Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:30 02.07.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Абе Никиииииииинови [re: loverrock]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано20.02.10 13:48



Разбира се. Аз също зъм против крайностите.
Затова уточних, че нямам предвид ортодоксалните домакини.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Абе Никиииииииинови [re: StefanPan]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано20.02.10 13:50



Искам нещо да уточня - аз съм традиционалист-романтик - мъжът трябва да се грижи за финансовото подсигуравяне и комфорт, а жената - за реда и уюта в семейството. В този смисъл отговорностите на жената никак, ама никак не са малко и съответно парите не са мои/твои.

Така мисля и аз

Но въпреки това се възхищавам на жени, които успяват сами да правят живота си. Това говори за определен тип характер, активност, отношение към живота..

Всяка жена може да се справи сама с живота бе човек. Но всеки нормален човек иска да си улесни живота. Само глупавите и горди жени държат да с еоправят сами. Както и тези, които не могат никой да търпят и тях никой не може та щат не щат им се налага сами.

Определено и мен самият не ме блазнят жени с изначална нагласа тип "домакиня". Направо ми се свива стомаха при мисълта за такива.

Не знам що си представяш образа на типичната жена домакиня. Това, че не изкарва пари изобщо не значи че не прави нищо друго освен миене на чинии и изобщо не значи, че е тъпа и скучна и с нея не може да говори за нищо. Бих казала напротив, има повече желание за комуникация и добро настроение от някоя чиновничка, дето цял ден си е късала нервите с луди и целият свят и е крив като се прибере при семейството си. Отделно няма и сили да свърши чакащата я домакинска работа и като цял представлява трагична картинка



Тема Re: Абе Никиииииииинови [re: NikiFin]  
Автор loverrock ()
Публикувано20.02.10 13:55



Не става въпрос само за пари, а за социална среда. Какво му е хубавото да си цял живот в къщата или по магазините и кафенетата?

Кралска Кобра


Тема Re: има ли някоя жена тукнови [re: NikiFin]  
Автор XXLMORE (член)
Публикувано20.02.10 14:05



NikiFin усещам твоята голяма нужда да се похвалиш, да се убедиш сама, че си много добре, че нещата ти вървят, че само ти си правата и късметлийката


Дори обезличаваш с лека ръка живота на майка си, която се е трудила напразно според теб, защото в момента нямаш нужда от нея и нейните имоти.
Животът е като палачинка, днес е от едната страна, утре нещата могат да се обърнат тотално.Никой от нас не знае какво ще му донесе утрешния ден.Така че спомни си една българска приказка, голям залък лапни, голяма дума не казвай.
Прави ми впечатление, че ти при всичките си тиради не отчиташ нещо съвсем простичко, хората са различни, жените също се различават една от друга.За някои като теб явно работенето е свързано единствено с придобиването на пари за издръжка, така че като има кой да ти я дава, нямаш нужда да работиш вън от дома си.
Има обаче и други жени, не от твоята порода, за нас работата е нещо, което осмисля живота ни, носи ни радост, интересно ни е, свързва ни с хората, творим.Едно нещо ако се върши само за пари, може да бъде заменено от нечия издръжка, но когато носи радост, положителни емоции, удовлетворение, не може да бъде заменено само с финансовото му изражение.
Аз не мога да си представя, че бих си стояла в къщи за да ме издържа някой , не ми се седи в къщи дори когато съм болна
Правила съм го по принуда, когато децата ми бяха малки.
Всеки си живее живота така както го разбира, щом теб те кефи да си сезиш в къщи , прави го, но не се опитвай да изкараш глупави тези, които не живеят и не искат да са на твоето място.



