Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:29 10.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: малко подробности!нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор avignon (минаващ)
Публикувано15.05.10 14:57



имала съм такава позната, тъпкана и доминирана от родителите си, които я бяха обсебили да се грижи за тях и успяваха на всеки опит за бягство да й вменяват чувство за вина. Остана без личен живот, без семейство и деца, а беше прекрасен човек, художничка, талантлива, духовита, душа човек, център на кмпанията. Е, и двамата я надживяха, тя си отиде. А тя беше изключително нормална и приятна. Явно механизмът на насаждане на вина е адски силен и не прщава и на най-нрмалните.
А около тази жена са се събрали лекари и психиатри. Т.е. точно тези, които е трябвало да преценят дали това е нормално или не. Щом така са преценили, нямам намерение да хвърлям аз камък, не съм по-велика от тях. За разлика от някои тук не се имам за последна инстанция и божи неместник на земята. На един човек то 12 в. ако му покажеш запалка, ще те изгори като вещица. И той сигурно би крещял много силно, убеден, че е прав и че запалката е магия. Не искам да бъда човек от 12 в.



Тема Re: малко подробности!нови [re: avignon]  
Автор бaбa 3aйka ((бившия Заек))
Публикувано15.05.10 15:16



Като те чета , визираш мен . Не я заклеймявам като вещица / не си ме прочела правилно / нито се имам за господ . Но на тая възраст е ненормално да се ражда . Нейния организъм не е толкова здрав колкото на една млада майка , че да се навие да ражда деца . Не съм против инвитрото , а само против толкова късно раждане . Но бог да е с тях .



Тема Re: малко подробности!нови [re: avignon]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано15.05.10 15:20



Последните изречения даже ще се направя, че не съм ги прочела и не съм ги разбрала, защото за мен е валидно, че живеем в свободно време, в което свободната дискусия по въпроси, които повдигат съпътстващи теми от морално- етично естество, не са нито линч, нито хвърляне на камък.
Изобщо, патетичните излияния за правото на човек да преследва щастието си и правото на свободен избор би трябвало естествено да зачитат и вземат под внимание дребничкият детайл, че щастието не би трябвало да се гради върху гърба на някой, който няма възможността да решава, но е субект на упражняваното право.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.
Brick in the Wall


Тема Re: малко подробности!нови [re: бaбa 3aйka]  
Автор avignon (минаващ)
Публикувано15.05.10 15:24



не съм споменавала имена, мнението е всеобщо. аз също не бих го направила на тази възраст, но преди 30 години хората също не биха направили неща, които днес са не просто нормални, а дори се чудим как е можело да бъде иначе.
тонът на възмутена правота винаги е бил нормалният тон на средното мислене във всяка епоха, тъй че всичко си е наред с дискусията.



Тема Re: малко подробности!нови [re: avignon]  
Автор loverrock ()
Публикувано15.05.10 16:11



Така е, преди 30г. е било нормално да се бракуваш и да раждаш малко след като завършиш, а сега не е много желано.

lovers and wine


Тема Re: Какво мислите за късното ражданенови [re: NikiFin]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано15.05.10 18:31



Не съм гледала предаването, посветено на този случай. Но 62 е прекалено късно.
Смятам, че до около 40-та година, човек трябва да е приключил с ражданията. Все пак бременността е голямо натоварване за организма и е добре да се забременява в по-млада възраст докато тялото е още силно.



Тема Re: малко подробности!нови [re: avignon]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано15.05.10 18:41



тонът на възмутена правота
Не допускаш ли, че понякога полемиката само пречи? Не виждам смисъл от философстване и писане не красиви фарзи. Тук става въпрос за очевидни неща. Няма нищо хубаво в това децата да имат престаряла майка. Всяко дете би предпочело майка му да е млада и силна и да я има в живота си за по-дълго.
Та всички нас, които свободно си изказахме мнението (което е и предназначението на форумите), ти ни заклейми като "средно мислене". Това ме навежда на мисълта, че искаш просто да си на противоположно мнение по въпроса, без значение какво се обсъжда.



Тема Re: малко подробности!нови [re: LlRA..]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.05.10 20:53



не знам дали това е обяснение или просто измислено оправдание. Всеки може да си измисли такова и дали ще му се вържат хората зависи от дарбата му да драматизира




Тема Re: малко подробности!нови [re: avignon]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.05.10 21:00



явно и сега не е нормално да се ражда толкова късно след като резултатът от тази бременност е трагичен. Прибързан и неуспешен лекарски експеримент с хора и невинни деца, които цял живот ще плащат за недомислици на самонадеяни непуксити, изживяващи се като богове, че могат да създават и експериментират с човешки животи и съдби.




Тема Re: Какво мислите за късното ражданенови [re: PipilotaViktualija]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.05.10 21:28



Бе ако са увредени и обречени на мъки не съм сигурна, че за някой е добре да оцеляват.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.