Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:50 01.07.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема ОФФ-сайтове с новини  
Автор actinia (momiche)
Публикувано03.01.10 16:10



Здравейте и Честита Нова Година



Реших да прегледам днес някои сайтове с новини един от които беше днес.бг. Моля модераторката да не ме изтрива, защото това не е реклама, а оплакване. За първи път ми се случва да ме баннат и то защото реших да изкажа мнение, в което нямаше нито една цинична или обидна дума, нито беше толкова пък остро. Просто използвах думата селяци, за да квалифицирам една определена прослойка хора, с определен манталитет, който често трови живота на една друга прослойка хора, различна от селяшката.
Отдавна съм забелязала, че този сайт има доста неграмотни журналисти, новините се представят не само с правописни грешки но и синтактични и смислови такива. С две думи-ниско ниво. Поглеждам го, понеже ако напиша коментар, той се появява веднага и се получава вид дискусия с другите потребители. докато тези на дира например, се появяват след поне 50 години чакане
Чудя се, къде е свободата на словото и къде е правото на всеки да изкаже мнението си-в случая без заяждане. Може би виждат, че ай пи адреса ми е извън България и това поражда някакъв неосъзнат страх, че някой вижда по-добре какво става в блатото от самите тях и се решава да им го каже? а може би сайтове като този със засилена цензура имат друга цел и съвсем не е информиране на обществото? Критиките не се толерират. Напомня ми времето преди 10-ти....Май няма кой знае каква промяна. Жалко, много жалко.
Просто споделих.



Тема Re: ОФФ-сайтове с новини [re: actinia]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано03.01.10 16:22



Мда, такова е усещането като те баннат за 1 път и то без причина. Ще свикнеш.

. В БГ свобода на словото все още няма. Не е ясно кога ще има така че хич не си го слагай на сърце. Моят девиз е: Да не ти пука. Действа



Тема Re: ОФФ-сайтове с новини [re: NikiFin]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано03.01.10 17:47



Аз съм също склонна да подозирам, че нямаме пълна свобода на словото. Но в никакъв случай на ниво форуми. Имам предвид цензура в голези медии, които завоалирано стоят зад нечии интереси.



Тема Re: ОФФ-сайтове с новини [re: actinia]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано03.01.10 17:58



Няма да те трия, ама по начина, по който говориш, не става ясно какво точно се е случило, освен, че някой те е баннал.
Не съм чела този сайт и затова не мога да взема отношение. Но що се отнася до неграмотността... то това не е от вчера. Вестникът, който чета понякога сутрин, също е пълен с грешки. Предполагам, че пестят пари за коректор. Какво ли се чудя, след като последната обява в Джобса за коректор предлагаше заплата от 250 лв!

И исках да кажа още нещо във връзка с цензурата. Има една граница, след която "критиката" вече не е критика, а избиване на комплекси във вид на словесна помия. Опазването на форумите от тази помия не бива да се бърка със свободата на словото. Двете неща нямат нищо общо. Функцията на мода е да спести на потребителите разочарованието от това, че влезли в някой форум, за да прочетат нещо интересно, а са се натъкнали на простотии.
И извинявай, че се закачих за теб. Предполагам, че ти разбираш много добре разликата между двете неща. Просто тук ми се стори подходящо място да споделя тези мисли.



Тема Re: ОФФ-сайтове с новини [re: Бepeзka!]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано03.01.10 18:27



Аз те разбирам много добре и съм съгласна. Не бих си позволила да заливам с помия и безсмислени коментари форум или дискусия. Това не е в стила ми и не представлява интерес за мен. Дори и в онзи форум изказах напълно сериозно мнение относно манталитета на селяците /не атакувах селяните/. Изказването ми не съдържаше епитети и простотии.
Завършила съм Руска филология в ПУ - научиха ме да обичам и уважавам словото. Не се гавря с него, а се опитвам да го използвам правилно и с правилни цели. Стана ми тъжно, не че съм банната-все ми е едно. Домъчня ми, че в България малко неща са се променили и не всички към добро.



Тема Re: ОФФ-сайтове с новини [re: Бepeзka!]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано03.01.10 18:43



Не съм съгласна, че във форумите има свобода на словото. Има да, но не за всички. Лично съм го изпитала на свой гръб.
1. Допускат се гнусни обиди казани с уж нормални думи, но очевидно гнусни и клевети ако са казани от няколко човека само защото са мнозинство. Ако обаче са казани от един с когото някои други не са съгласни този човек по правило се банва.
2. Модераторите си модерират според своите разбирания и вкусове. Често се случва толерират обиди от форумци, които са им симпатични и да наказват дори по незначителни обиди от форумци, които не са им симпатични. Това идва от дълбоко вкоренентата нетолерантност с която все още много хора не могат да се преоборят в комплект с нереалистиен поглед на ситуацията, повлиян от лични емоции и отношение.





Тема Re: ОФФ-сайтове с новини [re: NikiFin]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано03.01.10 19:07



И ти си права. Всъщност, истината е някъде по средата. Но в моя случай получих доста одобрителни мнения и отговори на това, което написах. Просто видях, че са изтрили думата селяци и ги попитах в следваш постинг защо. Защо се счита за обидна? Ето тук те си противоречат. Тази дума по принцип не служи за нанасяне на обида, но явно те така я разбират. Това е един от многото детайли, които сглобяват пъзела и картинката показва един непрофесионален екип с ниска култура.

Редактирано от actinia на 03.01.10 19:08.



Тема Re: ОФФ-сайтове с новини [re: actinia]  
Автор PipilotaViktualija (Бяла Тигрица)
Публикувано03.01.10 19:50



Ако си попаднал на модератор със съответните комплекси, който при това се изживява като последна инстанция във виртуалното пространство, не съм особено учудена от подобна негова немотивирана и абсолютно- глупава реакция. Като прибавим към това и особеното отношение, с нюанс на негативизъм, към българите в чужбина най- общо казано- нещо, което даже не ми се иска да коментирам- резултатът е налице.
Това е по принцип. Конкретната ситуация не ми е позната.

Редактирано от PipilotaViktualija на 03.01.10 22:42.



Тема Re: ОФФ-сайтове с новини [re: Бepeзka!]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.01.10 20:19



Във форумите е единственото място, където може да има пълна свобода.
Но и тук няма, защото има цензори, които следят "да се спазват определени правила". И колкото цензори, толкова и разбирания на това "спаване на правила". Та... Проблемът е сложен и не става само с едно има ли или няма свобода.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: ОФФ-сайтове с новини [re: actinia]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано03.01.10 20:55



Хехехехе, колко пъти съм си правила труда да им пиша да си оправят правописните грешки!!!

Мнението ми не се появаваше, ама поне ги оправяха, де..
А същевременно съм виждала и съвсем откровени заяждания и нецензурни думи, които се пускат.
Та не са ми съвсем ясни точно критериите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.