Тема Re: има ли някоя жена тукнови [re: XXLMORE]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано20.02.10 14:18



Да ти кажа честно, следя писанията на Ники и съм стигнала до извода, че тя никога няма да разбере какво е да обичаш работата си, да ти е удоволствие да я работиш и да се чувстваш добре, че имаш финансова независимост! Да не казвам голяма дума, все пак живота е превратен, но не искам да си и помисля, че е възможно да висна на врата на мъжа си и да му искам пари за елементарни неща - такси, кафе, парцалки... Унизително ми е! Мисля, че Ники е изключително нещастен човек, който се е вкопчил за майчинството, защото просто няма за какво друго... Завижда, че повечето българки са модерни и образовани, и отказват да приемат начина и на живот като най-правилен! Личния провал на майка и не е в това, че се е трепала за дъщеря си, а че дъщеря и не е проумяла и не е осъзнала какво всъщност и е дала майка и!

Сега към Ники: Обичаш ли съпруга си Ники? Бъди честна, треперят ли ти коленцата, когато те погали, усещаш ли разтърсването?!

Моето мнение е, че има една част от хора, които не могат да успеят в собствената си държава, за това си мислят, че брака в чужбина е върха на сладоледа!

Редактирано от Cтpeйнджъp на 20.02.10 14:16.



Тема Re: има ли някоя жена тукнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор loverrock ()
Публикувано20.02.10 14:35



Не само българките са модерни и образовани, сигурна съм, че в Дания е пълно с такива жени, но явно ги мисли за нещастни.

Кралска Кобра


Тема Re: има ли някоя жена тукнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор XXLMORE (член)
Публикувано20.02.10 15:04



Познавам и в Бг жени като Ники, няма лошо, щом това и харесва

Само че си мисля, че на нея всъщност не и харесва и именно затова напада хората които не са като нея, за да се убеди в правотата си.
Иначе майчинството си е хубаво нещо, но то не изключва кариерата, аз самата отгледах три деца и не смятам, че са ощетени от това, че съм работила навън от дома си.



Тема Re: Абе Никиииииииинови [re: loverrock]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано20.02.10 15:08



А ти защо реши, че всеки вид работа е свързана със социална среда. Има толкова професии които си ги упражняваш сам и не общуваш с никой. До там, че ходенето по магазините и общуване с продавачки и сервитьори почва да ти се струва големия социален живот. Особено пък ако си имаш собствен бизнес може все сам да си кукуваш



Тема Re: има ли някоя жена тукнови [re: XXLMORE]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано20.02.10 15:17



Не само аз, всеки си защитава гледната точка и това е съвсем нормално. Ако имаш нещо против да защитавам моята ще те разочаровам. Можеш да си спестиш скъсаните нерви като не ме четеш.

Има обаче и други жени, не от твоята порода, за нас работата е нещо, което осмисля живота ни, носи ни радост, интересно ни е, свързва ни с хората, творим.Едно нещо ако се върши само за пари, може да бъде заменено от нечия издръжка, но когато носи радост, положителни емоции, удовлетворение, не може да бъде заменено само с финансовото му изражение.

Всеки има право да си осмисля живота както намери за добре. Просто в моите очи е жалко, да имаш мъж и да ти се налага сама да се грижиш за оцеляването си. А ти какво имаш против жените, които си работят в къщи пак работа, която харесват и нямат социална среда. А ако работят, но не получават пари, а го правят за удоволствие. Примерно рисуват картини, шият гоблени, моделират и си шият дрехи..... Това са примери за работа в къщи която не носи доходи и е единствено за удоволствие. След като всички са различни, защо с еучудваш, че някои обичат да си седят в къщи и то сами и да се отдадат на хоби и приятно прекарване, без стрес, купчина задължения и разбивачи на нерви.
И да, за мен жените, които си мислят, че сами трябва да се грижат за себе си и не им се полага никаква помощ от мъжовете им, а само обич и уважение са глупави. А тези, на които им се налага да се самоиздържат при здрави и прави съпрузи са за съжаление



Тема Re: има ли някоя жена тукнови [re: NikiFin]  
Автор loverrock ()
Публикувано20.02.10 15:23



Не да се издържат, а да имат собствени средства, свои пари и собствен живот.

Кралска Кобра



Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.