Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Мисия Лондоннови  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано30.05.10 18:58



отдавна не съм се чувствала толкова комфотно на филм, и не съм успявала да сдържа смеха си.

Знам, че тук много от девойките са живущи зад граница, и тези неща са ги виждали от първа ръка. Ако сте гледали филма - какво ще кажете?

Мен ми напомни на последното ми посещение в чужбина на една среща на задоволително равнище - имаше представители на всички балкански посолства, но без нашето - нищо, че делегацията ни беше от сравнително високопоставени лица. Имаше и местни министри. Но нашето посолство - дори и с някой аташе по това-онова не се отзова. Българска му работа (или Éй сега си еба майката'' - крилатата фраза на Баничаров в кризисен момент).

А другото, сладките спомени от префърцунени лакеи на 'първите', мега разбирачи от изкуство, пози, финтифлюшки и висок стил. Трябва ли да се мразим за това или да се замислим защо сме така зле с иначе много шумния ни политически и културен елит? Това типично българско ли е, или си има аналози и по другите страни?


Major e longinquo reverentia

Тема Имам няколко въпросанови [re: LadyMorgana]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано30.05.10 22:25



В момента чета книгата.

Май е по-добре да ти пратя цялата тема в съседния клуб.




by himbeer

Тема Re: Имам няколко въпросанови [re: himbeer]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано31.05.10 00:45



аз съм малко улеснена откъм разбирането на нещата. Познавам директно или индиректно някои от прототипите на героите и ми е смесено забавно и тъжно. Разните интриги, които почват още от ниво 'външно', политическите завери и приятелско-роднинските кръгове. Всичко това, като се обвие в кадифето на самочувствието 'от мен започва света' и става страшно. И тъжно.

Забавни ми бяха 'хората на изкуството'. Там някак години наред ги възпитаваха повече в грандомания и по-малко - в това как се създава изкуство, и сега рядко може да се произведе нещо стойностно и да се пласира навън. Ето и Евровизията ни (кофти е, но и там впечатленията ми са от 'първа ръка'). И всички, които са някъде зад граница 'почивам си и чета сценарии'. А на практика крада патки по парковете за едната далавера

Не всички са такива, но тези които са такива вдигат най-голям шум май

Но най-тегаво беше наистина с първата дама - там прототипа ни е ясен кой е. Но имаше много весело намигване на Митовски - това няма как да го има в книгата Антонина/Дворянина чете списание 'Слава'. А на корицата му образа на Бойко и заглавие 'Къде почива Бойко". Без коментар просто ...

Извинявай, ама май почти ти го преразкавам филмчето .... излезе ли вече за гледане онлайн?


Major e longinquo reverentia

Тема Охо,нови [re: LadyMorgana]  
Автор jamie (добре познат)
Публикувано31.05.10 01:39



значи си от кухнята на нещата?


Ти къде си в цялата пиеска между другото, на кое геройче в книгата пасваш най-добре?

Разказвай



Тема Re: Охо,нови [re: jamie]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано31.05.10 08:20



Онзи с машинките, поялниците и радиостанциите - дето ги отърва от чиповете по 'много елегантен начин''

Само дето му забравих името - както и моето име го забравят често


Major e longinquo reverentia

Тема Не знам дали може да се гледа онлайннови [re: LadyMorgana]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано31.05.10 10:14



Аз гледах рекламата и ми се изпилиха сетивата. Няма баланс в тона и за 10 мин бях изстискана като портокал. Затова си помислих, че книгата ще е по-добра, защото би трябвало да има повече пространство, но явно не е така.

Аз сега я чета на български. Има я на немски, френски, мисля английски и украински, за последните не съм сигурна.


Ти разбра ли идеята на филма?

Аз май не мога да схвана.
Чела съм изумително сходни неща. Не е мой тип книги, но съм попадала на абсолютно съпоставими, аналогични книги.

Но това тук е хвърчащо, не виждам идеята, не виждам основата, не виждам адекватно взаимодействие. Всеки е затворен в своя балон и няма движение.
Единственото по което се ориентирам е отношението на авторът, което има доста оклонения и няма пространство.

п.п. Това с отклоненията на автора явно е типично. Има го и в други подобни книги, но там има много повече основа и пространство.


by himbeer

Редактирано от himbeer на 31.05.10 10:23.



Тема Re: Не знам дали може да се гледа онлайннови [re: himbeer]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано31.05.10 12:14



във филма добре бяха коригирали тази 'плетеница'




Major e longinquo reverentia

Тема Re: Найс, А?нови [re: LadyMorgana]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано31.05.10 18:38







Тема Re: Найс, А?нови [re: LlRA..]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано31.05.10 23:38



Bulgarian genious направо




Major e longinquo reverentia

Тема Re: Найс, А?нови [re: LadyMorgana]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано01.06.10 00:35



На мен ми хареса.Е, няма да казвам, че ще ми стане най-любимия филм, но ще споделя любимата фраза от там: Вашите бивши управници нямаха стил, но имаха мащаб.

И тази вечер показа доста добър български филм по канал 1- Прогнозата на Зорница София.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.