Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 02.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Дайде да изясним какво значи равноправие между ...нови  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано08.04.10 20:45



половете.
Аз лично го разбирам така:
За една и съща работа да получават еднакви заплати.
Но като гледам хората го разбират по много по разширен начин и мисля че е интересно да се обсъдят и обосноват различните мнения.
Какво значи освен това разноправие в семейството. Какво става ако единият печели пари, а другият не и кои причини за безработица са оправдани и не противоречат на равноправието.
Какво става ако и двамата бачкат по 8 часа, но единият изкарва 10 пъти по малко пари от другия. Това означава ли, че в къщи трябва да си навакса с къщна работа или че просто може да си позволява по малко неща от магазина.
Какво става ако единият не изкарва пари, но пък с къщна работа, за която разбира се не му се заплаща си запълва 8те часа труд. Трябва ли този човек като компенсация да работи двойно повече време без да му се полага почивка и трябва ли този човек да не харчи никакви пари за себе си, докато половинката му си позволява каквото му е кеф. А ако печелещата половинка му задоволява всички нужди защо тълпата блее че го носят на гърба си и трябва да се хване задължително на работа за да не паразитира за сметка на други.
И какво става ако решат да си разделят семейните задължения, но единият примерно не умее нито да готви, нито деца да гледа и явно и не иска да се научи. Трябва ли децата да страдат понеже родителите им така разбират равноправието в семейството.
Друг тъп вариант е пак всичко да се подели, но примерно жената е с ниска работна производителност, прави малко пари, а мъжът е с ниска домакинска производителност. В моите очи е голяма тъпотия защото ако този дето може да изкарва пари се остави да ги изкарва вместо да се мъчи неуспешно да домакинства, а този, дето е високопроизводителен домакин да си гледа къщата вместо да ходи да изкарва някакви мижави парици (а всъщност цял ден си клати краката в някакъв пропаднал офис и не прави нищо освен да драска примерно по клубовете и съответно толко и пари взема за толкова свършена работа....)... цялото семейство ще спечели много повече и материално и като качество на живот.
Ама не - еманципация и равноправие да има. Къде е равноправието когато мъжът примерно цял ден е сгърчил от бачкане, а мацката си е карала кефа симулираща работа.... Егати и равноправието, мъжът си е прецакан отвсякъде, хем се скапал от бачкане хем вечер трябва и вечеря да си приготви, и чинии да си измие и с деца да се занимава.....
Абе.... много са вариантите. Има бая за обсъждане






Тема Re: Дайде да изясним какво значи равноправие между ...нови [re: NikiFin]  
Автор loverrock ()
Публикувано08.04.10 20:50



Ще ти дам пример с брат ми и жена му, печелят равно, понякога тя печели повече! Делят си всички домакински задължения, и задълженията с бебето също!

poor is the man whose pleasures depend on the pеrmission of another


Тема Re: Дайде да изясним какво значи равноправие междунови [re: NikiFin]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано08.04.10 22:05



Някъде бях чела/чула "Бог създал мъжа и жената и разделил семейните им задължения на две равни части - по-малката за мъжа и по-голямата за жената."



Тема Рефлекс - математиканови [re: NikiFin]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано08.04.10 22:21



Ако не бях го чела хиляди пъти, щях да изчакам да ме убедят поредните 100тина мнения, че ТУК става дума за математически рефлекс



Мисля че е прекалено късно да си съждавате подобен стрес, нещата са решени още от самото начало.

Сценария е, всеки да прави онова, в което е най-добър.

Ще си позволя да цитирам мъжът на една приятелка " Като не си намериш работа, може да имаме още едно дете"

Аз бих пояснила : в такава ситуация мъжът е този, който пръв си позволява второ или 3то дете. Жената е 2ра, и решава според това дали би го понесла.


И накратко : Мъжът трябва да е мъж и жената да е жена. Това включва домашния мъж и работещата жена. Всеки го прави според умението си.


by himbeer

Тема Re: Дайде да изясним какво значи равноправие между ...нови [re: NikiFin]  
Автор steinbock (рогата)
Публикувано09.04.10 15:39



Важното е вие да се чувствате добре с ролите си. Аз обаче имам чувството, че те интересува какво казват познати и роднини за теб и че това което са ти казали някога не ти се харесва, така че сега търсиш потвърждение на твоята теза в клуба.
Убеди този, който ти е наговорил, че

Трябва ли този човек като компенсация да работи двойно повече време без да му се полага почивка и трябва литози човек да не харчи никакви пари за себе си

тълпата блее че го носят на гърба си
паразитира за сметка на други



Тема Re: Дайде да изясним какво значи равноправие междунови [re: NikiFin]  
Автор kikimor (зеленолюспест)
Публикувано09.04.10 15:52



От момента в който някой от двамата си помисли кой колко носи в къщи, и кой колко работи и т нт - работата се вмирисва.

Почне ли да цъка таксиметъра ебем ти и брака и съвместният живот, и сичкото.....

А колкото до харчовете - парите в едно семейство са общи, и двамата решават за какво да се харчат, без значение кой колко получава, а кой от какво има нужда.....

Много е трудно да откриеш черна котка в тъмна стая, особено когато котката я няма в стаята!


Тема Re: Дайде да изясним какво значи равноправие междунови [re: kikimor]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано09.04.10 15:58



Абсолютно съгласна съм с теб!





Тема Re: Дайде да изясним какво значи равноправие междунови [re: kikimor]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано09.04.10 16:27



Това за слупости, защото на всеки му е минавало през ума дали не го прецаква или използва половинката




Тема Re: Дайде да изясним какво значи равноправие между ...нови [re: steinbock]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано09.04.10 16:29



и аз така мисля. Ама май сме си само ние на това мнение.
Мен иначе никой в никаква глупост не може да ме убеди. Най малкото ще ме убеди че ми зле, при положение, че усещам че ми е добре






Тема Re: Дайде да изясним какво значи равноправие между ...нови [re: NikiFin]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано09.04.10 18:34



Какво става ако и двамата бачкат по 8 часа, но единият изкарва 10 пъти по малко пари от другия. Това означава ли, че в къщи трябва да си навакса с къщна работа ... Според мен означава. Малки разлики в заплащането може и да има при еднакви усилия, но разлика от 10 пъти си означава, че въпросният, дето изкарва по-малкото определено не се е пренапрегнал в работата и може да отдели малко повече енергия за вкъщи.
Когато един човек изкарва много пари, той обикновено и много работи и се скапва съответно. В тези случаи е редно партньорът да му осигури поне малко спокойствие като се прибере вкъщи. Елементарно е. Ако той се разболее от липса на почивка, няма да има пари и за двамата.
Накратко- моята теза е "равни пари срещу равна работа".
Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 09.04.10 18:35.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.