Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:20 19.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема За хигиенните навици...нови  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано09.04.10 16:46



Четейки постовете на една определена клубарка, се замислих, аз ли съм прекалено вманиачена и сбъркана или просто мама се е постарала и от дете добре ме е възпитала... Та на въпросът какви са хигиенните ви (ежедневни) навици?

При мен деня започва задължително с миене на зъби и душ или къпане*
Пия кафенце... след това пак мия зъбки.
Обличам се, слагам грим и... по задачи...
Вечер се прибирам, преобличам се, често вземам и душ (зависи как съм с времето).
Върша си разни служебни неща, готвя, вечеряме, посвършвам нещо домакинско и около полунощ пак съм в банята за миене на зъбки и бързо душче (разбирайте остава вода и за мъж ми).
Не знам дали защото мама от дете ме е научила така, дали защото аз това съм видяла от нея, но и аз и сестра ми обичаме водата.

* къпане е когато си мия косата и не оставя и грам топла вода след това

, а душ същото, без миене на коса!



Тема Re: За хигиенните навици...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор loverrock ()
Публикувано09.04.10 16:54



Аз си мислех, че само на мен се случва това с косата!

poor is the man whose pleasures depend on the pеrmission of another

Тема Re: За хигиенните навици...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано09.04.10 17:50



Моят ден започва с кафе, за да мога да си отворя очите и да стигна до банята. Кафето си ме чака готово, ако трябва да си го правя сама, първо стигам до банята :) Жива- умряла без душ не излизам навън, както и без да си измия зъбите- некомфортна ми е самата идея. Може душът да е 5-минутен, но минавам под водата.
В офиса имам четка и паста за зъби, защото някакси би било гадно след като съм обядвала или рупала фъстъци да се усмихвам на клиентите с остатъци от храна между зъбите.
Вечер ми се струва гадничко малко да си събуя обущетата и поне да не си поизмия краката. Като си лягам сама, мога и да прескоча вечерния душ, но ако си лягам с някой в едно легло- с гадже или с приятелка (щот още ни държи тийн-навикът да си лягаме на едно легло като си ходим на гости

) просто не мога да си представя да не се изкъпя. Звучи ми зле.
В общи линии не съм някакъв педант- считам, че всекидневен душ и няколко пъти дневно миене на зъби си е минимумът.

Antes muerta que sencilla

Тема Re: За хигиенните навици...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано09.04.10 18:12



айде сега да видим кои са мърлите. Всички дето се къпят всяка сутрин да се наредят в редичка. Другите ще бъдат заклеймени като мърли. Пу първа мърла. На мен сутрин ми е най стресиращото време от денонощието и е въпрос на оцеляване, така че последната ми грижа е да се плацикам в банята.
Зъбите си също не мия за да закарам децата на детска. Не знам за вас, ама вечер като си ги измия и сутрин са си още измити щото не съм се хранила.
Мия си ги след като си изпия кафето и закуся.
Къпя се през деня когато ми е кеф.
До сега никой не се оплакал че смърдя.
Ако преди лягане човек си вземе душ не виждам смисъл сутрин след ставане да го прави пак, освен ако не се потил през това време.
Частично миене се налага след ходене по голяма нужда, ама за тази цел си има бидета, не се мацам с лайна цялата че да се налага да се къпя.
А вас като ви гледам имате прекалено много време за себе си и приоритирате безсмисленото плацикане, вместо да свършите нещо наистина полезно за себе си.




Тема Re: За хигиенните навици...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано09.04.10 18:20



Абе, още сутринта щях да ти казвам, че когато изпаднеш в ситуацията да се справяш сама с три деца с възрастова разлика като тази на Ники, тогава ще можеш да си сигурна дали би се къпала по два пъти на ден и всичко останало. Не за друго, но когато мъжът ти е излязъл за работа в 7,30 часа, децата са се събудили в 6 и от този момент нататък едното ти мрънка за закуска, другото иска да пишка, третото... вЕрвай ми, последната ти грижа е дали си се изкъпала или йок.

Да не говорим, ако бебето те е събудило 3-4 пъти през нощта и я ти се събират 4 часа разпокъсан сън, я не. Не само няма да си помислиш за къпане, ами ще гледаш да се хоризонтираш в мига, в който децата са по кошарите или на което и да е друго безопасно място.
Иначе, и аз обичам да се къпя.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: За хигиенните навици...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано09.04.10 18:28



то ако можеше цял ден щах да гъбясвам в джакузито.... то всеки знае кво е добро. Ама явно не всеки знае кво е да нямаш време за него.
Тия мадами тук са още млади и зелени ама де се правят на големите хигиенистки. Даже не осъзнават на кви глупости са ги научили майките им






Тема Re: За хигиенните навици...нови [re: NikiFin]  
Автор loverrock ()
Публикувано09.04.10 18:59



Нищо не оправдание, мене цялото ми тяло ме е боляло от умора да се разправям с хора, и пак намирам време 2 пъти на денонощие, и задължително трябваше да съм с хубав и поддържан маникюр, така 6 дни в седмицата по 12ч.

poor is the man whose pleasures depend on the pеrmission of another


Тема Re: А честитите ли си банята?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано09.04.10 19:09







Тема Re: За хигиенните навици...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор WiseManCAx (I-Love-You...)
Публикувано09.04.10 20:24



Добре, че през '95-та година одих в казармата!

Там банята бе само веднъж в седмицата и то за тези които нямаше да си ходят в отпуска!

Дет' се казва събрах се с военни... и станах човек!

ПП: Банята си бе цяло приключение! Поделението бе на 10 км. от с.Вакарел, а банята в Момин Проход! С естествено гореща (минерална) вода! Тогава имах удоволствието да разбера, че има вода с лечебни свойства и т.н...

...Завиждайте, че не сте ходили в казарма!



Тема Re: А честитите ли си банята?нови [re: LlRA..]  
Автор WiseManCAx (I-Love-You...)
Публикувано09.04.10 20:25



Изпусни си сапунчето и ще научиш!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.