Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 02.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Свирки за парцалки  
Автор Hинa29 (минаващ)
Публикувано15.04.10 10:07







Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: Hинa29]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.04.10 10:50



мъкааааа






Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: Hинa29]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано15.04.10 11:52



Нина, всичките ти включвания досега са били само с линкове към въпросния сайт. Пуснеш линка и повече не се вясваш в темата си. Това е последната такава тема, която ще оставя.



Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: Бepeзka!]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано15.04.10 11:55



Тъкмо и аз щях да коментирам, че е мн. тъпо просто да си пускаме линкове. Поне 2-3 думи свое мнение да имаш, това- онова. А Сиромахов добре го е написал, само дето вчера тоя текст беше навсякъде и днес вече е приятно стара новина. :)

Antes muerta que sencilla


Тема хех,...нови [re: Бepeзka!]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано15.04.10 12:21



ъпцолютно.


Ако това след името са й годините, от толкова отдавна пуска линкове към Сиромахов, че трябва да е поне Нина31 вече.По едно време си мислех, че самият Сиромахов ни осведомява систематично и упорито за поредната си статия във в. 24 ч.



Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: Бepeзka!]  
Автор билянa (минаващ)
Публикувано15.04.10 13:51



не съм Нина, както можеш сама да се увериш, но много искам да знам за протокола кое от правилата на клубовете са нарушени, че да триеш теми, в които няма скрита реклама на търговски продукти, нито лични обиди, нито дискриминация на каквото и да било и пр., и пр.?Просто искам да знам. Защото вече не мога да хвана кое е по правилата и кое не е. Очевидно медицински случаи вилнеят из целия дир необезпокоявани и пълнят форумите с какви ли не невъобразими дивотии, други пък се нахвърлят с лични обиди срещу кого ли не, трети продават това и онова, четвърти раздават квалификации, на пети психотерапевта им е казал, че логореята на публични места ще им помогне да намерят себе си. С какво един линк е по-НЕправилен от останалите неща? Особено когато е към сайт с публично съдържание.

Редактирано от билянa на 15.04.10 13:53.



Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: билянa]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано15.04.10 14:06



Аз смятам, че един сайт си е сериозен продукт, който се нуждае от сериозна реклама, а след това носи сериозни приходи. Ама това като съвсем директен отговор.
Иначе не виждам лошо да се пуска самата статия с автора, а не линк, щото аз линк никога няма да погледна, та предполагам и други са така. Но и освен да се пуска- да се напише някое и друго изречение по темата :)

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: KpucaHa]  
Автор билянa (минаващ)
Публикувано15.04.10 14:50



за приходите от сайта не се сетих

. Но не мисля, че някъде в правилата имаше задължение на потребителя да дава мнение за нещо, което показва. Никога не пускам линкове по този начин, но се дразня, когато някой овластен започне да си реди неговата стая от къщичката според лично свои си правила, при условие, че гостите спазват правилата на цялата къщичка. Мен пък ме дразнят онези, които открито сеят дискриминация по полов признак, което е напълно срещу правилата, но те си шетат насам-натам, разнасят си микробите и никой не ги слага на място. Просто "това ми харесва, оставям го", "това не ми харесва, трия го". Някак не ми звучи.....



Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: билянa]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано15.04.10 14:56



Аз имам права за два клуба и отговарям само за това, което става в тях. За целия дир не знам и не мога да коментирам.
Нямам нищо против да обсъждаме статии, клипове, продукти, курорти или каквото и да е друго. Но въпросната Нина нито пише в клуба, нито обсъжда статиите, към които дава линк. Предполагам, че просто събира кликвания за някакви си техни цели.



Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: билянa]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано15.04.10 14:59



Ааа, за дискриминацията по полов признак и аз съм напълно съгласна с теб. По тази тема май и аз нямам висок праг на търпимост.



Тема Re: хех,...нови [re: Heли.]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.04.10 15:13



и аз мисля, че той




Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: Бepeзka!]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.04.10 15:21



ако напишеш статия и не я покажеш на никой защо изобщо си я писал. Инет, в частност клубовете са начин за популяризиране на нещо. Непрекъснато всички пускаме линкове към това и онова, нали. Човекът ни осведомява за статията си, може би иска да знае мнението ни за нея. Пък наша работа си е, дали ще го казваме. Ако това е самият Сиромахов кво искате сега, да си коментира собствената статия ли. Въпреки че се чудя, защо не си влиза с името, а се представя за някаква си там.... АМа то сигурно от страх






Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: KpucaHa]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.04.10 15:27



Теб те е страх Сиромахов да не изкяри нещо ли.


