Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 12.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: NikiFin]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.12.09 22:02



Не че се заяждам с Алиса, ама от начинът, по който говори оставам с впечатление, че може би наистина се движи в среда от предимно несемейни и стари моми и целта, може би не съвсем осъзната е да именно за да се чувства велика с нейното семейство на фона на останалите несемейни.

В действителност, средата ми е предимно от семейни двойки, но поддържам връзки и с несемейни жени най-вече по тяхно желание.



Гледай какво нещо е самозаблудата и неправилната преценка за хората!



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: alia8]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.12.09 22:09



Чак от сапунки няма нужда. Просто си има обект за раздразнение жената - ако не са децата ще е мъжът, ако не е мъжът ще са разни познати тарикатки, ако не са те ще е нещо друго... човек като се заседи в къщи сам с дечурлига по-дългичко, пощурясва. Аз я разбирам.





Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: Aлиca.]  
Автор alia8 (оранжева)
Публикувано20.12.09 22:17



Да,да, права си, аз и не мислех да се обаждам, но пък се замислих, че ще е голямо раздразнението да се хаби енергия за форуми и събиране на мнения и за това предположих, че е сериозен проблемът. Макар, че и малко се пошегувах с моето изказване.





Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: NikiFin]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано20.12.09 22:38



Не усещаш ли, че сама се излагаш с тия квалификации?

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: NikiFin]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано20.12.09 22:51



В отговор на:

И защо толкова ти пука, ако някой евентуално те окачестви като ненормална



Ама, разбира се, защо трябва да се засяга или да реагира, въобще!
Иначе, ти вероятно не би се засегнала, ако някой рече, че си ограничена провинциалистка, без никакви интереси и цели в живота, отегчена от еднообразието и отсъствието на всякакво развитие, отсъствието на възможност да имаш избор, да разполагаш със себе си, да взимаш собствени решения, да мислиш със собствената си глава...да носиш отговорност за нещо...различно от кашите и пюретата на бебетата
и всичко това те кара да гледаш в чуждата паница, в живота на хората, които НЕ са избрали този модел на живот и да ги квалифицираш и диагностицираш като "ненормални", опитвайки се да убедиш себе си, че на теб ти е добре, а на тях им е много зле...просто понеже не са като теб.

Убедена съм, че не би се засегнала - нещо повече - ти дори не би помислила, дали в такова твърдение на "ненормален" човек би имало някаква истина.


В отговор на:

но съм сигурна, че една жена минала 30те за да не иска да има деца трябва да има сериозна причина за това.



Една жена над 30 и под 30 може да има много причини за да иска или да не иска да има деца. Има много начини както за едното, така и за другото. И нито един от тях не минава през брачното.
Нарича се "въпрос на личен избор". И ако този личен избор я прави "ненормална" или "стара мома" (питах те от къде си, защото в гр. София такъв епитет не съм чувала от години да се използва, явно в някои краища на страната все още е на мода) - то, нека да е такава, щом ти харесва!
В крайна сметка, стара мома или стара невеста - не знам кое е по - за предпочитане! В крайна сметка, на всяка възраст човек може да се ожени, ако е толкова съществено това...
Но ако от пубертета е преминал направо към старостта и е пропуснал да узрее, това никой брак и никои деца не могат да го компенсират, мисля си...

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано20.12.09 22:53



Правилни са ти впечатленията



Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: Markizata]  
Автор alia8 (оранжева)
Публикувано20.12.09 22:59



Мненията ти са винаги перфектно издържани и обосновани и с удоволствие те чета. И аз се изненадах като научих, че в днешното динамично време на някои жени още им казвали "стари моми". Защото смятам, че старомоминството е състояние на духа, а не семейно положение и такива се срещат и сред отдавна задомилите се жени.



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: ladyMarian]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано20.12.09 23:49



Не. Ако нещо ти изглежда като излагация значи не си разбрала какво имам предвид



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: Markizata]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано20.12.09 23:54



Ако пишеш по кратки и ясни изречения имаш по голям шанс хората да те разберат. Не знам кво да ти кажа, щото не разбрах нито това което си написала, нито това, което не е написано, но сигурно се предполага че трябва да се разбере от контекстта.
Ама като гледам и ти си се хванала май за някоя може дума и си пропуснала главния смисъл на всичкото



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: alia8]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.12.09 00:05



ето и ти си се хванала за думата. По лесно ми е да кажа стара мома и да знам, че всички ще ме разберат, отколкото многословно да почна да обяснявам за коя категория хора става дума и свеки да си го разбере както му изнася.
Не виждам нищо обидно в квалификацията стара мома. Особено пък ако умишлено си избрала да си останеш стара мома не виждам какво има да се обиждаш. Предполага се, че дори ще си носиш етикета на личния избор с гордост.
Стара мома няма как да е състояние на духа, защото има само едно значение. Явно имаш предвид някакво друго състояние на духа, което изобщо не може да се нарече стара мома при положение, че си задомен (с подпис или не, с деца или без). Вкускаш се в излишни философии и вече те избива на глупости






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.