Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 18.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Тема Минутки за мечтинови  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано12.01.10 14:44



Представете си, че изведнъж започне да ви пада от някъде една доволна сумичка и не се налага повече да ходите на работа. Не става дума за мноооого пари за свръх разкош, а само толкова, колкото са ви необходими за спокоен живот, в който не липсва нищо жизнено важно, имате финансова сигурност и разбира се възможност за любимите ви дребни глезотийки. Да кажем от небето всеки месец ви падат по 1-2 хилки. И те са си само за вас (ако имате мъж и деца се предполага, че той печели достатъчно за себе си и децата).
И така, хоп - от днес не ви се налага да ходите на работа. Ясно е че първия ден ще ви е празен и объркан защото целият ви ритъм е нарушен, 8те часа предвидени за работа вече са си само ваши. Но като се поосвестите с какво бихте започнали да се занимавате и да си запълвате времето. Може би неща, които харесвате и искате да правите, но заради работата все не намирате време за тях.
И не забравяйте, всичко в живота ви си е същото. Няма да можете да си позволите по голяма къща или целогодишно околосветско пътешествие. Просто не се налага да работите за заплатата си и имате 8 часа в повече на ден.



Тема Re: Минутки за мечтинови [re: NikiFin]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано12.01.10 15:45



Аз съм навита

Ще си увелича спорта и удоволствията:))И няма да си гледам домакинството по много бърза процедура.Може би най-много ще чета.А и сигурно най-после ще се науча да правя бримки за плетки, че ми с егуби този основен момент.С тези приблизително 800 паунда ще мога да ходя на гости за по 3-4 дена на щерка ми
Всъщност за мен времето е кът.



Тема Re: Минутки за мечтинови [re: NikiFin]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано12.01.10 15:53



Аз бих се побъркала

Сигурно пак щях да работя... Иначе обичам да пътувам много, но това е епизодично запълване на времето. Магазини, маникюри, педикюри не може всеки ден, писва. Остава ми само работата.



Тема Re: Минутки за мечтинови [re: NikiFin]  
Автор Beчнaтa Kopиaндъp (гавърверсия)
Публикувано12.01.10 16:04




Щях да работя.
И двете си професии ги практикувам с кеф.
Може би, нямаше да се юркам толкова и щях да пътувам повече.
И щях да се науча да рисувам икони.



Тема Re: Минутки за мечтинови [re: NikiFin]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано12.01.10 16:23



Ще пиша.

Имам четири сюжета в главата си, но пустото време не стига



Тема Re: Минутки за мечтинови [re: NikiFin]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано12.01.10 18:52



Това го правя от една година, ама без хилките от небето. И какво ли правя при толкова време? Най-любимото ми, разбира се - уча


Детето е осигурено финансово не от мен (от мен само грижите), имам осигурен покрив и хапване, докато си изуча ученето, джобни си изкарвам чат-пат с някое странично проектче.
Та така, уча, карам колело, играя на игри, уча се да свиря на китара, когато ми остане някой лев ходя на тренировки. Напоследък работя над един страничен личен проект, за който се надявам да ми осигурява препитание без да се налага да ходя на работа след като защитя и вече не е удачно да продължавам да се възползвам от безплатната студентска манджа. Образно казано.

Едит: В началото като спрях да ходя на работа, започнах да гледам адски много сериали - де що има сериал из замунда - то не бяха хаусове, не бяха батълстари и пр. Напоследък съм си възстановила стария навик от училище и бакалавърското студентство да чета книги по много във всеки удобен момент.

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Редактирано от ladyMarian на 12.01.10 18:55.