И как на теб лично това ще ти навреди?




Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: NikiFin]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано15.04.10 15:36



Мен да ме е страх? Глупости, лично аз го пуснах това още вчера в моя фейсбук :)
Както съм подчертала, това е съвсем директен отговор на запитването на биляна, която каза, че така не се прави реклама :) Напротив, аз ако съм в тоя бранш, примерно, бих го сметнала / и бих го направила/ чисто рекламно :)))
Иначе ме дразни това, че като пускат линкове не пускат коментари и няма за кво да си говорим цял ден ;)

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: NikiFin]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано15.04.10 15:37



Статията излезе вчера в "24 часа", съмнявам се да се цели в ниска топка като клубовете, освен това, ако искаше коментари, щеше да си направи поле за коментари в блога :)

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: KpucaHa]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.04.10 15:48



аз нямам нужда от коментар за да направя своя






Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: KpucaHa]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.04.10 15:51



Може да не знае как да си направи поле за коментари. Или да не се е сетил. А и как хората ще видят статията в сайта му ако не им я покаже по някакъв начин.
Освен това не всички четат 24 часа. Клубовете са просто друг контингент където може да се прицели. Може да е ниска топка, ама много ниски топки ще стане висока






Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: NikiFin]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано15.04.10 16:42



Хубаво е да има някаква обратна връзка. Но аз изобщо не съм убедена, че тази Нина чете нашите коментари. Просто пуска линк и нито дума повече. Ми нека отдели малко време и направи малко усилия да пообщува с хората, написали нещо в темата й. Явно го прави, за да се натрупват кликвания и нищо друго не я интересува.



Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: Бepeзka!]  
Автор Ф (SandsInMyShoes)
Публикувано15.04.10 16:48



Берьозче, не се ядосвай.Нинка и в 40-50 е пускала линкове и дискусията така е протичала.Харесвам Сиромахов, но не отварям сайта му катаден, та на мен тези анонси ми харесват



Намери ли от онези четчици или да пращаме?:)))



Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: Бepeзka!]  
Автор esti ()
Публикувано15.04.10 18:25



Ми нека отдели малко време и направи малко усилия да пообщува с хората

Ти сериозно ли? Искаш да прави усилие, за да общува с хората. Ами, ако не иска?



И аз не разбирам, какво ви пречат линковете, когато са без коментар - особено пък на Сиромахов творенията, които рядко имат нужда от коментар.
А авторката нито нагрубява, нито обижда някой.
Аз лично също, като Фиш не ровя всеки ден по блогове и вестници и теми, като тази ми идват добре дошли, независмо, дали ще ги коментирам или не.
Мисля, че не си права.



Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: esti]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано15.04.10 20:53



Форумът е място за общуване. Като не иска да общува да не идва. Така смятам. Казах моето предположение за причината за пускането на линковете. От време оно всички теми на Нина се свеждат само до линкове. Но щом има хора, за които линковете са добре дошли... сигурно има резон да стоят, макар че моето мнение е различно.
Идеята изобщо не е да разполагам с някаква "власт" и да потискам пишещите, както смята Биляна, а да поддържам форума в що годе приятен вид. Това е. Винаги ще се съобразям с мнението на клубарите като се опитвам да балансирам между свободата на словото и ограничаването на някои неуместни писания на не съвсем нормални индивиди.



Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: Hинa29]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.04.10 21:47



Хубаво, де. Има и такива момичета. Обаче Иво Сиромахов почва да се превръща в Мартин Карбовски в черногледството си. И аз имам дъщеря. Не я разпознавам в тези образи (да чукам на дърво).

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема О, моля те,нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано15.04.10 22:02



само не Карбовски...

На Сиромахов много ми харесват и двете "Дневници и нощници", "Оптимистична теория за българския секс" (тази е от 1999, преди Карбовски!), а последната беше "Няма смисъл" ! Ами, кефи ме - казва истините от Живота, а пък "Дневниците"... страхотно интелигентно поднесени, като комичен поглед на Историята... страхотен кеф са тия книги, тоя Сиромахов... направо съм му голям фен! И е моята зодия!



