Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 03.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хормонална спираланови  
Автор kaleroya (нов)
Публикувано07.05.10 07:38



От няколко месеца насам гинеколога ми иска да ми сложи хормонална спирала по медицински причини.Искам да питам дамите(господата въобще да не си дават мнението),та...имали някоя от вас с такава спирала и как й понася...как е станало поставянето и всичко друго да опише, за което се сети. Питам ви, защото моят доктор не е от словоохотливите...и ми се струва, че е въпрос за пари - спиралата е около 350 лева

Сичко е от дявола. да го еВа...


Тема Re: Хормонална спираланови [re: kaleroya]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано07.05.10 10:01



Точно такава не съм слагала. Но бих те посъветвала ако не си приключила с раждането на деца (до колкото си спомням не си) да се консултираш и с друг лекар.



Тема Re: Хормонална спираланови [re: *Paл*]  
Автор kaleroya (нов)
Публикувано07.05.10 10:25



птах и друг лекар...същото каза...взимам хормонални хапчета,ама лекарите казаха, че ще ми разбият черния дроб...спирала или отстраняване на матката...не искам на 40 години да съм сексуален инвалид...та затова питам, как се чувствате с такава спирала



Сичко е от дявола. да го еВа...

Тема Re: Хормонална спираланови [re: kaleroya]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано07.05.10 13:06



Не съм си слагала спирала и не възнамерявам. Доколкото знам такива хормонални спирали се поставят при миома. При теб така ли е?



Тема Re: Хормонална спираланови [re: 4ereshka2]  
Автор kaleroya (нов)
Публикувано07.05.10 13:52



за полипи

Сичко е от дявола. да го еВа...


Тема Re: Хормонална спирала [re: kaleroya]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано07.05.10 14:02



...спирала или отстраняване на матката...не искам на 40 години да съм сексуален инвалид...
-------------------------------------


За полипи отстраняване на матката?! А не може ли да се отстранят само полипите чрез операция?
Преди доста време ми беше попаднало упътването за хормонална спирала, четох го набързо, но си спомням че имаше писани доста странични ефекти.
Може би трябва да прочетеш листовката за страничните ефекти, след като доктора е пропуснал да ти ги спомене.



Тема Re: Хормонална спираланови [re: kaleroya]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано07.05.10 14:21



Абе какви са тия ненормални доктори? Я иди в болница с оборудване.



Тема Re: Хормонална спираланови [re: *Paл*]  
Автор kaleroya (нов)
Публикувано07.05.10 17:01



миналата година два пъти ме оперираха в болница селена в пловдив...и ми изписаха оргаметрил, ама не можело цял живот да се пие, за това назначават тая дивотия спиралата...баси 350 лева е и ако не ми понесе тряаа да ги хвърля тия пари в кофата...аз да не съм милионерка или лабораторна мишка (така казах на доктора)



Сичко е от дявола. да го еВа...

Тема Re: Хормонална спираланови [re: kaleroya]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано07.05.10 20:04



Нося втора поред хормонална Мирена - вече почти 7 години. Чувствам се прекрасно, няма ПМС, аз и цикъл почти нямам. Имам поне 3 приятелки, които са с такива, едната е след операция за миома и беше с тежки метрорагии, до анемия. Всички те са вече с 2-ра такава. Но........ако до сега не си носила каквато и да е спирала, имай пред вид че има период на адаптация, понякога няколко месеца. Но ако спрат кръвоизливите /предполагам за това се касае щом са ти я препоръчали/ всичко е ОК. Заслужава си парите.
Дано съм била полезна.



Тема Re: Хормонална спираланови [re: Baлeнтиция]  
Автор kaleroya (нов)
Публикувано09.05.10 08:16



благодаря ти Валентиция, много ми беше полезна, още другия месец се заемам с мисията...не искам да ходя осакатена до края на дните си, да си жива и здрава



Сичко е от дявола. да го еВа...


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.