Тема Re: Минутки за мечтинови [re: NikiFin]  
Автор Frenger (She)
Публикувано12.01.10 19:11



хубава тема
след като фин. обезпечаване е налице бих се решила на наследник.бих си упражнявала професията за кеф и изцяло за себе си...бих си развила хобито до професионално ниво...бих пътувала и бих се записала да уча нещо интересно (като психология например)


идеи куп,изобщо не би ми било скучно..напротив даже



Тема Re: Минутки за мечтинови [re: NikiFin]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано12.01.10 19:27



От хилките няма да се откажа, ако ми паднат ей-тъй от небето, но определено ще продължа да работя и да се развивам в професията си.Обичам да съм сред хора, да се обличам всеки работен дан с различни дрехи, да сменям прически и различни мазила за тяло, дори ми прави кеф да съм изморена в петък вечер и да имам свободен уикенд, прекаран сред любимите ми хора.Чувствам се много по-полезна на себе си, когато работя, а като изкарам повечко пари съм удовлетворена.Преди време ми се наложи да не работя почти цяла година и въпреки, че бях обезпечена от наем като доход, имах усещането, че е дошъл края на света.Определено не съм от жените, които обичат да си стоят у дома, да въртят домакинство и да се занимават основно с деца, което разбира се не значи, че имам нещо против другите жени, които го правят.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: Минутки за мечтинови [re: NikiFin]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано12.01.10 20:54



Това е добър въпрос - ако не се налага да работиш за насъщния, ще избереш да работиш или ще избереш да си останеш вкъщи и да си налягаш парцалите с най - необходимото...
И аз няма да се цепя от колектива на преобладаващото мнение. Да благодаря на Бога, не ми се налага да мечтая за това, което описваш...
Задавала съм си този въпрос. И съм си отговаряла винаги по един начин - безценно е не, това, да работиш или да не работиш, а, това, да имаш избора. Изборът е свобода, а, свободата е единственият пълноценен начин на живот.
Свободата е и отговорност. Свободата на избор изисква доста житейски качества. Защото, колкото и пари и ресурси да имаш, нямаш представа колко лесно е, да ги изгубиш всичките само с една стъпка накриво. Отпуснеш ли се, поддадеш ли се на изкушението на безкрайния мързел, никои пари на света не могат да те спасят от затъване, още повече, ако си и с широки пръсти и слабост към глезотиите!
На следващо място, човек е създаден, за да се развива. За да се бори, да преодолява трудности, да посреща предизвикателства, да прави грешки, да се учи от тях непрекъснато, да побеждава, да използва тялото и ума си. Спре ли да го прави - той бавно умира. Затъпява, застарява, психиката започва да отказва....след това и всичко останало.
Случайност ли е, че синковците и щерките на милиардери и звезди са най - пропадналите наркомани, алкохолици, самоубийци и посетители на скъпи психиатрии?
Това е, не, защото "парите са лоши" - парите заслужават уважение! Но хората не ги уважават. Те или им робуват, или ги прахосват безотговорно. Хората са слаби. Особено онези, които са се сдобили с тях без да знаят, без да са изпитали цената им. Като се видят с пари, са като деца с огън в ръчичките. Не знаят как да го използват освен за беля.
....
В доктрината се приема, че "работникът/служител отдава своята работна сила на работодателя си, за да осигури съществуването си (и на своето семейство). Поради това, работникът е ЗАВИСИМ от работодателя, а работата е зависим труд."
Да, и с такива соц - арт полемики са ни тъпкали главите.
При всички случаи, е по - добре да е обратното - работодателят да е зависим от теб, защото ти си му безценен, доказал качествата си служител, на когото вярва, цени и разчита, а ти да работиш за него със знанието, че насъщният ти не зависи от неговия кеф....а, може би, само околосветското пътешествие през лятото...и изплащането на третата вила на Майорка


Ето това е нещо, за което си заслужава човек да помечтае!
И, за здраве - преди всичко! Без него нищо друго няма смисъл...
Затова човек трябва да живее с мярка във всичко, да си пази нервите, а, останалото - Божа работа....

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема за Маркизата [re: Markizata]  
Автор Tatence ((Баща не друг))
Публикувано12.01.10 20:58



Случайно да сте свободна тази вечер?

Или все още живеете в миналото?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.