Тема Re: О, моля те,нови [re: _parvaty_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.04.10 22:20



Казва част от истините. Ти виждаш ли твоята дъщеря в ролята на тази, дето прави свирки за парцалки?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Абе...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано15.04.10 22:26



... моята дъщеря е на четири години, та ми е трудно да я видя така, даже ми е леко откачено... Но, принципно, никой не е застрахован - не знаеш в какви среди ще попадне - и ти и аз работим по 12 часа, трудно се възпитава човек...

Въпроса е, че тия, дето правят свирки за парцалки ще възпитат подобни хора, а проблема идва, когато един такъв е в обкръжението на твоето дете... Щото, нали знаеш - най-лесния път е към Ада...



Тема Re: О, моля те,нови [re: _parvaty_]  
Автор WiseManCAx (I-Love-You...)
Публикувано15.04.10 23:11



На мен и двамата ми харесват... казват голяма част от истината, а и много си приличат по начина по който се изразяват... Сиромахов обаче не злобее по адрес на жените.



Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: Бepeзka!]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.04.10 23:13



е щом линковете са интересни за някои хора защо да се трият. Много вероятно е да събира кликвания. Ама кво от това, ако е пуснал(а) нещо интересно. И аз не се ровя по блогове и квото интересно чуя е от малкото сайтове, които редовно посещавам и този е един от тях.




Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: Бepeзka!]  
Автор WiseManCAx (I-Love-You...)
Публикувано15.04.10 23:18



Според мен линка не е за този клуб... но пускането на офф-топик едва ли е прегрешение... освен това аз едва ли съм единственият който предпочита фактите сами да си 'говорят'.

ПП: Брезичке, ти си умна жена и сама прецени как да действаш по-нататък.





Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.04.10 23:25



човекът пише сензации за да се четат.
Добре, че не разпознаваш дъщеря си. Ама никой не е казал, че всички са така. Той пише за тези, които ги правят тези неща. А те съм сигурна, че съществуват в изобилие в БГ




Тема Re: О, моля те,нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.04.10 23:31



Е няма как да каже истината за всеки поотделно, нали.


Дори да каже истината за приятелката на щерка ти тя пак няма да е истината за твоята щерка. Или поне ще има някакви разлики.
Никой не иска да си види детето в тази роля. Ама няма как да е сигурен, че няма да се случи




Тема Re: О, моля те,нови [re: WiseManCAx]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.04.10 23:39



И аз мисля, че си приличат с Карбовски. Ама не съм съгласна, че Карбовски злобее. Той по скоро си се заяжда откровено и чистосърдечно, може би с лека подигравка, но не и злоба. Дори Карбовски ми е по забавен, въпреки че Сиромахов е по стилен и професионален в изразяването си




Тема Re: О, моля те,нови [re: NikiFin]  
Автор WiseManCAx (I-Love-You...)
Публикувано15.04.10 23:45



Аз от филология и мъже не разбирам...

Затова съм пас.

ПП: Карбовски се чувства прецакан от 2-3 жени и си мисля че всячески търси начин да унижи жените, но има и много неща които не разбирам, та толкова по темата.



Тема Re: О, моля те,нови [re: WiseManCAx]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.04.10 00:06



Не само жените унижава да ти кажа




Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: NikiFin]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.04.10 08:06



Е, сензации... То си е реалност, ама се дразня от това, че само за тази реалност пишат. А има и друга реалност. Има деца, които печелят олимпиади. Има такива, които правят н`ам какви изобретения. Казвам н`ам какви, защото толкова отдавна съм гледала репортаж за нещо такова, че съм забравила дори какво беше. Знаеш ли какво харесвам у американците (по принцип не ги харесвам)? Това, че непрекъснато обясняват на децата си: "ти можеш". Не им насаждат това чувство за обреченост, което го има при нас.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абе...нови [re: _parvaty_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.04.10 08:07



Аз пък ти гарантирам, че децата си избират обкръжението според възпитанието, което ти си им дал преди това вкъщи.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: О, моля те,нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано16.04.10 08:32



Не са само свирките. Идеята е, че на малките в главите им в момента са само молове и маркови дрехи. Ако не им ги купува мама, ще им ги купи чичкото... Разбира се, не на всички, но много са такива...

Antes muerta que sencilla


Тема Re: О, моля те,нови [re: WiseManCAx]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано16.04.10 08:34



Е, Карбовски си има лична трагедия, че да злобее. Щом още в Егоист беше изтипосал бившата си жена, която абортира детето му...

