Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 29.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: :-) [re: Hungry eyes]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано02.01.10 18:31



изумяваш ме с интереса си към Видин. Така и не разбрах каква беше причината точно Видин да посетиш, осен да си попълваш списъка със 100 туристически обекта. Дано поне си посетила и Магурата и Белоградчишките скали като си била път до там





Тема Re: :-) [re: NikiFin]  
Автор Hungry eyes ()
Публикувано02.01.10 18:36



Ходя на много места (е, в разни Складове и Телеграфи не би ми бил голям интересът да влизам) и на много места ми е интересно.

Той и баща ми ме попита: "Ъ! И какво ще правиш във Видин?" И аз му казах: "Там е крепостта Баба Вида, един от 100-те национални туристически обекта". И той: "Ааааа, ти за печати отиваш!"



Белоградчишките скали и Магурата ги бях посетила вече, но като се запролети или лятоска мисля да си организирам ходене до Кастра Мартис.



Тема Re: Видин [re: Hungry eyes]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано02.01.10 19:33



В отговор на:

Донякъде ми се изясни защо един автор наричаше онази част от България "Моят беден северозапад...



Сега на този край му викат в кратце-"резервата"!

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Видин [re: *Плaмeн*]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано02.01.10 20:59



или северозападнала България))...ми нали бяха голями кАмунисти там...та))

------------------------------------------------------------
Моето КА

Редактирано от LlRA.. на 02.01.10 21:00.



Тема Re: Видин [re: Hungry eyes]  
Автор Ripple (яребица)
Публикувано03.01.10 13:42



Само да те поправя, че не е "Колука", а "Конака".



Във Видин няма много млади хора, защото няма какво да работят-разбирай го абсолютно буквално. Около строежа на моста има повече движение, работа за инженери, макар че испанците ползват и много техен персонал. Във Видин е масова практика млади хора да изкарват пари в чужбина и да пращат на роднините си в града. Най-често става въпрос за Гърция. Закрити са всички предприятия, в които преди работеха повече от 50% от трудоспособното население на града.

Общо взето малко преди "падането на комунизма" е имало най-накрая предвидени средства точно за "оправянето" на Северозападна България, които в крайна сметка, в резултат на промените, никога не стигат до Видин.

Нивото на Английската гимназия наистина беше много високо. На тестовете по Тойфел, Сат и състезания на "Отворено общество" се постигаха много високи резултати. От моя випуск и предходните всички влизаха в Американския университет в Благоевград, (който тогава нашумяваше) с пълни стипендии, което не е малко, защото се разчиташе само и единствено на подготовката в училище.
Не знам дали Склада сега работи, по-скоро не, Телеграфа не работи отдавна, но беше хубава дискотека. Сега се ходи в Ская, който определено не го препоръчвам-бях две вечери поредни там лятото на 2009 и двете вечери завършиха с побои.
Стандартът в града е нисък, което предвид написаното е нормално.
Иначе градът е много зелен, уютен, приятен за разходка с интересни места за обикаляне около него, като в тези места няма да ти ударят печати, защото ги знаят познавачи, не са на картата.

Плажът отдавна не е това, което помня от детските си години, но пък гледката от него е красива, паркът е поддържан, виж за Синагогата ме е яд, че от как я помня тази сграда стои все разрушена.
Освен църквата "СВ. Димитър" има малка подземна почти църква в "Калето"-тя е доста стара и атмосферата е особена. Има хора, които си я предпочитат.
За "Рациария"-с. Арчар си чувала.

Но там се е копаело с багери, нямало е финансиране и страшно много неща са разрушени или изнесен навън.

Видин е забравен град. За съжаление.

Колко печата ти остават?:))

Редактирано от Ripple на 03.01.10 13:54.



Тема Re: Видин [re: Ripple]  
Автор Hungry eyes ()
Публикувано03.01.10 14:04



И аз точно това си мислех - ако се построи мост между Видин и Калафат, нещата коренно ще се променят... Къде точно е мястото на строежа, защото аз не видях никакви наченки на строеж? Или все още нещата са на ниво проект?

Виж, това е от сайта на Областната управа във Видин, и си пише "Турски конак "Колука", както и в много други сайтове срещнах това наименование:



Къде точно се намира тази подземна църква - в самата крепост "Баба Вида" ли?

Имам малко печати, защото реших да ги събирам (те сами по себе си са едни такива интересни и нестандартни) от лятото насам. Ако бях започнала по-отдавна, щяха да бъдат около 85. Иначе не подбирам дали въпросния обект е в книжката или не, даже предпочитам по-диви места, които почти не се посещават. Т.е. не са ми някаква самоцел обектите в нея - само и единствено те, това е глупост.

Видин ми хареса. Пак ще отида. И Рациария ще разгледам.

Всъщност едно от желанията ми, може и да го осъществя лятото, е да направя пътуване по пътищата, успоредни на Дунав - да тръгна от Кула, и да приключа при езерото Сребърна, като предварително съм си проучила и набелязала интересните за посещение места.



Тема Re: Видин [re: Hungry eyes]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано03.01.10 16:17



На мъжът ми от цяла БГ най много му хареса Търново и Арбанаси където и бяхме отседнали. Както и Смолян. И Видин рабира се му харесва, най вече кръчмите в парка до Дунава. Белоградчишките скали му харесаха също.



Тема ей [re: NikiFin]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано03.01.10 22:59



Индивид женски средностатистически.
Епизодично те гледам тук-там и успявам да се въздържа, ама и аз съм човек. Та: 1. Ти си ****. Адски . Неизлечимо ****.
2. Махни снимките поне на дечицата, които са единственото що-годе симпатично нещо в аватара или сигнатурата ти.
3. Мъжът ти мяза на 70-годишна лелка, а теб няма да коментирам по джентълменски подбуди.

Редактирано от Kиpo на 04.01.10 11:13.



Тема е.и [re: cina2]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано03.01.10 23:00



му майката на шибания фликър и се разходи дотам, 10 лв е газта от София.





Тема Телеграфа бе култово заведение от началото на 90те [re: Hungry eyes]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано03.01.10 23:01



в момента не функционира. Инак да, това е една от капиите на града.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.