Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 05.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Богата жена + Беден мъж = ?нови  
Автор Sayoroma (новак)
Публикувано20.04.10 00:09



В живота доста често наблюдаваме връзка между жена с по-скромни възможности и мъж с къде, къде по-значими...
Възможен ли е обаче обратният вариант?
Когато казвам богата жена...нямам предвид само финансовата страна на думата...учила, движила се в подобни среди, съответно достигнала до някакво кариерно ниво. Беден мъж...също не визирам само финансите...по една или друга причина неучил /имам предвид висше образование/, съответно средата му е сходна и в работата няма как да достигне до някакво средно или високо ниво.
Една част от жените винаги скачат на подобен въпрос, защитавайки тезата, че любовта е най-важното нещо и че парите нямат значение, но всичките такива, които познавам, никога не са излизали с мъж, чийто възможности са по-занижени от тези на въпросната девойка.

Не се ли превръща в една такава връзка мъжът в кученце? Не се ли смачква неговото самочувствие и достойнство, въпреки индиректната подкрепа от страна на жената? Не започва ли мъжът в един момент да се чувства неловко и това не го ли комплексира?
И няма ли предвид всички тези неща и самата жена да започне да се чувства зле???

От друга страна погледнато...съдбата си е съдба! Бедните и богатите не посещават едни и същи места, рядко имат сходен начин на живот или пък интереси, че да се срещнат и допуснат един до друг. Дори и да се срещнат някъде си...на какво ще лежи тази връзка...те са коренно различни!
НО...ако умеят да говорят, комуникират, действията почиват на дълбоко уважение от страна и на двамата, има любов и взаимно разбирателство, както и еднакъв поглед към живота???

По тази тема винаги има какво да се каже...и от двете страни погледнато! Но имате ли подобни случаи около себе си...познавате ли такива двойки в реалността?

Ще се радвам да дискутираме на тази тема!





Тема Re: Богата жена + Беден мъж = ?нови [re: Sayoroma]  
Автор loverrock ()
Публикувано20.04.10 00:18



Тук в България е различно, в Англия например е много модерно жени със стабилна професия като лекари и адвокати да свързват живота си с рок музиканти или артисти, може и с бармани и аниматори. А там не е като тук, там повечето успешни артисти не са завършили дори гимназия. Ако живеехме в модерно общество щеше да е лесно, но все още сме в патриархално!

lovers and wine


Тема Re: Богата жена + Беден мъж = ?нови [re: loverrock]  
Автор Sayoroma (новак)
Публикувано20.04.10 02:22



Триумфът на червилата!





Тема Re: Богата жена + Беден мъж = ?нови [re: Sayoroma]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано20.04.10 08:25



Беден мъж...също не визирам само финансите...по една или друга причина неучил /имам предвид висше образование/, съответно средата му е сходна и в работата няма как да достигне до някакво средно или високо ниво. Това, че не е учил, изобщо не означава, че задължително е тъп. Може и просто да го е мързяло или бидейки твърде интелигентен да не е видял смисъл в ученето. А средата си я подбираш сам. Вярно изборът от интелигентни хора сред бачкаторите е по-малък, но все пак го има.
Една част от жените винаги скачат на подобен въпрос, защитавайки тезата, че любовта е най-важното нещо и че парите нямат значение, но всичките такива, които познавам, никога не са излизали с мъж, чийто възможности са по-занижени от тези на въпросната девойка. Е, аз пък съм излизала. Само че не твърдя, че парите нямат никакво значение. Имат, когато са недостатъчно. Когато, обаче, жената наистина ги има в излишък, не са проблем. Проблем е междуушното пространство.
Не се ли превръща в една такава връзка мъжът в кученце? Има такава опасност, но не е задължително, защото си зависи от характера. Има и богати мъже-кученца, макар и по-рядко.
Дори и да се срещнат някъде си...на какво ще лежи тази връзка...те са коренно различни! Е, явно не са толкова коренно различни.
НО...ако умеят да говорят, комуникират, действията почиват на дълбоко уважение от страна и на двамата, има любов и взаимно разбирателство, както и еднакъв поглед към живота??? Ето, отговорила си си.
.познавате ли такива двойки в реалността? Познавам изотвътре.




Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Богата жена + Беден мъж = ?нови [re: Sayoroma]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано20.04.10 10:06



Въпросът в описания случай не е в парите, а в манталитета. Различните среди предполагат различен начин на мислене, различни ценности, различни приоритети.
Наблюдавала съм подобни случаи и съм забелязала, че за да се получи нещо, трябва единият да приеме начина ан мислене на другия, което често е доста трудно. Мъжете са по-устойчиви и съответно гъвкавостта остава за жената, което буквално я "сваля" от там, където е и може да доведе до провал в доста области...
Та не че не може, ама на цената на какво? И изобщо не говорим за пари.

I'll try to be nicer, if you try to be smarter.


Тема Съгласна съм ченови [re: ladyMarian]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано20.04.10 10:33



че за да се получи нещо, трябва единият да приеме начина ан мислене на другия, което често е доста трудно.

Но не и че

Мъжете са по-устойчиви и съответно гъвкавостта остава за жената,

Бих обобщила, че по-рационалният има по-големи възможности да даде тона. Независимо дали е жена или мъж.


Аз също мисля, че зависи от манталитета и това колко широко е скроен някой.

Също смятам, че е важно кой на каква възраст е и в какъв период в живота си е.


by himbeer

Тема Re: Богата жена + Беден мъж = ?нови [re: Sayoroma]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано20.04.10 11:35



Възможно е, но моите наблюдения показват, че най-често пари при пари отиват...



Тема Re: Богата жена + Беден мъж = ?нови [re: Sayoroma]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано20.04.10 11:43



Лично не познавам такъв случай, ама преполагам, че има и е възможна такава връзка. Зависи какво търсят двамата в другия. Ако мъжът търси пари, интелект, висше общество... у жената, а тя търси просто послушен другар в живота, на който може да разчита изцяло като приятел, но който разбира се е от мъжки пол за да може да я облужва и сексуално и да създаде семейство с него.... тогава не виждам проблем такава двойка да съществува.
Лично аз ако съм богата и преуспяла никога няма да си взема такъв мъж мижитурка, просто защото не ми отговаря на критериите за мъжественост, не ми е тип демек. Обичам силни мъже във всякакъв смисъл - физически, интелектуално, финансово..... Под силни разбирам по силни от мен самата




Тема Re: Богата жена + Беден мъж = ?нови [re: Sayoroma]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано20.04.10 11:49



Аз вярвам, че трябва хората да са горе-долу на едно ниво. Не коментирам примерно моментно оставане без доходи или нещо такова, това, естествено, не е проблем. Коментирам, че тоталното разминаване в начина на живот- един е учил на млади години, другият е правил друго, един е работил и се е срещал с хора, другият нещо друго- не може да доведе до нищо хубаво. Ок, влюбваш се, бутате година две и не забелязваш всякакви неща, но в един момент почваш да проглеждаш /ако до тогава не си успял да шлифоваш другия,което трудно би се получило/...
Но иначе, ако като мислене са еднакви, допълват се и тп., а разликата във финансовата част идва от семейството, смятам, че няма проблем. Имам приятелка от много богато семейство /вкл. и за европейски/американски стандарти/, но това не и попречи по време на стажа си във Флорида да се влюби в човек с доста по-малки възможности от нейните и да са си щастливи...до толкова, че сега играе за зелена карта, за да се върне обратно :)

Antes muerta que sencilla

Редактирано от KpucaHa на 20.04.10 11:53.



Тема Мх!нови [re: NikiFin]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано20.04.10 11:53



Аз пък мога да дам за пример учителкат на дъщеря ми.

Жена 2 малки деца ( 3 год, 2рото е бебе на около 7-8 месеца)

Мъжът й е "домашен мъж" и гледа 2те деца. Тя ходи на работа.

За съжаление н мога да ти кажа той какво е учил и работил, но е очевидно, че професионално и със сигурност и финасово нещата са наклонили към нейната прфесия.

Мислиш ли че е изключение?
Сещам се за ще една приятека, преподаваща в университет, детето й стана скоро на 9 години, мъжът не работи на постоянна работа.


by himbeer<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от himbeer на 20.04.10 11:54.</EM></FONT></P>

Редактирано от himbeer на 20.04.10 17:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.