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано16.04.10 08:37



И за спечелили олимпиади пишат, ама на никой не му е интересно това





Antes muerta que sencilla

Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: KpucaHa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.04.10 08:51



Това е от новините, но кой написа статия, в която подробно да се говори за това? Как се постига, какъв е смисълът, туй-онуй...

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абе...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано16.04.10 08:53



Аз, например, не виждам изобщо в този образ проектирана същността на дъщеря ми, въпреки че изпитвам огромно съжаление понякога към тези изгубени деца... Но от друга страна моята щерка, която вече е на18 год. има все още огромен проблем в адаптирането си към обкръжаващата я простотия, а това също отравя душата.Понякога се чудя дали възпитанието й помага особено да оцелява в това, което живеем тук и сега...



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: О, моля те,нови [re: NikiFin]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.04.10 08:55



Въпросът е, че според мен това не е дори преобладаващата истина. Не че вися по цял ден в мола, ама колкото съм ходила, не съм видяла да изритват дрогирани тийнове оттам. Виждам много млади хора, за които разходката там е развлечение. Обикалят и чат-пат купуват нещо от намаленията. Че къде по света това не е така? Навсякъде младите искат да изпъкнат с нещо по-готино. Когато могат, родителите им го купуват, когато не могат-не. И по наше време имаше по една-две девойки от клас, които ходеха с чичковци, за да ги водят по дискотеки. И сега има, макар и малко повече, но не са повече от половината определено. А след като не са повече от половината, защо това трябва да е истината?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: О, моля те,нови [re: NikiFin]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано16.04.10 08:56



За мен в това, което прави Карбовски (което е разбира се крайно субективно като за един абсолютен представител на гонзо- журналистиката), има по- скоро горчивина и гняв. Но на мен понякога ми действа отблъскващо.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Абе...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.04.10 09:08



Аз и друг път съм го казвала- нито в децата си, нито в техните приятели виждам описаното тук. Единственото, което прави синът ми е, че ходи в чалготеки, щото всички там ходят. Това обаче не му пречи да чете книги, да учи, да има по-твърд морал и от моя, що се отнася до семейство и прочие... Та, малко се преекспонира черното в живота, мисля. А за щерка ти... сигурна ли си, че само гадната действителност е причина за нейната неадаптация? Не я познавам, просто питам.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Абе...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано16.04.10 09:17



В много голяма степен. Ама това е дълга тема...
А що се отнася до чалготеките, и това е една друга тема, но като казваш, че всички ходят там, ми се ще да допълня, че нито аз съм стъпвала някога на такова място, нито щерка ми, нито нейните близки приятелки. Нито ми е интересно, нито ми е това разбирането за забавление, а и определено не ми допада чалга- културата с всичките й "аксесоари". Това че тук- там се появяват нелоши песни и читаво- пеещи певици, не променя общото внушение. Ама това също е друга и дълга тема, която не желая да захващам, че ми е писнало от нея.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: О, моля те,нови [re: NikiFin]  
Автор WiseManCAx (I-Love-You...)
Публикувано16.04.10 09:52



Хич не ми пука!

Защото истинския мъж не разчита на хвалебствени слова, а се познава по делата му.





Тема Re: О, моля те,нови [re: KpucaHa]  
Автор WiseManCAx (I-Love-You...)
Публикувано16.04.10 09:56



Абе... против съм абортите... но не мисля, че достойно и праведно да злепоставяш човека с когото една завивка си делил.

ПП: Американската мечта е именно 'Ти Можеш... само трябва да си го пожелаеш!!!'.





Тема Re: Абе...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.04.10 11:37



права си, но донякъде. Преувеличаваш значението на възпитанието. Доказателство за това е, че деца на едни и същи родители могат да израстнат съвсем различни. Зависи основно от характер,темперамент, демек от генетиката дали ще приемеш даденото ти от родителите възпитание или ще му се противопоставиш. Познавам безброй случаи на коренно различни братя и сестри.
Има си деца, които от малки им личи, че обичат да слушат родителите си и по техните съвети се водят, а не по тълпата или по собствения си акъл. Аз примерно не обичам да слушам никой. И особено ако усещам натиск се бунтувам и може нарочно да направя дори обратното, само за да покажа, че няма да слушам друг насила, иначе не ми е в природата да правя напук. Или се примирявам външно да има мир, но в себе си си оставам АЗ и при първия възможен случай си поемама на своя глава.
Ти може би просто имаш късмет с деца и същевременно си намерила най правилния метод да ги обработваш. Но това пак не значи, че като излетят от семейното гнездо ще си останат същите деца, каквито си възпитала.




