Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 24.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: chavdar4e]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано07.08.10 22:13



при нас таткото е отбелязан с хиксчета в акта ни за раждане, защото докато се накуми, а и мама му докато даваше съвети как съм щяла да се моля, си го записах детето на мое име (хем баща/хем майка) и не се нуждая от декларация за пътуване в чужбина сега!

Гледам на новите документи как вписали на графа 'бащино име' майчиното на детето ми, ама .... ще го играем двуликия Янус - поне това с пътуването в чужбина е много лека и необременяваща процедура в този случай



Кажи хубаво място в Петрич - като вземем колата с малкия имаме и тази дестинация за цел!


Major e longinquo reverentia

Тема Re: Който вече се е върнал от почивка,нови [re: LadyMorgana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.08.10 23:21



Тъпо е наистина, че точно пред хотела чадърите и шезлонгите трябва да си ги плащаш. Иначе в цената на хотела влиза ползване на шезлонг, но на басейна. Но... шезлонгите и чадърите на плажа и на басейните са напълно еднакви и сестра ми решила че и тези на плажа са безплатни. И след малко минал чичкото дето събира пари и ги одрал 18 лв. А те седели там има нема 2 часа. Аз това го знаех и и бях казала, ама тя е блеяла. Гадното е, че шезлонгите на басейните са малко и човек едва ли не трябва в 7 часа да слезе да си заеме. Чужденците доста нагло си оставят хавлиите сутрин рано и така си запазват шезлонга за цял ден. Ама аз предпочетох да си купя чадър за 8лв и да си седя на плажа на хавлийката. Чак пък за шезлонг не съм преритала. То не мога и 5 мин да седна на него от тичане след деца.
Чула съм че има подобни местенца и за по малко пари ама аз имам големи претенции като ходя само една седмица в годината на море всичко да ми е точно както го искам. Не ми се пести от удобства по почивки.
Ама то в БГ вече животът е станал по скъп и от тук да му се не види, 3 седмичната ни почивка в БГ ни излезе около 6000лв и то при положение, че почти всяка вечер сестра ми ни гощаваше.
Не ми харесва обаче храната по кръчмите в Обзор. Малки и недовършени порции без гарнитура, я месото неопечено, я рибата смърди на блато... кел файда че е по евтино от Европата. В Унгария на практика излиза по евтино защото ти сервират перфектни и огромни порции с кво ли не вътре, не се налага допълнително ни салата да поръчваш, ни хляб, ни гарнитура. Но то май е нормално по такива курортни кръчми с много клиенти да претупват манджите.
В самия Обзор Бийч Резорт не съм се хранила та не мога да се изказвам. Но една американска датчанка малко преди мен ходи на Златните и каза също, че не е била очарована от БГ кухня. Гадно ми е от мъжа ми да се изказва негативно за БГ кръчми, а европейските къде и да идем ги хвали. Не мога да му се сърдя, щото сравнявам и виждам, че е прав. Излиза че българите и като готвачи сме гола вода.




Тема Re: Който вече се е върнал от почивка,нови [re: LlRA..]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.08.10 23:24



да, писах някъде и за това. 2 сутрини зареждане рано рано на опашката и се уредих с нов паспорт. Отивам в 7 часа на опашката, с една дузина народ вече преди мен, първите пристигнали още в 6 часа, сядам на стъпалата с лаптопа и до 8.30 когато отварят паспортното свършам една камара работа.




Редактирано от NikiFin на 07.08.10 23:25.



