обърне внимание как си зашила чорапите - изкусно или на джаста-праста.

айде, успех!



Тема Личи си че си ми на годинитенови [re: тpънчeтo]  
Автор Candace (Flynn )
Публикувано15.09.10 23:15



Но явно не си гледала в ръцете на баба си







Тема Re: Личи си че си ми на годинитенови [re: Candace]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано15.09.10 23:27



хах, аз съм се метнала на баба си, на която съм кръстена, но още не съм достигнала нейните висоти на несръчност



честно, без малко да не изгледам филмчето, защото в началото видях човешко лице в дупката на чорапа. общо взето почти винаги си намирам причини да не отварям линкове, но този го изгледах.
сладурско:)

пп. обаче аз за всеки случай няма да казвам на дъщеря си, че знам как се шият чорапи вече



Тема Re: Личи си че си ми на годинитенови [re: Candace]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.09.10 07:52



Има късмета тази булка от клипчето, че не се е омъжила за "на мама момчето" и българската Мама Свеки да види как промушва иглата ПОД две последователни нишки.

Те тогава щеше да види кон боб яде ли. Като и обясни мама как на момчето ще му излязат мазолчета от тази неравност.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Личи си че си ми на годинитенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано16.09.10 09:21



Напълнихте ми душата . У моите родители , кон боб яде , щото баща ми сам си кърпи чорапите - нямал доверие на майка ми , а у нас скъсаното се хвърля . Имаме толкоз много чорапи , че магазин да отворя , пак скоро няма да свършат .





Тема Re: Darning socks serviceнови [re: Candace]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано16.09.10 10:24



Хората не шият чорапи в днешно време, защото чорапите са евтини и достъпни. Като се скъса чорап, много по-лесно е да го хвърлиш и да купиш нов.

I'll try to be nicer, if you try to be smarter.


Тема Re: Darning socks serviceнови [re: ladyMarian]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано16.09.10 11:48



Затова сме заринати в боклуци, щото лесно хвърляме. Аз пък кърпя чорапи, а и не само тях. На клипчето са шушони и с тях не бих се справила.



Тема И после...нови [re: Candace]  
Автор ЛУKABИЯT (Сатана)
Публикувано16.09.10 13:02



И после пак някой ще поставя теми за превъзходството на половете.


Той много добре кара, но неможе да завива...
Баси умностите...!!!
Абе, маце, какво толкова има да му се "зашива" на един чорап, бе!??? Просто ако ми е скъсан чорапа няма и да се замисля как се прави, просто ще го сабуя и ще го зашия! Дори няма да се сетя, че има някаква технология на шиене.
Ебати проблемите имате някой, да сте живи и здрави. А вие как пазите равновесие, имате ли някаква специална метода за това????

Суетата - любимият ми грях!

Тема Re: И после...нови [re: ЛУKABИЯT]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано16.09.10 13:08



бас държа, че този начин на зашиване в клипчето мъж го е измислил!!!





Тема Re: Darning socks serviceнови [re: Candace]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано16.09.10 14:41



Чорапите струват по 3-4 лв. чифтът, не виждам никакъв смисъл да са шити и някой да носи шити чорапи...

Antes muerta que sencilla


Тема Класическа...нови [re: Candace]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано16.09.10 15:17



реприза. Аз я правех и без допълнителни приспособления І-ІІ курс като студент.

После... скъсаните чорапи се хвърлят и се купуват нови.
Сигурно и сега ще мога да шия така, но, за щастие, не се налага.





Тема аз моганови [re: KpucaHa]  
Автор Lady_Xaxa (новак)
Публикувано22.09.10 16:31



всичко да шия защото имахме по трудово шев и кройка. Имам и машина в нас. Винаги тези ми умения, без да са профи са ми били в полза а именно днес си купих от втората марков панталон за 1 и 30 обаче го беше носила някоя къса-баджак, а аз съм дългокрако маце, само го разподгънах и го наместих до оригиналните му размери. Ползата-спестени 50 тина лева за 5 мин труд



Тема по въпроса за равновесиетонови [re: ЛУKABИЯT]  
Автор Lady_Xaxa (новак)
Публикувано22.09.10 16:34



в неврологията преди години ми правиха изследване на вестибулара. качиха ме на стол въртящ се метален с едни очила с диоптър 173107237 въртяха ме казаха ми да стана след това и представете си тръгнах в права линия . ставам ли за космонавт



Тема Re: аз моганови [re: Lady_Xaxa]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано22.09.10 18:32



Това пък защо към мен

Аз говорех за чорапите, иначе към дрехи от втора употреба нямам НИКАКВО отношение.

Antes muerta que sencilla

Тема Re: аз моганови [re: KpucaHa]  
Автор Lady_Xaxa (новак)
Публикувано24.09.10 09:13



а така се е паднало :) сори хич не съм гледала къде съм писала



Тема Re: Darning socks serviceнови [re: Candace]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано24.09.10 11:07



аз рокля мога да ти ушия на ръка. Е верно, ще е като Джаста Праста ама поне ще съм на хорото, а не за плета като сестра и Циндил Пиндил

.
Всичко шия, само искайте. И не само шия, а правя всичко. Единственият проблем е, че е далече от перфекцията. Ама ние не сме педанти




Тема Re: Личи си че си ми на годинитенови [re: Candace]  
Автор h-o-r-n-e-t (walker)
Публикувано24.09.10 17:12



Баси и образователния клип!
За момент се почудих кой чорап да скъсам за да изтествам на „живо” това шиене..





Тема Да,нови [re: Candace]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано25.09.10 15:11



мога и не само чорапи.

