Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:56 16.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема кауфланд...намаленията..колко трики ;)нови  
Автор Charleston (хулиганка номад)
Публикувано26.05.10 14:55



..да споделя с Вас нещо на което случайно попаднах.

Като човек в маркетинг бранша не вярвам на подобни промоции, каквито правиха Карфур / Керфур и Кауфланд в "свирепа конкуренция", когато първия отвори своите магазини...затова и не вярвам на лъжи, но това на което налетях си беше не маркетинг лъжа, а чиста измама. И то на дребно! Но ако от дребните измами се вържат МНОГО хора...и печалбата става прилична



Та, минавайки покрай Кауфланд...незакусила..вече в следобядно време, зверски гладна, решавам да вляза да взема един сладолед и нящо за хрупане. Правейки един бърз "тегел" взимам пъпеш и още 2-3 неща, за които на момента констатирам, че вкъщи са свършили. Дори не съм взела количка..Съвсем спонтанно...

Минавам и покрай рафвовете с дребни сладки..и понеже съм доста гладна..ми се яде всичко ( предполагам, случвало Ви се е да пазарувате гладни и знаете какво е!) Виждам една малка тарелк с дребни сладки...дзак..усмихвам се, когато с изненда откривам, че е и намалена н 60%, а на всичкото отгоре и не е и с изтекъл срок..изглежда си съвсем нормалн..Защо ли са я намалили?!..Взимам я!

..минавам касите..плащам..и посядам на масичка за бързо хранене да "забода" някоя от моите сладки.
С тарелката вадя случайно и касовата бележка и какво виждам - нормалната цена на сладките, а не след 60 %центово намаление. Викам си "е голяма работа" и тръгвам да си ходя! После обаче ми става гузно "хм, за какво да ме правят на глупак" и отивам на касата. Казвам на касиерката, че не ги е таксувала с намаление, а тя реагира съвсем подготвено: "идете на Информация - там или ще Ви върнат разликата или ще Ви върнат парите!"

На Информацията бяха подготвени! Добре си знаеха за кои сладки става въпрос и ме увериха, че били със сменени етикетчета.
"ДА! Етикетите са им сменени, но явно в системата Ви не им е сменена цената!"
..върнаха ми парите до стотинка и ми взеха сладките..въпреки че аз исках просто да ми върнат разликата!

Сладки не ядах! хаха..но си помислих " колко трики! "

виждаш "намаление", купуваш дори и да нямаш нужда, заедно с намаленото купуваш още 10 неща и въобще не си правиш сметка дали си дал лев повече или лев по-малко..Послед и да видиш..постфактум..след като си изял пътьом сладките или си се прибрал вкъщи..дал си ги парите!

Извод! Човек май трябва да придобие навик да си следи касовите бележки...и да не вярва на "промоции" или най-малкото да ги подлага на по-дълбоко съмнение!



Ближи си сладоледа...

Редактирано от Charleston на 26.05.10 14:56.



Тема Re: кауфланд...намаленията..колко трики ;)нови [re: Charleston]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано26.05.10 18:22



Мда. Както и "Ако чакате повече от 5 минути на каса и има неработещи каси, ще ви върнем 1 лев." Връщат го, ама само като си го поискаш, а инак си гледат опашките и хич не им пука.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: кауфланд...намаленията..колко трики ;)нови [re: Charleston]  
Автор l AM (минаващ)
Публикувано26.05.10 22:42



Аз пък днес бях свършил двдитата и викам дали да не си взема от Кауфланд, където рядко пазарувам, и то само няколко стоки, ама като направих справка те по скъпи с 3 лева отколкото в компютърното магазинче до нас!

А уж всичко било на най-евтините цени



Тема Re: кауфланд...намаленията..колко трики ;)нови [re: Charleston]  
Автор avg (член)
Публикувано27.05.10 10:40



Случвало ми се е същото в магазин на тази компания който се намира в друг град-явно политиката им е такава- но понеже в чужбина правилата се спазват малко повече (истината е , че клиента има право да изкупи всичката стока на посочената на етикета- на рафта на който е поставена-цена) аз им направих лек проблем с оплакване и те ни оставиха това което бяхме купили и ни дадоха разликата в парите.След този случай ако пазаруваме там и вземем нещо с намаление или на специална оферта винаги питам при маркирането на продукта дали е отразено-много мразя да правят клиентите на глупаци и да печелят с евтини номера.



Тема И аз така!нови [re: Charleston]  
Автор ЛAMБИ (25 W)
Публикувано27.05.10 14:35



Оня ден същия случай в Мосю Бриколаж!





Тема Re: кауфланд...намаленията..колко трики ;)нови [re: Charleston]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано27.05.10 22:57



Аз пък отдавна не купувам стоки на промоционални цени.Последната,която бях купила и ей така "набързо" и не обърнала внимание отиде в казана





Тема по принцип трябва да се внимава...нови [re: Charleston]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано01.06.10 21:25



.. с всяко нещо, на което пише промоция. Никой не намалява нещо без цел... А в Кауфланд има ебаси боклуците... :)

....оххх как ухаят само някои женичкиииии


Тема Re: кауфланд...намаленията..колко трики ;)нови [re: Charleston]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано01.06.10 21:52



След Карфур, съм зачеркнала и Кауфланд. Едва ли им пука, де





Тема Аз пък съмнови [re: Фиш]  
Автор parvaty (одиозна)
Публикувано01.06.10 22:42



го зачеркнала много ПРЕДИ Карфур!

Въпреки, че живея на 5 минути от там! В този магазин няма нищо, поне нищо от това, което ям и пия аз, обичайно няма и повечето плодове (сезонни, пък за "екстри" като помело - да не говорим!), месото е два-три лева по-скъпо от другите магазини - изобщо, пълни палячовци!



Тема Re: Аз пък съмнови [re: parvaty]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано01.06.10 23:14



Синеока моя, може би и русокоса

,
не помня кой откриха по- напред в Бургас от 2-та магазина, но посещенията ми там са инцидентни.някакси Биллата ми остана сърце.А за екзотични плодове Пикадилито си е номер едно.
Заради кризата пазаря изключително в магазините зад блока- подкрепям местния бизнес




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.