Тема Re:нови [re: LadyMorgana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.08.10 23:39



бе квото и да е друго си е да знаеш, че не си сам, че има на кой да оставиш детето ако се наложи и изобщо, че има на кой да разчиташ.
А и много си зависи от детето. Приятелите, с които бяхме заедно нямаха никакви грижи с децата си, седят си кротко до тях, не реват да влизат непрекъсанто във водата... не че не им се караха, ама като че ли гледаха ние как викаме по нашите и те да не се почувстват изолирани, та се развикат от време на време за глупости, че стъпило с песъчливи крака на хавлията и некакви такива, които за мен не са повод за никаква забележка. А моите само тичаха в различни посоки и ревяха за кво ли не, разрушаваха пясъчните замъци на хората и едва не си отнесоха боя на няколко пъти.... Нема почивка с тях. Ама аз се чувствам така тренирана, че преди 5 год ми беше немислимо да тръгна с Давид сама на някъде, ама сега вече ми изглежда адски лесно да пътувам където и да било дори сама с него, нищо че е бес на бесовете, щом е едно все някак си ще се оправя. Ама с 3 и на разходка не бих ги извела сама, абсурд.
Днеска ми направиха голям номер типично в техен стил. Имах уговорка с др мама от детската да съберем децата в тях да си поиграят. Тя с 2 аз с 3 и всичките заедно на детска ходят и се познават. Моите уж искаха, приготвих ги и на излизане Давид тропна с крак и каза Не, аз оставам с тати. Теди видя от него и той се заинати. Та в крайна сметка взех само Ева, тя е залепена за мен като ваденка, и къде и да я поведа ще дойде само и само за да е с мен. Та освен че закъснахме с половин час за гостито заради разправии накрая се появихме само аз и Ева, а ония деца очакваха камара народ. Излагация и типично за моите да провалят всичко в последния момент, и то инициативи, които са направени специално заради тях.




Тема Re:нови [re: LadyMorgana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.08.10 23:41



какво значи студио






Тема Re: Който вече се е върнал от почивка,нови [re: NikiFin]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано08.08.10 01:27



права си за храната по нашето черноморие - още се учат на обслужване , различно от Балкантуриста .... а кръчмите повечето са безсмислено и неоснователно скъпи , но .... винаги се обаждам на местни приятели да ме ориентират за заведение - има добри и евтини - но не са популярни. Това навсшкъде по черноморието.

Храната на Златните само на олинклузива си струваше. Наистина, в хотела който бях олинклузива приятно ме изненада - огромни количества прясна и разнообразна храна! Страхувам се обаче, че това беше изключение!

А за шезлонгите и чадърите - просто нямам думи. Бях си нон-стоп на басейна след първото 'свиждане' с морето. Хотела имаше 3 басейна и стотици шезлонги около тях - нямаше го проблема, с който си се сблъскала.

Лошото е, че трябва да ги обсъждаме хотел по хотел - всеки има специфики в обслужването и цените ....


Major e longinquo reverentia

Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано08.08.10 01:29



и то инициативи, които са направени специално заради тях много им разбират на тях главите, че нещо се прави специално за тях .... спонтанни са до безкрайност и решават на последния момент!




Major e longinquo reverentia

Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано08.08.10 01:32



студио е вид апартамент, което се плаща цялостно, а не по броя на хората в него. Може в студио с 4 легла да отседнат и 2 души - просто цената е единна.

Студиата не са често в хотели, а във вили .... поне така е в Гърция. Тук (в Бг) студио не съм наемала, защото ги таксуват много скъпо и обикновено кухните към тях не са удобни и/или сносно обзаведени. Затова мога да ти поясня само за гръцкия вариант на 'студио', Ник




Major e longinquo reverentia

Тема Хмнови [re: LadyMorgana]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано08.08.10 01:43



На мен пък ми обясниха, че студио е една стая с кухненска нисша , баня и тоалетна.

т.е. за сам човек или двойка.


by himbeer

Тема Re: Хмнови [re: himbeer]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано08.08.10 01:46



абе има разни студия .... имат и кухня, ама броя на леглата е различен. Моето е 2 легла и спалня-диван. Вероятно имат оразмеряване като мини, и/или уширени .... тоя туристически бизнес е една енигма от термини




Major e longinquo reverentia


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.