Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 01.07.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Сираче от Хаити?нови [re: KpucaHa]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.01.10 23:40



Викаш силни хора имало. Да, ама аз си мисля, че по-тежко е за биологичните родители. Осиновителите някак си ги представям с едно по-хладнокръвно, професионално и неемоционално отношение...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Сираче от Хаити?нови [re: KpucaHa]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано27.01.10 23:41



За съжаление не е само мнение, а факти - чисто и просто факти.



Тема Re: Сираче от Хаити?нови [re: NikiFin]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.01.10 23:41



А това, дето викаш за отглеждането от малко, че може би няма да има разлика, май си права.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Сираче от Хаити?нови [re: surfline]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано27.01.10 23:42




Българинът е отвратително нетолерантен към различните - било то по цвят, физика или психика.


Абсолютно. Ако не си като всички в стадото те гонят. И освен това когато човек сам постъпва по този начин, като че ли не се усеща какво прави. Ама ако друг го направи забелязва, впечатлява се и се възмущава.
Извади гредата от своето око за да видиш по добре да извадиш сламката от чуждото



Тема Re: Сираче от Хаити?нови [re: StefanPan]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано27.01.10 23:43



Ако са майка и баща няма изобщо да стои въпросът дали е биологично или не детето им.





Тема Re: Сираче от Хаити?нови [re: surfline]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.01.10 23:48



Не съм сигурен.


Биологията има значение.
Тя те свързва с предходните и следващите поколения и подсилва чувството за родственост.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Сираче от Хаити?нови [re: StefanPan]  
Автор surfline (СтихияБалканска)
Публикувано28.01.10 00:03



Аз пък съм сигурна

.
Ще поясня.
Поне за женската част съществуват две възможности преди да осинови дете
1) тя е майка
2) тя иска да стане майка и е опитала всичко възможно по естествен пък. За съжаление не се е получило.
3) тя е Анджелина Джоли

В случай 1) вече има един много силно развит майченски инстинкт(или поне в 90% от нормалните жени го има - изкл. 12 г., които стават приятели с някого и забременяват), който ебава мамата на цялото ти хладнокръвие, когато видиш дете в нужда.
В случай 2) идеята за майчинството е станала почти фикс и ситуацията е малко като на примиращ от жажда човек да поднесеш чаша вода - със сигурност няма да се интересува пластмасова ли е, стъклена ли е или от китайски порцелан. За съжаление към тази т.2) има една доста полпулярна(печално) в Европейски мащаб група осиновители, които се нар. приемни родители - вземат дете на "възраст", отглеждат го, но запазват правото си да се разделят, ако има желание и от двете страни. Та те именно най-често "отхвърлят" децата. Грозна работа и трудна за разбиране, но е факт, че съществуват и галфони. За себе си съм убедена, че те едва ли биха постъпили по друг начин и със собствените си деца, ако карат примерно един тежък пубертет.
3) там вече случаят е ясен



Тема Re: Сираче от Хаити?нови [re: Losty]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано28.01.10 00:06



Ами давай! Пари имаш, желание - също. Барем да ни отсрамиш.


Аз не деля децата на черни и бели, все дечица са. Но си е отговорност осиновяването, не мога да си го позволя. Защото не е като да храня още едно дете /нищо работа/, да го обличам и да сложа в стаята на сина ми още едно легло. Твърде съм рехава финансово, за да осигуря на две деца добро образование и прилично бъдеще. И докато на моето мога да кажа "колкото-толкова", щото не сме се избирали взаимно, за осиновеното трябва да се постарая повече. Защото доброволно ще съм поела отговорност за него и нищо не ме оправдава, ако се издъня. Не е стока да я върнеш в магазина, я.



Тема Re: Сираче от Хаити?нови [re: NikiFin]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано28.01.10 00:09



по религиозни причини



Опитвам се и не мога да се сетя коя религия е против осиновяването на сираци и изоставени деца. Помогни ми.



Тема Re: Сираче от Хаити?нови [re: Aлиca.]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано28.01.10 00:14



аз си имам своя религия. Бе... създала съм си собственя секта и съм си единственият и член.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.