Тема Re: О, моля те,нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.04.10 11:40



Не, това не е истината. Няма глобална истина. Човекът просто пише за конкретни случаи.
Аз някак си не вярвам, че девойките, ходещи с чичковци са били научени така от родителите си.




Тема Re: О, моля те,нови [re: WiseManCAx]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.04.10 11:45



аз не знам нищо за Карбовски. Ква му е личната драма?




Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.04.10 11:47



и аз го харесвам това Ти можеш. Трябва да се науча от тях




Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.04.10 11:54



никой не пише за хубавите неща знаеш ли защо. Една от причините е, че хората не се чувстват добре да четат колко умни и кадърни хора има, пък те не са от тях. И са си прави, не са виновни, че Господ не ги е надарил със свръх интелект. Защото наистина всеки може това и онова. Но не всеки е толкова добърда печели конкурси и медали. Защото за да си пръв само труд не е достатъчен, иска се и Божа дарба.
А като се чете за пропадлици, човек се успокоява, че има и по зле от него и му става приятно




Тема Re: О, моля те,нови [re: NikiFin]  
Автор WiseManCAx (I-Love-You...)
Публикувано16.04.10 19:35



Карбовски нашумя с една статия, чието заглавие ще цитирам по памет 'Когато л**ното удари вентилатора'.

Аз лично харесвам журналистичните му качества, но не и самия индивид...

Моля те, не се сърди, но не ми се пишат дълги обяснения. А и с много малки усилия можеш доста инфо от нета да намериш за него.

Ти можеш!





Тема Re: Абе...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.04.10 19:45



Под "всички" имам предвид приятелите на сина ми. Е, в началото не бяха всички, но впоследствие се оказа, че нормални дискотеки почти не останаха и сега си ходят. Не намирам това за кой знае колко страшно, тъй като вкъщи никога не се пуска чалга. Очевидно няколкото часа, прекарани в заведението, не водят до трайно изпростяване. Та, бих казала, че в живота човек по принцип трябва да се научи да прави някои компромиси. Защо да не се започне с това да отидеш с риятели на чалготека, за да бъдеш с тях, въпреки че музиката не ти харесва?



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Абе...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано16.04.10 20:10



Полудиоткова, вЕрваш ли ми, че нямам приятели, които да слушат чалга и да ходят по чалготеки?

Ако искам да се веселя ( казвам го за себе си, ама очевидно важи и за щерка ми), ще отида, ако иде реч за заведение, в някой клуб, когато свири готина банда, в пиано- бар или нещо такова. Не е истина, че на всеки му харесва този тип веселие и забава.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Абе...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.04.10 20:26



Говоря за приятелите на сина ми бе, човеко! Тяхното поколение ходи предимно в чалготеки! Защо, не ме питай, ама ходят. Така че изборът за тези, които не щат да слушат чалга е да отидат в ограничен кръг на друго заведение или да отидат всички на чалга. Същото е като с пушачите и непушачите. Ти не харесваш задимени заведения, ама отиваш, за да се видиш с приятелите си пушачи.
Та, по никакъв начин не възхвалявам чалгата. Само казвам, че ходенето на чалготека не е равно на пълна деградация, както се предполага. Половината от тези деца са приети в добри университети, имат много по-широки интереси от разходки в МОЛ-а, да не кажа, че те хич не ги интересуват и така.
И не знам какви са интересите на дъщеря ти, но все трябва да има и някакви общи интереси с връстниците си.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абе...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано16.04.10 20:46



Аз не твърдя изобщо, че слушането на чалга е равносилно на морално падение, но и не мисля, че само доброто образование (пък къде е наистина добро, е вече съвсем друг въпрос) те прави стойностна човешка личност. Иначе, естествено, дъщеря ми си има свой си кръг от приятели, повечето от които слушат друг тип музика и не обичат чалгата, т'ва е положението. Среща се със съкурсистите си от Гьоте- институт, с хората от фотографските курсове, които посещава, ала никога не им е хрумвало досега да ходят по такъв тип заведения. Явно, колкото и ограничен кръг да са, просто не си падат.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Абе...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.04.10 21:36



Ами, и моят син ходеше в Гьоте институт, ама може в различни Гьоте институти да са били.

Както и да е. Приемам, че и синът ми и всичките му съученици от математическата гимназия са леко ограниченки и спирам спора. Да живеят стойностните личности!

