Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 28.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Какво ви дава работатанови  
Автор steinbock (рогата)
Публикувано20.06.10 11:41



Понеже в една друга тема се разви дискусията за работата и жените, искам да ви питам какво ви дава работата, освен финикииски знаци? Не става дума само за конкретното работно място, а повече за ходенето на работа като цяло. Естествено, че на повечето от нас им се налага да работят, но представете си, че имате възможност да избирате. Аз не бих се отказала от това да работя, защото:

- харесва ми чувството да имам собствени пари
- не бих искала да съм зависима. Никой не е застрахован от развод, може да се наложи на жената в един момент да се грижи сама за себе си. Една жена, която не е работила 10-15 години, трудно ще си намери хубава работа, дори и да има образование.
- ще ми липсват социални контакти
- работата понякога изнервя, уморява, но и носи удоволетворение, което една подредена къща и измита баня не ми дават

При това работата не ми е хоби, нито пък спасявам света
- какво още...? Не съвсем насериозно, но чистата истина - не обичам да домакинствам, така имам оправдание да си делим домакинската работа.

А на вас какво ви дава работата и бихте ли се отказали от нея, за да ви издържа мъж?



Тема Re: Какво ви дава работатанови [re: steinbock]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано20.06.10 12:05



Собствени пари?!

Нали сте едно цяло, какво е това твое и мое?



Тема Re: Какво ви дава работатанови [re: steinbock]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано20.06.10 12:26



Работата ми дава реализация.


Тази реализация бих могла да я намеря/имам като съпруга, помагаща в семейния бизнес и домакиня.

Но затова трябват 2ма.


Като домашна жена също имаш собствени пари, това е вид официален статус и има официални осигуровки.

Като домакиня жената не е зависима, а съучастваща. Всяка жена има право да "напусне фирмата" и да започне нещо с друг статус (не разбирай развод , а друга работа) Което не задължително да е в плюс за семейството и за доходите, както и за удовлетвореността й.


Работата изнервя и уморява психически дори да имаш нагласа, докато домашната работа може само да умори.


Работата може да е хоби или не, а домашната работа има директен смисъл за теб и поставя здрава основа на нещо. Докато работата като назначен не ти дава поглед над нещата и дали изобщо поставяш основа, дали изобщо затвърдяваш нещо, или извличаш моментна изгода за други и за теб, за която чупиш нерви.


И последно за социалните контакти ли беше? - Социалните контакти извън работата са по-пълноценни от професионалните, защото последните са ограничени от фирмената етика, да речем.


by himbeer

Редактирано от himbeer на 20.06.10 12:30.



Тема Re: Какво ви дава работатанови [re: *Paл*]  
Автор steinbock (рогата)
Публикувано20.06.10 12:28



Собствени пари, с които да мога да си удволетворя някой каприз. Естествено само при условие, че иначе семейството не е затънало в заеми, няма болни и прочие. Представи си, че искаш да си купиш нещо неоправдано скъпо, което не ти трябва, но ще те зарадва. Когато работя, мога да си го позволя. Когато не работя обаче, поне аз си казвам, той е работил цял ден за тия пари, върнал се е уморен, съвестно би ми било да ги давам за глупости. Освен това мъже и жени имат в купуването на неща различни приоритети. Аз напр. не нося часовник, на бих си купила скъп часовник. За един мъж обаче това може да е глезотия да си го купи. Не всеки мъж пък разбира, защо една жена трябва да има еди си колко чифта обувки. Понякога едното цяло, за което говориш, мисли различно, собствените пари ти дават свобода, назвисимост и по този начин според мен се предотвратяват някои конфликти.



Тема Re: Какво ви дава работатанови [re: himbeer]  
Автор loverrock ()
Публикувано20.06.10 12:44



Това не важи за жените, които са лидери!

all the lovers


Тема Re: Какво ви дава работатанови [re: himbeer]  
Автор steinbock (рогата)
Публикувано20.06.10 12:45



помагаща в семейния бизнес

това обаче вече е работа

може да работиш от дома, както правят някои преводачи, програмисти и т., пак е професионална изява

Като домашна жена също имаш собствени пари, това е вид официален статус и има официални осигуровки.


Имаш официален статус в Германия, и то много ограничен. Как е в България разбираш като чуеш, че разведения мъж според съда трябва да плаща 50-80 лв. издръжка. Прочети тази статия, въпросните осигуровки в Германия също не те спасяват от безпаричие.



А тези собствени пари не са по-различни от джобните за децата. Мерси, джобни ми даваха родителите Сега няма нужда



Тема Re: Какво ви дава работатанови [re: loverrock]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано20.06.10 12:48



Ох, мислиш ли?!



Каква работа мислиш вършат такива жени в семейния бизнес? Помагането им там започва отгоре и е според зависи колко време могат да отделят за това.


by himbeer

Тема Re: Какво ви дава работатанови [re: steinbock]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано20.06.10 12:49



Че какво го интересува него какво си купувам аз?! Я стига. Имало е години през които не съм работила. Работил е той. Не съм имала никакви угризения да си купя нещо. Е, не съм искала холова гарнитура де... но и да работя и да не работя парите винаги са били общи. Обсъждат се само големи покупки като хладилник например. Конфликти заради пари са невъзможни. Колкото до развода - вчера мъжа ми ми разказа един виц. "По какво си приличат торнадото и жената? Идват с духане и си отиват с къщата."
Работата - сегашната си я харесвам. Но съм се отказвала от такава, която не ми харесва.



Тема Хахаха 07.02.08нови [re: steinbock]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано20.06.10 12:54



Егати пропагандата

Този статус все още съществува 2,5 години след медийното му "закриване" хахаха


Жената има гореописаните приоритети и възможност за реализация и без да помага в семейния бизнес, дори изобщо да няма такъв.


Когато човек се развежда, то НЕ БИВА да разчита на статуса "домакиня".

Това е съвсем друга ситуация, горе писах, че са нужни 2ма.


by himbeer

Тема Re: Какво ви дава работатанови [re: himbeer]  
Автор loverrock ()
Публикувано20.06.10 12:56



Има семейства, в които и двамата имат бизнес!

all the lovers



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.