Всичко шия и зашивам, реставрирам предмети също така. Нужно е желание, изобретателност и сръчност.

В днешно време хората не шият, защото са консуматори и лесно хвърлят неща, които с малко труд биха имали по-дълъг живот. Пълно е с млади момичета и жени, които дори копче не могат да зашият и са готови да хвърлят нова дреха заради скъсано копче!

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Darning socks serviceнови [re: Xoлдън]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано25.09.10 15:27



Ти ми взе акъла направо!



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Darning socks serviceнови [re: paзбиpaм]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано25.09.10 16:14



Запомнил съм я от детските години.Майка ми имаше такава.Сега почти никой не кърпи чорапи.На боклука и нови.Но явно преди години нещата са били доста различни.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Darning socks serviceнови [re: Xoлдън]  
Автор Candace (Flynn )
Публикувано26.09.10 15:41



Добре че има хора, които са гледали



Няма да се учудя, ако след време има и хора, които мислят че спагетите растат в земята като аспержи

п.п. Като бях много малка,бях при дядо ми и бях намерила един инструмент, който представлява метални халки, сложени една в друга и захванати на едно място, така че можеха да се разгъват. Имаше и номера по тях.
Бях много учудена, след като разбрах, че това е инструмент за сортиране на плодове и зеленчуци ( отделят се различно големите плодове).

Или пък табуретката с 1 крак, която се ползва за доене на крави И се поклащаш заедно със столчето Преди няколко години имаше нещо като състезание ( в центъра на половин милионен град) , в което се доеше една гумена ръкавица пълна с вода. Не можеш да си представиш колко несръчни хора ходят по тоя свят



Тема Re: Личи си че си ми на годинитенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Candace (Flynn )
Публикувано26.09.10 15:46





Наистина има ръб, но пък тези хора не изглежда да гладят чорапи



Тема Reнови [re: ЛУKABИЯT]  
Автор Candace (Flynn )
Публикувано26.09.10 15:56



Все някак се справям с равновесието



А сега имам и друг проблем, но ще трябва да го пиша в Мъжки клуб или ако има клуб за ТВконзоли, не намирам достатъчно инфо.

А за чорапите: През лятото бях в България на море. Минаха няколко дни, докато дъщеря ми реши да носи обувки без чорапи

В първите дни бяхме на плаж ( Градски плаж в Бургас). Тръгнах с децата по алеята, дъщерята тръгна боса, а асфалта беше горещ. След малко се върна уж да си обуе обувките. Но в полседният момент решила да обуе само чорапите ( както обикновено прави) И се разхожда по улицата по чорапи, хората май се притесняваха че няма кой да й шие чорапите, и аз не знам, но май не беше прието да се износват чорапи по асфалта



Тема Re: Да,нови [re: paзбиpaм]  
Автор Candace (Flynn )
Публикувано26.09.10 16:25



Да, така е, но пък за да ти зашият един цип на панталон, заедно с ципа излиза колкото почти половината от цената на панталона. ( в Германия) . А аз например не мога да шия цип и не съм единствената

Което наистина е жалко.



Тема Re: Да,нови [re: Candace]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано26.09.10 17:57



Предвиди за другата лятна ваканция 2 дена за уроци по шеф и кройка

Ще те науча с удоволствиеНавита ли си?



Тема Азнови [re: Candace]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано26.09.10 18:38



нямах предвид да ТИ зашият , а да можеш САМ да си зашиеш.


Супер е, че в по-белите държави цените на услугите са така високи, хората там ценят сръчността, а тук е обратното. Абе добре, че мога почти всичко, което се прави с ръце.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Да,нови [re: Фиш]  
Автор Candace (Flynn )
Публикувано28.09.10 18:55



da, навита съм

Майка ми ми е показвала някои неща, но като й счупих 2-3 игли и реши че ми стига ( а аз гледах дали иглата е извадена, не знам защо се счупи)

п.п. Шиенето и плетенето е много разпостранено и сред жени на моята възраст. Даже аз още пазя дрехите на Барби, които съм плела и шила сама и които наистина са супер

Миналата седмица видях една жена, която имаше шита обложка за книга, на която беше бродирано " любима книга"
Аз не си падам по шити обложки, но беше много симпатично.

А една моя позната шие чантички за табака си Купува парченца шарен плат и ги шие като портмоне, с едно копче отпред.
Тя има и една много хубава шапка, която е плела сама. ( и сигурно я е плела в трамвая, както правят и доста хора )



Тема Re: Darning socks serviceнови [re: Candace]  
Автор impulce (пенлива)
Публикувано28.09.10 19:47




Да, мога, но не го правя често - да не кажа въобще.
Защото просто отделеното време и цената на чифт (особено, ако купуваш дузина)се уравновесяват. Освен това зависи и какви чорапи носиш..аз нося силиконови дори и зиме, защото не понасям др.да ми се усуква..там не върви да свлечеш дантела и да ти се лъсне кърпен палец.

От истински зимните, които трябва да топлят, а не само да са секси - си купувам комплект от няколко вида и цвята, като цената напълно обезсмисля - време, напрягане на очите, конец и т.н. Да не говорим, че съм малко припрян тип и всякакви бъцкания, продължили много дълго време - ме изнервят - например никога не бих имала търпението да бродирам.

За сметка на това време, което ще отделя за този тип ръкоделие с чорапите, ще направя нещо, което ми е много по - приятно.
Инак мога да шия всичко, включително съм си шила разни поли и панталони едно време, с кройки от Бурда на майка ми, на машината.

Но считам, че човек трябва да си цени времето и да преценява добре за какво да го изразходва - въпрос на вкус и настроение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.