Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:36 11.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: Aлиca.]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано23.12.09 20:16



О да. Веднага пожелавам на всички Успех в живота

.
Всеки ден благодаря на Господ за това, което ми е дал. Може да не е много, но ми е предостатъчно.
Не искам никой в нищо да убеждавам. Ама ако всеки си каже мнението и никой не му отговори или му кажат ОК, приемаме мнението ти, и няма как да се получи дискусия, нали.
И на теб весела Коледа



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: NikiFin]  
Автор Sv3tli (mila)
Публикувано24.12.09 11:58



Виж сега,за повечето жени брака е самоцел и в това спор няма.Често причината е да избягат от мизерията,лошо няма.Но е грешно да се мисли,че като веднъж наденеш брачната халка и всичко ти е сигурно.Или репликата,абе роди му едно две дечица и няма къде да мърда.Да ама не.Всичко това е временно.Мъжа усеща липсата на самочувствие,че жената до него и сама е нещо,че може да се справя със живота и т.н.Факт е,мъжете обичат жени със самочувствие.А брачната халка и децата грам не са причина един мъж да остане при една жена.Дори и физически да присъства,той пак ще се оглежда за нещо друго и жената до него пак няма да е щастлива.Огледай се,има достатъчно примери.Да не говорим че най-често кръшкат и са най-коцкави семейните мъже.Не се обиждайте,не визирам ВСИЧКИ семейни мъже,а по-скоро тези,които са били''хванати" навремето обичайните женски средства дълбоко насаждани и дълго възпитавани в повечето български семейства.И тогава става така,че на семейните уж " хванали" подходящия мъж ,са им виновни всички онези кучки и тарикатки,по които на мъжете им им текат лигите.
А относно старите моми ( минали 30така),ами и ние,мили семейни дами ще минем 30така,а повечето вече са го минали.И няма никаква,ама никаква гаранция,че няма на 35,40,45,да премине в контингента не несемейните,или тези,които са семейство само на хартия(още по-зле).Тогава прецакани са тези,които дъъълги години са си мислели,че за приковали със всички възмони средства мъжа до себе си и са недосегаеми за възможността да бъдат отново сами.Защото тогава тези дами,освен "стари моми"(колко грозно звучи) понесли се по инерцията на привидната сигрност,в която дълги години са се самозаблуждавали,ще са лишени от способността да се справят сами и ще е угаснало онова пламъче в очите на тигрицата,което кара мъжете да се заглеждат по кучки тарикатки



луда работа

Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: Sv3tli]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано24.12.09 13:14



Кучките да си се пробват колкото си искат, не ми пречат. Ако мъжът ми поддаде единствено той ще си е виновен. Слава Богу това не ми е проблем за сега.
Старите моми нито ми прчеат, нито са ми виновни за нещо. По скоро на себе си пречат, и нищо чудно да си внушават, че женените са им виновни за това, че те са сами.
Не мисля, че жена, която зависи финансово от мъжа си не трябва да има самочувствие. Жената се реализира като жена с основните си роли - съпруга, домакиня и майка. Професионалното развитие носи допълнително самочувствие и бонуси и ако има кариера още по добре. Кариерата дава много, но и взема много от времето за семейството. Ако мъж си мисли, че понеже жена му зависи финансово от него значи може да си прави каквото си му скефне, значи е нещастен простак. Ако такъв ми се падне за мъж ще дам всички от себе си да го вкарам в правия път. Пък ако не успея ще намеря начин да го накажа

.
В общи линии причините жена да гради кариера настървено са 5.

1. Защото има нужда от пари и няма кой да и ги даде освен самата тя.
2. Защото и липсва самочувствие и има нужда от нещо за да си си го вдигне или пък се чувства нещастна и има нужда да постига нещо за да си вдига серотонина.
3. Защото не и върви с мъжете и се надява, че ако има хубава кариера шансовете и да намери мъж растат.
4. Защото няма семейство, животът и е скучен и празен и трябва да го запълни с нещо.
5. Микс от горните.

