Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 28.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Кои са тритенови [re: indepcon/s]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано06.01.10 12:44



Сиромах човек - жив дявол. А Западнячките са наивни и инертни.



Тема Re: Кои са тритенови [re: NikiFin]  
Автор freya1 (непознат)
Публикувано06.01.10 12:48



Какво разбираш под балкански външен вид? А под комплексарско поведение?

Не се заяждам. Само искам да видя дали имаме еднакви критерии, а също и дали едно такова обобщение е валидно.



Тема Re: Кои са тритенови [re: freya1]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано06.01.10 14:17



Балкански външен вид - населението, живеещо на балканския полуостров има типични отличителни външни белези както примерно населението живеещо на скандинавския полуостров има своите специфични черти. Лично аз по усет ги разпознавам, не мога с думи да обясня

Комплексарско поведение - понеже не боравя добре със словата както всички сте забелязали и това не мога да го обясня. Но като цяло под комплексарско поведение разбирам неестествено, неадекватно поведение предизвикано от вътрешно притеснение или просто комплексарски модел на поведение възприет несъзнателно от средата, в която си живял дълги години



Тема Re: Кои са тритенови [re: NikiFin]  
Автор freya1 (непознат)
Публикувано06.01.10 14:42



Балкански външен вид - населението, живеещо на балканския полуостров има типични отличителни външни белези както примерно населението живеещо на скандинавския полуостров има своите специфични черти. Лично аз по усет ги разпознавам, не мога с думи да обясня
Мислех си за същото. Но не го смятам за недостатък, нито за положителна черта. Това е просто съвкупност от антропологични белези, характерни за местните жители на даден регион, които не виждам какво общо имат с темата.
А в чужбина намират мнозинството българки за красиви жени с вътрешно интелигентно излъчване. Разбира се, има и изключения.

Но като цяло под комплексарско поведение разбирам неестествено, неадекватно поведение предизвикано от вътрешно притеснение или просто комплексарски модел на поведение възприет несъзнателно от средата, в която си живял дълги години.
Май до тук нищо не каза. При смяна за средата е нормално човек да чувства притеснение, което обаче не го прави комплексар. Повечето от чуждестранните ни партньори, когато идват в България за първи път, също изпитват известна доза притеснение, но не го крият, нито пък аз ги смятам за комплексари.



Тема Re: Кои са тритенови [re: freya1]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано06.01.10 15:01



Ами така е формулирана темата ако не забелязваш. По какво можеш да разпознаеш човек от пръв поглед освен по антропологичните белези и носията
Така че отговорът ми си е Strictly and to the point да пусна в употреба новонаучения идиом



Май до тук нищо не каза. При смяна за средата е нормално човек да чувства притеснение, което обаче не го прави комплексар. Повечето от чуждестранните ни партньори, когато идват в България за първи път, също изпитват известна доза притеснение, но не го крият, нито пък аз ги смятам за комплексари.

Разликата между комплексарщина и свенливост е огромна. Свенливото притеснение е естествено изглеждащо и мило. А комплексарщината е прикрито зад неестествено и неадекватно поведение притеснение и няма нищо общо с по горното. И мъжът ми в БГ се усмихва като свенлива мома, но не и объркано и не говори високопарни глупости. Докато това последното на българите доста често им се случва. Примерно. Има доста симптоми ама не мога да се сетя и изредя всичките.
Ти кажи по какво познаваш комплексарите и може да ми помогнеш и аз да се изрязя по точно



Тема Re: Кои са тритенови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано06.01.10 15:40



И аз ако трябва да избирам мусака или свирки, залагам на второто. Просто не обичам да готвя, хаха :)

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Кои са тритенови [re: KpucaHa]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано06.01.10 16:05



А аз бих избрала първото защото.
1. Обичам да готвя
2. Обичам мусака
3. Мъжът ми е маниак на тема хубава храна
4. И накрая ще съм сита

А след свирката ще си остана гладна щото още не съм се научила да гълтам



Тема Re: Кои са тритенови [re: NikiFin]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано06.01.10 16:24



Извинявай, но в кой свят живееш?
Въобще тази злоба към добре изглеждащите жени защо си я събрала? Модата каквато и да е, няма нужда да идва - живеем в глобално село и всичко е въпрос на няколко клика и дебитна/кредитна карта.
Съпругът ми, се е постарал и ми е осигурил възможност два пъти годишно да се развявам в избрана точка от света. 2009 г. ходихме в Испания и Италия... няма толкова зле изглеждащи жени, никакъв стил, запуснатост и провлаченост... в Барселона аз и сестра ми бяхме единствените със сандал на ток :)
Мъжете ни специално това гледаха!
А хубави дрехи и обувки има, даже са по-евтини от тези, които купуваме в България...
Българката умее да се облече добре и с вкус, дори и да няма извънредно много средства.
Не знам, като си заминала на майната си си мислиш, че си хванала Господ за шлифера ли?!
Съжалявам те, изглеждаш тъжен и озлобен от живота човек!



Тема Re: Кои са тритенови [re: NikiFin]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано06.01.10 16:32



Като ти гледам снимките и при теб времето е спряло - в модно отношение!



Тема Re: Кои са тритенови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор cina2 ()
Публикувано06.01.10 16:51



Докато живеех в България, аз също носех обувки на високи токове и костюми. Сега почти не ги нося, обличам се спортно и нямам предвид да се обличам само в дънки. Според твоите критерии сигурно съм запусната, но какво от това. Така ми е по-удобно и тук мога да ходя много пеша, нещо което не беше толкова лесно в България. Да тръгна на екскурзия, където ходенето е поне 8 часа дневно с високи токове пък, няма да стане никога. А и из средновековните градчета на токчета е най-малкото смешно.
Разбрах едно - критериите за добре и подходящо облечен човек са много различни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.