Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 30.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема има ли някоя жена тукнови  
Автор Lady_Xaxa (непознат )
Публикувано16.02.10 22:01



която е постигнала нещо в живота самостоятелно, без начален старт, без протекции, подкрепа?
Татко казваше "задното колело на каруцата върви след предното" , успяхте ли да надскочите постиженията на родителите ви? сами или с нечия подкрепа



Тема Re: има ли някоя жена тукнови [re: Lady_Xaxa]  
Автор Бeлeжka ()
Публикувано16.02.10 22:17



Здравей!

Въпросът е доста интересен. Мисля, че отговорът зависи от субективната дефиниция на запитаните отностно понятието "протекция". Помощта от семейството, т.е. родители и т.н. е една нормална подкрепа, поне според мен, която не бих нарекла "протекция". Pодители могат да дадат възможността на децата си, да следват на по-добро място, по- добра специалност и по този начин да си изградят по- добър живот. Но, настоявам да напиша, че не става дума за купуване на дипломи, връзки и т.н. Подобни похвати са срамни за едно семейсто с традиции и не могат да бъдат толерирали от хора с претенции.



Тема Re: има ли някоя жена тукнови [re: Lady_Xaxa]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано16.02.10 23:09



Сам човек не може нищо да направи, винаги получава помощ от някъде, та дори и да е късмет от съдбата, помощ свише и т.под.. Аз не знам някой да е постигнал всичко сам без помощ. А дали е от родители или други няма никакво значение.
И какво значи да надскочим родителите. Да натрупаме повече материални блага от тях или кво.
Аз си мисля, че съм надскочила родителите си, защото въпреки че не съм се блъскала толкова много като тях имам добър живот, мисля по добър от техния. Освен това те имат 2 деца, а имам 3 та и по тази точка съм ги надскочила

. Но още разбира е рано да се каже, равносметката се прави на смъртния одър. Определено с нечия подкрепа постигнах всичко това, но явно и аз съм имала качествата да привлека и да се възползвам от подкрепата. Освен това мисля и че давам достатъчно така че не е само да получавам наготово.
Но определено съм постигнала всичко това не само без родителска подкрепа, ами въпреки родителски спънки. От гледна точка на родители съм ощетена, но пък от чужди хора за сметка на това съм получила доста подкрепа. Но то винаги едно е за сметка на друго. Не се оплаквам



Тема Re: има ли някоя жена тукнови [re: NikiFin]  
Автор NQ_7O (free)
Публикувано16.02.10 23:48



става въпрос за self made.



Тема Re: има ли някоя жена тукнови [re: NQ_7O]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано16.02.10 23:59



Дай пример за self made че не разбирам какво имаш предвид



Тема Re: има ли някоя жена тукнови [re: NikiFin]  
Автор loverrock ()
Публикувано17.02.10 01:32



Да направиш нещо със собствен труд, да бачкаш да си купиш жилище със собствени пари, кола с твои пари. Или след гимназията да работиш и сама да си платиш образованието. Нещо без материална подкрепа от съпруг, гадже или родители. Сега ще кажеш, че няма такива хора, аз познавам две такива жени.

Кралска Кобра


Тема Re: има ли някоя жена тукнови [re: Lady_Xaxa]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано17.02.10 03:09



да , аз...сама..всичко дотук и не малко...



Често съжалявам за мълчанието си, но никога за думите си.

Тема Re: има ли някоя жена тукнови [re: Lady_Xaxa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано17.02.10 09:03



Аз имах подкрепата на мъжа ми, но мисля, че щях да се справя и без това, с оглед на това което после постигнах сама. Не че съм постигнала кой знае какво, де.
Що се отнася до родителите... Не съм ги надскочила. Баща ми беше много кадърен мъж и за времето си беше постигнал почти максимума на това, което може да се постигне с неговия начален старт. Той затова и не живя дълго. Аз определено съм под това ниво, но пък и не виждам защо трябва да се състезавам. Харесвам си живота такъв, какъвто е.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: има ли някоя жена тукнови [re: Lady_Xaxa]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано17.02.10 10:33



Това е много трудно да се определи. Хората се развиват в различни посоки. Майка ми е много напред с материала в едно отношение, баща ми в друго, аз в трето, как да ги сравня???

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: има ли някоя жена тукнови [re: loverrock]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано17.02.10 10:49



Имаш предвид да бачкаш и да учиш задочно ли? Защото ако учиш редовно не не виждам как ще работиш и ще се издържаш от изработеното. Това означава да не посещаваш редовно училище. Аз също съм бачкала като студентка за да трупам стаж по специалността. Нощни смени и знам какво ми костваше. А парите бяха нищожни и нямаше как да се издържам с тях. Не виждам как човек без образование в БГ може да печели толкова много пари, че да се издържа и да купува коли и апартаменти. Да не говорим, че дали ще си намериш хубава работа зависи дали някой ще ди даде шанса да я работиш. Ако навсякъде където идеш ти казват Искаме човек с образование и опит ... тогава колкото и да ти се работи и да си кадърен нищо няма да направиш. Но пък някой друг е извадил късмет да му се даде шанс да се изяви, постигнал е повече в живота от много други и веднага бива възхвален, че е постигнал много САМ. Да, ама не е сам, просто животът му е дал шанс, късмет или както там се казва.
Разбира се, че зависи от самия човек, но никога не е САМ, винаги има ако не реална помощ поне шанс който ти съдейства.
Като се замислиш ще разбереш, че съм права. Днешно време сам човек да почне от 0 и да спечели много пари без помощ или късмет от вън НЯМА как да стане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.