Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Свирки за парцалкинови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.04.10 11:54



никой не пише за хубавите неща знаеш ли защо. Една от причините е, че хората не се чувстват добре да четат колко умни и кадърни хора има, пък те не са от тях. И са си прави, не са виновни, че Господ не ги е надарил със свръх интелект. Защото наистина всеки може това и онова. Но не всеки е толкова добърда печели конкурси и медали. Защото за да си пръв само труд не е достатъчен, иска се и Божа дарба.
А като се чете за пропадлици, човек се успокоява, че има и по зле от него и му става приятно




Тема Re: О, моля те,нови [re: NikiFin]  
Автор WiseManCAx (I-Love-You...)
Публикувано16.04.10 19:35



Карбовски нашумя с една статия, чието заглавие ще цитирам по памет 'Когато л**ното удари вентилатора'.

Аз лично харесвам журналистичните му качества, но не и самия индивид...

Моля те, не се сърди, но не ми се пишат дълги обяснения. А и с много малки усилия можеш доста инфо от нета да намериш за него.

Ти можеш!





Тема Re: Абе...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.04.10 19:45



Под "всички" имам предвид приятелите на сина ми. Е, в началото не бяха всички, но впоследствие се оказа, че нормални дискотеки почти не останаха и сега си ходят. Не намирам това за кой знае колко страшно, тъй като вкъщи никога не се пуска чалга. Очевидно няколкото часа, прекарани в заведението, не водят до трайно изпростяване. Та, бих казала, че в живота човек по принцип трябва да се научи да прави някои компромиси. Защо да не се започне с това да отидеш с риятели на чалготека, за да бъдеш с тях, въпреки че музиката не ти харесва?



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Абе...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано16.04.10 20:10



Полудиоткова, вЕрваш ли ми, че нямам приятели, които да слушат чалга и да ходят по чалготеки?

Ако искам да се веселя ( казвам го за себе си, ама очевидно важи и за щерка ми), ще отида, ако иде реч за заведение, в някой клуб, когато свири готина банда, в пиано- бар или нещо такова. Не е истина, че на всеки му харесва този тип веселие и забава.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Абе...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.04.10 20:26



Говоря за приятелите на сина ми бе, човеко! Тяхното поколение ходи предимно в чалготеки! Защо, не ме питай, ама ходят. Така че изборът за тези, които не щат да слушат чалга е да отидат в ограничен кръг на друго заведение или да отидат всички на чалга. Същото е като с пушачите и непушачите. Ти не харесваш задимени заведения, ама отиваш, за да се видиш с приятелите си пушачи.
Та, по никакъв начин не възхвалявам чалгата. Само казвам, че ходенето на чалготека не е равно на пълна деградация, както се предполага. Половината от тези деца са приети в добри университети, имат много по-широки интереси от разходки в МОЛ-а, да не кажа, че те хич не ги интересуват и така.
И не знам какви са интересите на дъщеря ти, но все трябва да има и някакви общи интереси с връстниците си.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абе...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано16.04.10 20:46



Аз не твърдя изобщо, че слушането на чалга е равносилно на морално падение, но и не мисля, че само доброто образование (пък къде е наистина добро, е вече съвсем друг въпрос) те прави стойностна човешка личност. Иначе, естествено, дъщеря ми си има свой си кръг от приятели, повечето от които слушат друг тип музика и не обичат чалгата, т'ва е положението. Среща се със съкурсистите си от Гьоте- институт, с хората от фотографските курсове, които посещава, ала никога не им е хрумвало досега да ходят по такъв тип заведения. Явно, колкото и ограничен кръг да са, просто не си падат.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Абе...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.04.10 21:36



Ами, и моят син ходеше в Гьоте институт, ама може в различни Гьоте институти да са били.

Както и да е. Приемам, че и синът ми и всичките му съученици от математическата гимназия са леко ограниченки и спирам спора. Да живеят стойностните личности!

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Абе...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано16.04.10 21:43



Ама изобщо не ме разбра, ама нейсе.


Единственото, което исках да ти обясня е, че не всички ходят по чалготеки, с което не съм възнамерявала да омаловажа качествата на детето ти в каквото и да било отношение. А споменаването на Гьоте- институт и курсовете, на които ходи дъщерята, беше с оглед на въпроса около интересите й.
Така че леката ирония беше абсолютно излишна и непровокирана.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.

Тема Re: Абе...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано16.04.10 21:54



Ами, не е така, защото аз се опитвам да ти обясня, че и свестни деца слушат чалга (може да не са всички, но ти казах, тези около сина ми), но както и да се опитвам да те убедя или образованието им ти изглежда съмнително и нищо недоказващо, или не знам какво друго... Не знам какво разбираш под стойностна личност. За мен това са добрите хора, които имат идеи да правят нещо свястно от живота си. Тези деца, за които говоря (те вече не са и деца) са едни засмяни, остроумни и готини дечурлига, които освен това са ученолюбиви, упорити и гонещи целите си. Тази тема се опитва да ме убеди, че аз съм се объркАла. Е, не съм.
И фактът, че дъщеря ти си има своя кръг от приятели, с които не посещава чалга-кръчми и ходят на кръжок по фотография също доказва това.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Абе...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaViktualija ((?!))
Публикувано16.04.10 22:02



Никъде не съм казала, че тези деца не са свестни, а пък под образование имах предвид това след средното, защото напоследък и куцо, и сакато, и самонареклият се елит все нещо пъне и учи, а държавата е пълна с полу- образовани простаци. И говоря по принцип, а не за сина ти, компанията му и т.н. ... Но че чалгата по принцип създаде едно цяло поколение, преследващо модели на поведение, ако щеш и стил на обличане, както и манталитетни ценности, които аз не уважавам, да, убедена съм, че е така. Ала слава Богу, забелязват се и в тази сфера някакви позитивни промени.



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.