Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:01 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано21.12.09 12:05



Тук трудно се разбираме по тази тема


Но, да, разбирам го - принципно е така, както казваш - принципно БИ трябвало да е така.
Но всеки има различни мотиви - и не всички от тях са толкова чисти и безкористни - дори на подсъзнателно ниво. Най - малкото изразите "да ДАМ/създам живот";"след мен да остане нещо", "да продължи рода" - които хората много често използват - не говори ли точно за това?
Че всички умираме, но децата са нашето безсмъртие - онова СЪЩЕСТВЕНО и голямо....с което ще ни запомнят идните поколения....
Как - имаше тук (или в един клуб малко по - нагоре;)) един виден интелектуалец, който размахваше виртуално пръст на всички и обясняваше, как егоцентриците ще бъдат изхвърлени от живота, защото тях естественият подбор ще ги унищожи, защото няма да оставят нищо след себе си и светът ще стане по - хубав от това...
И, не на последно място, илюзията, че разполагаме с живота по някакъв начин, за да можем да го даваме и създаваме (ерго, щом НИЕ сме творците на живота и можем да го даваме и създаваме, вероятно значи имаме правото и да го отнемаме/унищожаваме...).
Не знам. Не съм умирала все още. Но си мисля, че, когато отидеш на онова място, от където никой не се е върнал, е съвсем все тая, оставил ли си нещо или не си. Разлика няма никаква. Но на много хора това не им е безразлично приживе - някой наистина изживяват живота си именно с идеята да създадат и усъвършенстват онова величествено нещо, което ще бъде "след тях" - точно като някакви египетски фараони пирамидите си.
Какво е това, ако не комплекс за божественост и нежелание да се примири човек със смъртта?

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: Markizata]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано21.12.09 13:37



Аз пък си раждам деца, за да мога да целувам пухкави дупета, да им се радвам какви са ми хубави и да ме ядосват, за да не ми става скучно.



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Ей, няма...нови [re: NikiFin]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано21.12.09 14:16



оправия в твоя случай.




Тема Струва ми се, че философстванетонови [re: Markizata]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано21.12.09 14:35



ти изиграва лоша шега. Умението ти добре да изразяваш мислите си не ги прави истинни. Теорията за "комплекса за божественост" не е нищо повече нечий опит за теоретизиране.



Тема Re: Аз пък))нови [re: NikiFin]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано21.12.09 16:00



за съпричастност и теглене на каруцата заедно!





Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: PipilotaViktualija]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.12.09 16:01



аз съм плиткоумна, темата ми също. А тези които пишат глупости по нея какви са





Тема Re: Ей, няма...нови [re: ABe]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.12.09 16:12



сигурно защото вече съм си оправена


Кога ще се научат хората да говорят по темата а, не да влизат в теми с цел да нападнат автора или някой друг и да не кажат ама нищичко съществено по самата тема.



Редактирано от NikiFin на 21.12.09 16:15.



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: NikiFin]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано21.12.09 16:42



Доста ми е странно когато някой определя като цел постигането на сериозна връзка. Звучи ми все едно няма значение с кой е, стига да се ожени за теб, да ти направи дете и да ти яде манджите. Струва ми се нещо безкрайно сбъркано в тази схема- да се стремиш към връзка по принцип, а не към конкретен човек.
Има една испанска поговорка "mejor sola que mal acompanada" ("По- добре сама отколкото в лоша компания"). Може би "тарикатките" са на този принцип. На който всъщност съм и аз :) Предпочитам да съм сама, отколкото с мъж, който не е това, което искам. А аз определено не искам просто връзка с някой, искам много неща, които мъж, който не е влюбен в мен няма да ми даде. Както и аз на него, което също би ме подтиснало.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: NikiFin]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано21.12.09 16:43



"Според мен се дистанцират, защото вече не те усещат сродна душа"



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: NikiFin]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано21.12.09 16:49



Ама ти наистина ли приемаш 30-40 годишни жени за стари или пък за моми???
Стига бе, къде живееш????
Според мен именно защото ти си се чувствала така и си мислиш, че всички се чувстват така. Но не си права, сори, че трябва да те разочаровам.

Antes muerta que sencilla



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.