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Абе...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано16.04.10 21:43



Ама изобщо не ме разбра, ама нейсе.


Единственото, което исках да ти обясня е, че не всички ходят по чалготеки, с което не съм възнамерявала да омаловажа качествата на детето ти в каквото и да било отношение. А споменаването на Гьоте- институт и курсовете, на които ходи дъщерята, беше с оглед на въпроса около интересите й.
Така че леката ирония беше абсолютно излишна и непровокирана.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Абе...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.04.10 21:54



Ами, не е така, защото аз се опитвам да ти обясня, че и свестни деца слушат чалга (може да не са всички, но ти казах, тези около сина ми), но както и да се опитвам да те убедя или образованието им ти изглежда съмнително и нищо недоказващо, или не знам какво друго... Не знам какво разбираш под стойностна личност. За мен това са добрите хора, които имат идеи да правят нещо свястно от живота си. Тези деца, за които говоря (те вече не са и деца) са едни засмяни, остроумни и готини дечурлига, които освен това са ученолюбиви, упорити и гонещи целите си. Тази тема се опитва да ме убеди, че аз съм се объркАла. Е, не съм.
И фактът, че дъщеря ти си има своя кръг от приятели, с които не посещава чалга-кръчми и ходят на кръжок по фотография също доказва това.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абе...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано16.04.10 22:02



Никъде не съм казала, че тези деца не са свестни, а пък под образование имах предвид това след средното, защото напоследък и куцо, и сакато, и самонареклият се елит все нещо пъне и учи, а държавата е пълна с полу- образовани простаци. И говоря по принцип, а не за сина ти, компанията му и т.н. ... Но че чалгата по принцип създаде едно цяло поколение, преследващо модели на поведение, ако щеш и стил на обличане, както и манталитетни ценности, които аз не уважавам, да, убедена съм, че е така. Ала слава Богу, забелязват се и в тази сфера някакви позитивни промени.



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Абе...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.04.10 22:04



Добре, де, така ми е прозвучало. Забрави.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема И изобщо,...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано16.04.10 22:05



... Полуидиоткова, ни мъ вкарвайти в някакви неподоходящи за петък вечер дискусии, йощи повече, аз Ва уважавам, таквоз...



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: И изобщо,...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.04.10 22:06



Знам, бе. И аз те уваж-ж-ж-авам, ама скорпионското в мен не ми дава да си замълчавам понякога.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: И изобщо,...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано16.04.10 22:11



Хубуу, де, аз уважавам у теб конското, туй скорпионското шъ гу подмина.



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Абе...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано16.04.10 22:35



Аз па не мога да разбера с какво българската така наречена чалга е по-лоша от хамериканската, пак така наречена поп-музика?
Няма да забравя, една нова година, една мацка с претенции слуша изпълнение на ДесиСлава на англаийски, и се изцепва - видиш ли как пеят хората, не кат наш'те чалгаджийки. Е, спукахме я от бъзик.



**Citius, Altius, Fortius**

Тема Re: Абе...нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано16.04.10 22:52



Деси Слава си е просто много добра певица, каквото и да пее- също и народна музика. Другото изобщо не ми се обсъжда. За каузата на чалгата ми е късно да бъда спечелвана. А пък онази музика, за която говориш ( освен ако не визираш т. нар. хип- хоп и ар ен би, които яко изпростяха) има за музикална основа всичко друго, ама не и кючека. И т.н., и т.н. Петък вечер е, мързи ме... Бла... бла... бла...



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Абе...нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Ф (SandsInMyShoes)
Публикувано16.04.10 23:02



Викаш малките шафрантии по МТВ не са по-малко шафрантии от...Планета ТВ има ли?Или е с друго име





Тема Re: О, моля те,нови [re: NikiFin]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано17.04.10 05:47



Съзнателно научени не са, но възпитанието по един или друг начин е оказало влияние. Примерно, имах една приятелка, на която родителите си бяха такива хора, дето обичаха да трупат парички, уреди и т.н. Таткото все работеше някъде по арабските страни и купуваше готини дрешки. Ами, тази девойка никога не се е захващала с някого само заради едната любов. И досега е така. За един мъж се ожени, че бил перспективен. За друг се хвана, защото и прави подаръци. На трети използва връзките и т.н.
Най-малкото, ако ходиш с някой чичко паричко, нали ще те води по заведения по нощите. Е, ти ще си пуснеш ли детето да не се прибира по цели нощи, пък с когото ще да е. Аз няма. Така че малко или много и родителите имат вина в тези случаи.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абе...нови [re: NikiFin]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано17.04.10 05:58



