Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 01.07.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Кога според вас е нормалнонови  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано12.02.10 09:16



за едно семейство да имат деца? 20-те, 30-те, 40-те години?
А кога е нормално за не-семейните да имат деца?
Говоря за възраст, а не за семейно положение, обществено мнение и т.н. Просто как го чувствате вие.

Моето първо дете се роди, когато бях на 26, второто - на 34. Наскоро ми казаха, че това било много рано, та реших да попитам.

И питам в женския клуб, понеже ми го казаха жени.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Кога според вас е нормалнонови [re: Koм]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано12.02.10 09:43



Според медицината най-добре е една жена да роди на 20-25 години. Като приемем, че доскоро традицията беше мъжът да е с 2-5 години по-голям от жената, значи ти си съвсем в нормата.
Е, сега е модерно да се ражда по-късно, но като знам колко ми трепереше докторката за кръвното, захарта и не знам още какво при третото дете, очевидно статистиката не е в полза на раждането на 40 години. Друг е въпросът, че аз се оказах една от най-железните и пациентки (благодаря ти, Господи, за което!), но изключенията само потвърждават правилото.
Сигурен ли си, че въпросната жена не ти е намеквала нещо?


Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 12.02.10 09:44.



Тема Re: Кога според вас е нормалнонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано12.02.10 09:53



Хе-хе... да - сигурен съм.


В офиса, където работи приятелката ми има 10-на жени. Поне 5 от тях са към 40 и твърдят, че искат да имат деца, ама дори нямат сериозни връзки. Аз се опитвах да съм тактичен, де...
Впрочем - те би трябвало да са наясно с медицината - това им е професията.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Кога според вас е нормалнонови [re: Koм]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано12.02.10 10:11



От гледна точна на физиологията, по-добре по раничко да се ражда, докато организмът е млад и силен (20 - 25). Но в малко по-късна възраст (25 - 35) ми се струва, че човек е по-отдаден на децата си и ги обгижва по-добре, не е лекомислен.
Не ми се струва добре да се отлага раждането (особено пък ако е първо) до 40 годишна възраст. Особено като се сетя как ме оставяха да раждам като крава с обяснението, че в България не е прието да се облегчават болките.
Та твърдението на въпросните дами, че 34-годишна възраст е ранна за раждане, е било казано от тях, за да успокоят съвестта си, че имат още време.
Но биологичният ни часовник тик-така, всичко трябва да става навреме.



Тема Още нещонови [re: Бepeзka!]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано12.02.10 10:21



Има мъже, от които просто ти се приисква да имаш деца. Тогава възрастта за не е от съществено значение за взимането на решение за забременяване.
(Това не е точно свързано с твоето питане, но си е така)



Тема Re: Кога според вас е нормалнонови [re: Koм]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано12.02.10 10:33



О, ето го отговора.

Те просто ти завиждат. Аз лично не разбирам самотните жени за които "работата е най-важното" и "всички мъже са боклуци" а злобеят като видят щастлива влюбена двойка.

Кога да имаме дете - ами когато сме влюбени в партньора. Дали ще сме на 18 или на 40 няма значение. Важното е да обичаме. Аз например бях на 19, той на 23. Втория се роди след още 3 години. Ако здравето ми позволяваше щях да имам още.



Тема Re: Кога според вас е нормалнонови [re: Koм]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано12.02.10 10:34



Нормално е по всяко време едно семейство да има деца, щом може да си го позволи- и психически, и физически :) Какво значи "нормално" и "ненормално" когато се касае за поява на деца, особено в семейство? Единственото ненормално е деца да имат деца :)
Иначе аз съм на 26 и основната ми спирка да имам деца е чисто финансова- не ща мамите и татковците на мен и на гаджо да ни гледат децата :) Така че тва си е сериозна пречка, дори и да искаш да имаш деца преди 30тата годишнина...

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Кога според вас е нормалнонови [re: Koм]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано12.02.10 11:19



Това ли е най важното - дали обществото ще определи раждането на дете като нормално или ненормално?
Дете се ражда когато го искаш и се чувстваш готов за това.
Все пак и възрастта трябва да се има предвид.
Четох статистика примерно, че с нарастване възрастта на майката се увеличава опасността детето да е е аутист. Освен това при млада майка и много по възрастен баща също опасността от аутизъм е доста по висока.
Ти си мъж и за теб няма голямо значение, така или иначе деца не гледате, майките вършат тази работа. Значение кога ще роди има за жената,а не за мъжа. Ама дете на дърти години трудно се гледа. Освен това шансът майката да заболее и да лиши детето от майка нараства с възрастта. Така че жените де му мислят, мъжете си имат други по важни задачи от мислене за бебета



Тема Re: Кога според вас е нормално [re: *Paл*]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано12.02.10 11:22



Кво злобеене бе, я стига. Къде видя тази злоба и завист, недей така. Да не те прехвана от мен, а





Тема Re: Кога според вас е нормалнонови [re: KpucaHa]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано12.02.10 11:29



Добре си ви е на вас в БГ, винаги може да разчитате на бабите в помощ за деца. Дори кой знае колко пари не ви трябват щом имаш денонощна безплатна бавачка.
Типична мила родна картинка - бабата гледа бебето, майката ходи на работа, а бащата.... отбива номера. То си е далавера да си мъж в БГ бе. Хем ти раждат дете, хем не се налага ни да го гледаш ни да го издържаш, щото майката върши тази работа.
Тук обаче наистина се искат пари за да гледаш дете. Щото баби не помагат, трябва да се плаща на опер. А после като тръгне на детска таксата за детска около 15 пъти по висока от тази в БГ. Затова много хора с повече от едно дете буквално са принудени да вземат оперки защото им излиза по евтино отколкото да плащат за детска. Освен това с 2 - 3 дечица по ясли и детски от които всяка седмица по някое е болно.... вероятността някой да те наеме и търпи на работа клони към нула.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.