Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 27.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: ...нови [re: *margo*]  
Автор l AM (член)
Публикувано19.06.10 16:48



Благодаря ти за така искрено написаното!

Добре е, че има идеалисти, но в края на краищата те винаги остават разочаровани – знам го от личен опит. Познавам няколко бивши военни от капитан нагоре – свестни хора с висок морал. Но като се сетя какви кретени имаше в казармата, където пракарах двете най-ужасни години в живота си досега, а ставаше дума за неслучайно поделение… И най-вероятно все още ги има такива. Шуробаджанащината пък е навсякъде. А иначе филмчето, което ти споменах, засяга темата за превръщането на войниците от мъжки и женски пол в зверове и машини за убиване. Все пак в казармата не се иска да мислиш, а да изпълняваш заповеди, независимо колко идиотски могат да бъдат те. И понякога може да се сблъскат много сериозно с морала и разбиранията на този, който трябва да ги изпълни. Аз, като човек, който не понася да му заповядват и да казва „Слушам”, си имах 2 години проблеми, защото и по принцип една такава среда за мен е ужасно мъчение и не бих могъл да си представя живот като военен. Все пак можеш да накараш някого да те слуша и да се подчинява, без да му даваш идиотски заповеди. Чудесно би било войната между хората да остане само някъде в спомените от миналото със съответните поуки и изводи. Но не мисля, че ще го бъде...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.