Ама не става дума за послушание или непослушание. Става дума за това, което ти е заложено по един или друг начин като ценности, като отношение към нещата. А това какво ще е заложено зависи от това какви са родителите, но и от това как се отнасят към детето. Защото има и момента с протеста, когато твърде много натиснеш някое дете, то да иска да стане точно обратното на теб, ама и това е възпитание, макар и антивъзпитание.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абе...нови [re: Ф]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано17.04.10 09:04



Бе и двете мнооо рядко ги заглеждам, ма гледах репортажи от "Грами" - те - ми там точно толкоз силикон и цици се разхождаха, колко и на наградите на пайнер. А Лейдито гага, на коят иначе и харесвам част от песничките, не виждам кво по-възвишено ми внушава от Ивана примерно.





Дори, и на извивки го докарва...

**Citius, Altius, Fortius**

Тема Re: Абе...нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано17.04.10 10:04



Ам'чи, Надеждо, кой ти каза, че ако някой не си пада по Ивана и чалгата, непременно харесва Лейди Гага, която е живо олицетворение на пописткия кич?
И изобщо, да не посмее някой да спомене, че не обича чалга, и се започва един спор и препратки към американския поп, който пък е и толкова широко понятие, че няма накъде повече...



Ай, весел уикенд ти желая!

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Абе...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано17.04.10 11:01



Голям спор сте заформили тук :) Разбира се, че и свестни деца/ хора слушат чалга. Не разбирам изобщо защо трябва да се прави съпоставка- слушам чалга- тъп съм и обратното. Нека хората си слушат каквато си искат музика, а качествата си ги доказват в друга сфера.
Аз също ходя в чалга-клубове и не съм видяла от това да ми е пораснала втора глава или правописът ми да се е влошил :)

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Абе...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано17.04.10 11:21



Не си ли забелязала, че колко по на възвишен се представя човек, толко по беден е духом.
Хората, които съзнават собствената си нищета се мъчет всячески да я завоалират, преставят се на думи и на дела каквото не са. А който няма проблем със себе си, няма и проблем и чалга да слуша, и да се напие и т.н. Забележи че най големите гении, правили висше изкуство са пияндурници, женкари и пропадлици. А кой не може да гении му остава само да възпява генийте и да се кичи с техните произведения




Тема Re: Абе...нови [re: KpucaHa]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано17.04.10 11:23



То си има и различни видове чалга. Някой каза за Деси Слава. За мен тя е класика в жанра и си залсуважа да се слуша и да се гледа защото е префесионалистка.
Има и млади лигли дето такива гадости пеят че да ти се додрайфа. Поне имат глас и визия и по правило не пеят само простотии, а имат и що годе свестни парчета




Тема Re: Абе...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано17.04.10 11:25



Казвам ти, отдаваш прекалено голямо значение на възпитанието. Основно си зависи от човека колко е податлив на обработка




Тема Re: Абе...нови [re: NikiFin]  
Автор Ф (SandsInMyShoes)
Публикувано17.04.10 11:42



Ама и ти се изказваш все едно цял ден правиш рисърч на българската музика във всичките й жанрове



Аз съм против елитарното изкуствоДа се весели народът какво толкова



Тема Re: Абе...нови [re: Ф]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано17.04.10 11:48



Не. Но съм гледала Деси СЛава на живо и съм очарована от пеенето и. Иначе като приказва само глупости бълва.




Тема Re: Абе...нови [re: NikiFin]  
Автор Ф (SandsInMyShoes)
Публикувано17.04.10 12:22



Е, тя затова най й приляга да е певица, а не преподавател по риторика





Тема Re: Абе...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано17.04.10 14:00



Не. Става въпрос за първосигналните реакции - той слуша чалга, значи е простак/боклук. Покрай един приятел, близо 2-3 год. почти всяка седмица се виждахме в една рок-кръчма, където чалга беше наистина мръсна дума. Е, повярвай ми, бая млади, и не до там млади деградантчета имаше измежду любителите на този жанр, но това не ми дава право да кажа, че любителите на рока/метъла са алкохолици и дрОгарчета.
Иначе - всички си имаме музикални предпочитания, и в това е напълно нормално. Но тези ни предпочитания не са за мен признак за това, кой е по-човек от другия.

