Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:19 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Когато няма избор...  
Автор Charleston (хулиганка номад)
Публикувано18.04.10 23:25



Със сигурност сте изпадали в такива житейски ситуации, в които...няма избор ИЛИ изборът е само един, т.е. - алтернативата е една - единствена и дори да не те удовлетворява, трябва да я приемеш!

Т.е. алтернатива реално има, но тя е по-лоша...от неудовлетворяващия Ви приемлив вариант..

Какво правите в такива ситуации?

Понякога сме принудени от обстоятелствата да приемем някакъв компромисен вариант, който приемайки го сме със съзнанието, че е временен, докато нещата се наредят по нашия план, но все пак... е много потискащо.

Зависи от гледната точка, разбира се...има и вариант да го приемеш с мноого голяма доза авантюризъм и да излезеш от тази ситуация дори още по- щастлив, но...като че ли тази рецепта - с авантюризма - не ми се получава...или е на приливи и отливи, което не върши никаква работа!

А в крайна сметка трябва да се продължи напред...

Мразя да нямам алтернатива!

Дайте по едно рамо и кажете как се справяте или сте се справили Вие?!

Да предупредя, че всякакви злорадни критики на човечета твърдящи, че слабостите са им чужди или демоснтриращи го с "писмено творчество", са изначално в игнора, така че - да не се хабят!

На останалите - благодаря!



Ближи си сладоледа...

Тема Re: Когато няма избор...нови [re: Charleston]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано18.04.10 23:37



Изпадала съм в ситуации,които са ми се стрували безнадеждни.Но пък съм и разбрала,че когато човек седне и поразсъждава на спокойствие,все се стига до някакъв вариант.Отделно навреме приятелската подадена ръка ми е била в огромна помощ.Крайния резултат не винаги е бил такъв,какъвто бих желала,но пък все е по-добре от никакъв.



Тема Re: Когато няма избор...нови [re: Charleston]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано18.04.10 23:51



Всъщност винаги има избор. Ако не го виждаш, опитай се да погледнеш от друг ъгъл....

I'll try to be nicer, if you try to be smarter.


Тема Re: Когато няма избор...нови [re: Charleston]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано19.04.10 00:07



Няма да намериш точен и верен отговор с непълен въпрос.
Отговорите са скрити във въпроса ти.

Георги от „МобилТел” веднъж станал свидетел на спор между двама свои колеги в пушалнята на отвлечени теми. При това, и двамата проявявали в изказванията си удивителна глупост и невежество. Младият човек се наканил да се намеси решително и гневно в спора, но преди да заговори, се замислил. И в крайна сметка си замълчал. На следващия ден Георги бил оскърбен от един от колегите си. На него също му се приискало да прати обидилия го на пичка си майчина, но след кратък размисъл смирил гнева си и замълчал.
Коментирайки този случай, можем да кажем, че умението да помислиш, преди да говориш, действаш е без съмнение полезно и достойно. Но още по-полезно качество е да прилагаш това умение според обстоятелствата. Има ситуации, в които трябва първо да се помисли, а едва след това да се действа. Има ситуации, в които трябва веднага да се действа, а да се мисли изобщо не е необходимо. Не по-малко важно е да умееш да ги различаваш.


Мнението ми е продуктивно позиционирано!



Тема Re: Когато няма избор...нови [re: Charleston]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано19.04.10 00:09



На общи теми не обичам много да пиша, защото не е много ясно за какво говорим. Ако ситуацията е такава, каквато я описваш, аз просто приемам, че това е положението и се примирявам. Нямам енергия за излишни ядове. Не може винаги да печелиш.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Когато няма избор...нови [re: Charleston]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано19.04.10 08:17



Надявам се, че малко хора са изпадали в такива ситуации... Не е вярно, че винаги има възможности за лавиране. Не, просто е много трудно да се осъзнае, че наистина това е положението. Именно за това се надявам малко хора да са изпадали в подобни ситуации. Предполагам всеки възприема нещата по своему. Осъзнаването на ситуацията май е най-трудното. Някои неща просто трябва да се случат. Не може всичко да ни харесва. Не знам каква е твоята, но не се притеснявай да си слаба. Това не е престъпление и ние не сме от камък. Важното е да излезеш от всичко това и отново да си себе си. Търпение, скъпа. Успех.



Тема Re: Когато няма избор...нови [re: Charleston]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано19.04.10 09:38



Много трудно може да се разсъждава съвсем хипотетично, без човек да има каквито и да било ориентири.
Аз съм от хората, които често имат отговора в главата си, докато тече някаква ситуация и реагира без твърде много умозрителност, което означава обаче и че греша понякога

. Не обичам дълго да претеглям. Но има и моменти, в които това е строго наложително.
Когато човек не може да намери благоприятен изход или решение на определен житейски казус, а такива случаи съществуват, значи, че: а) в момента стресът или емоцията са му заложили "капан" и той не може да различи вариант на решение; б) вариант има, но той няма как да е благоприятен във всяко едно отношение и трябва да си готов да поемеш определени рискове и отговорности; в) налага се, поне за някакъв период да приемеш нещата такива, каквито са, и да се адаптираш към тях, давайки си отсрочка и време за спокоен размисъл.

Клишето говори, че решение винаги има. Почти винаги е така- въпросът е доколко ние можем да сме носители на решението, имаме ли ресурс за това, а пък и понякога за всяко решение си има съответен момент.

Аз съм в подобна на твоята ситуация в момента и още не съм излязла от фазата на теоретизирането, но споко, надежда има.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Когато няма избор...нови [re: Charleston]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано19.04.10 10:14



Пишеш твърде абстрактно, за да можем да ти дадем що годе конкретен отговор.
Когато изборът е между две злини, избираш по-малката.
Примерно, ако трябва да избираш дали да живееш сама или с човек, който не е принцът на мечтите ти, избираш варианта, който ти се струва по-приемлив.
Ако избираш дали да работиш при кофти работодател или да не работиш изобщо, също мислиш дали може да отложиш започването на работа в търсене на по-свестен работодател или обстояталествата налагат да се съгласиш на неизгодни условия. Всичко е въпрос на преценка на обстояталествата към момента на взимането на решение.



Тема Re: Когато няма избор...нови [re: Charleston]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано19.04.10 10:50



и аз бих искала да знам повече подробности, защото се сещам за различни варианти

Ако става дума просто за нещо адски дразнещо и неприятно, което не виждаш начин да оправиш тогава го приеми и се успокоявай с мисълта, че е за добро, просто ти не го осъзнаваш в момента. Обикновено наистина така се получава и после си викаш Добре че така стана.

Ако става дума за нещо наистина много голямо, здравословен проблем, загуба на дом, да не говорим за смърт тогава може да си баеш Трябвало е да мина през това поради причина, която не знам, но един ден ще разбера.

Била съм в много трудна ситуация, но не знам дали бих я определила като съвсем липса на друг избор. Може би някои хора на място щяха да си мислят, че нямат избор, но аз тогава просто не направих това, което уж бе единственият ми избор, а продължих де се вика да гоня вятъра. И го стигнах.
Осланяй се на интуицията си ако мислиш, че добре ти служи.
Все пак ако не е толкова тайно кажи за кво иде реч. Вероятността да ти се помогне ще се повиши




Тема Re: Когато няма избор...нови [re: Charleston]  
Автор esti ()
Публикувано19.04.10 12:39



Избор винаги има - гугъл все нещо ще изплюе.



Иначе, дали един избор е лош или добър (условно казано) се разбира след време, така че каквото и да избере човек винаги има риск да се закопае. Или пък да изплува.
И да мислим и да не мислим, все тая.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.