Редактирано от NikiFin на 24.12.09 13:16.



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: NikiFin]  
Автор alia8 (оранжева)
Публикувано24.12.09 14:37



Причините, поради които жените градят кариера са на база личния ти опит, когато ти го правеше ли? За да се изказваш толкова компетентно, значи си запозната.



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: alia8]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано24.12.09 15:17



Аз кариера никога не съм градила. Но съм се замисляла по въпроса кое би накарало жените да го правят.

И май пропуснах най важната: Стремеж към свобода и независимост



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: NikiFin]  
Автор alia8 (оранжева)
Публикувано24.12.09 15:20



А аз мисля, че точен отговор на този въпрос би ти дала жена, която е изградила кариера. Ти колкото и да се замислиш нищо няма да измислиш, защото не си запозната.



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: alia8]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано24.12.09 18:47



То па цяла наука, че да се запознавам с нея

.
Стига ми да знам каква би могла да е моята лична причина за да градя кариера. Това със сигурност са някакви липси - я финансови, я на самочувствие, я на внимание, я на признание, я на власт, я на занимавка ..... Ако измислиш друго добавяй.



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: NikiFin]  
Автор alia8 (оранжева)
Публикувано24.12.09 20:13



Правенето на кариера е въпрос на ЛИЧЕН ИЗБОР, както и домакинстването.
Весела Коледа!



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдения [re: NikiFin]  
Автор Sv3tli (mila)
Публикувано24.12.09 22:32



...я някои качества освен тези на добра домакиня и съпруга?


Така и не разбрах защо за теб работа и семейство не се съчетават.Повечето мацки в България ги съчетават нещата доста успешно и съумяват да са прекрасни съпруги и мами,и да са успешни в работата си.Не мисля че е голяма философия.Весели празници!

луда работа

Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдения [re: NikiFin]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано25.12.09 01:38



Имам известни наблюдения от позицията си на "най големите кучки и тарикатки, с огромно самочувствие, много пробират". С удоволствие ще ги споделя с теб.
Около мен има и щастливи семейни жени, които проявяват нездрав интерес към личния ми живот. От една страна си викат "Олее, добре, че не съм на нейно място, сама да се оправям с живота, направо не знам как се справя!" От друга страна ги гложди "Абе има един вкъщи, дето осигурява насъщния, аз пък му събирам от пода гащите и чорапите, ама като гледам кви парчета има наоколо, няма да е справедливо кучката да захапе някое от тях, а аз да си събирам гащите и чорапите на моя неудачник! Дали пък не се прекарах с моя?!? Я да пусна една тема в дира, да се уверя, че на кучките им е много, ама много зле, при всички случаи им е по-зле, отколкото на мен, и не съм се прекарала ТОЛКОВА много!" ДОбре де, ще ти кажа истината - не ни е лесно на нас, кучките, но пък не ни е и толкова зле. Не е лесно да се справяш сама, но пък това, че успяваш, ти вдига самочувието до небето, както ти сама си забелязала (обратното е на депресията и чувството за малоценност, които те налягат през третата година от престоя ти вкъщи в отглеждане на наследници). И да, чувството, че животът е пред теб, че имаш избор, е опияняващо. Прекрасно е да имаш избор и да си свободна, независимо, че вече избралите го наричат "много пробират".
Виж, съмненията, че си прибързала в избора си и си се хванала с не най-добрия възможен са нормални и закономерни и не бива да те притесняват. Но един съвет от мен - като очерняш другите, които са различни от теб, няма да ти олекне, затова огледай още веднъж какво имаш и потърси позитивите в собствения си живот вместо да търсиш негативите в живота на другите


Желая ти много топли семейни празници, пълни с любов, и повече толерантност към различните от теб - заради собствения ти душевен мир!




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.