**Citius, Altius, Fortius**


Тема Re: Абе...нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано17.04.10 20:54



Малкото, което казах, беше изкривено ужасно. Нямам интерес към подобен спор. Отдавна не ми е интересен. Просто не харесвам тази музика и тя не ме забавлява.
А пък горните простотии на Ники даже няма и да ги коментирам. Аз изобщо не мога да пия алкохол, поради което едва ли не трябва да се чувствам непълноценна. Ай сиктир и глупостите!

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Абе...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано18.04.10 00:22



Никой не иска да те убеди да слушаш и харесваш чалга.
Идеята е да не си правиш глобални изводи за хората от това, което слушат.
Аз си споделям личния опит и наблюдения и ако ти се струват глупости означава единствено, че приемаш за реален и меродавен само твоят личен опит и то разбран по начина, който ти сама си си избрала, пречупен през твоите моментни предпочитания и вкус.
Демек ограничено мислене.
Не знам що се хвана за алкохола. Дадох го като пример, защото съм сигурна, че има хора, които като видят че някой е пияница и веднага за тях той е пропадляк, както за теб слушащите чалга са такива (сигурно не си го казала, но съм сигурна, че си го мислиш). Ако започнеш да мислиш, че никой не е перфектен, че хората си имат собствен вкус за нещата и че ако се различава от твоя не ги прави непълноценни... ще ти просветнат много неща.
Освен това е и логичен факт, че гениите останали в историята в други отношения имат големи дефекти, защото както сигурно си чувала Господ едно дал, друго взел.
Повечето хора не биха си го признали и все гледат да се изкарат пред другите перфектни. Но за всеки разумен човек е пределно ясно, че перфектни няма и освен това колкото по перекфтен се изкарва един човек, толкова по далеч е от перфекцията и се опитва да го прикрие




Тема Re: Абе...нови [re: NikiFin]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано18.04.10 10:23



Никой не иска да те убеди да слушаш и харесваш чалга.
Идеята е да не си правиш глобални изводи за хората от това, което слушат.


Е, тука вече те подкрепям на 100%. В България има някакво странно разбиране от част от хората, че слушам чалга = пропадняк. Даже има фейсбук групи от типа на "Слушането на чалга ви превръща в шибан идиот" и "Нищо не може да оправдае слушането на чалга" с хиляди членове. Аз не мога да го разбера това. Слушам всичко и не смятам, че някое от тези неща може да ми повлияе до толкова, че да стана утрепка. Под всичко включвам и класика, и латино, и черно, и рок парчета, и музика за медитация, и ирландска музика, и чалга...

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Абе...нови [re: KpucaHa]  
Автор Ф (SandsInMyShoes)
Публикувано18.04.10 11:21



После питате какво й харесвам на Никито



А и си признай нима не се чувстваш обичана от мен?А от батко?



Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: Hинa29]  
Автор FilerO99 (ГЕСТАПО )
Публикувано18.04.10 15:04



Капитализмът убива в мир и във война



Тема Писна ми от Сиромаховнови [re: Hинa29]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано21.04.10 21:07



прочетох му книгата - егати мрънкалото - на тоя се присмя, на оня намери кусур, това пошло, онова грозно....
отначало е забавно, но накрая се питаш - абе сигурно съм поредния идиот, който си е взел книжката му със статии от разни вестници (там хонорарче+приходче и от книжлето), за да разбера, че всичко е толкова зле, че освен тая книжка няма друга оправия.......

Сатира е - ок. Ама пък няма тема неоплюта и неосмята. Не, че сме кой знае колко цъфнали и вързали, ама все пак....

Всичко било чалга - ми като си в чалгаджийско предаване ще виждаш чалга.

ПИШЕШ ПЕСЕН ЖИК-ТАК и после обясняваш, че чалгата е гадна. Това пък не го разбрах какво е. Поне си трай, като си се омазал, ама то стана като оная приказка дето нашето лайно мирише по-хубаво




Присъствието на този ник с линк пък доказва желанието на някои хора да печелят от пошлостта на останалите с рекламите си. Предлагам да гласуваме за махането на рекламите към сайта на Сиромахов



Тема Конкретно за статиятанови [re: Hинa29]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано21.04.10 21:10



за тези деца сме виновни всички и вместо да ги осмиваме по-добре да направим нещо градивно




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.