Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 12.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Не споря, Ваше сиятелствонови [re: goga]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано21.12.09 20:04



Ама аз не мога да разбера, какво общо има "ебането" с имането на деца.
Съгласно учебниците по биология, едното трябва да е предпоставка за другото, а не пречка!


Какво им пречи на родителите да правят секс? Сега, че стресът често убива сексуалните желания - е факт, но стрес човек получава от много неща...
Така че не виждам защо омеси секса в целия гювеч за старомоминството, бездетието, child - free философията и т.н.. Ще приема, че каквото му е на душата(мерака) на човек - това му е и на клавиатурата:)))
И, разбира се че родителите заслужават респект - те са и може би единствените, които го получават в тази държава! Може би малко се преминава в другата крайност, може би има недобросъвестни хора, които доста злоупотребяват с личния си статус, доста го преекспонират и натрапват на околните, което не е лошо, но в един момент почва да дразни. По същия начин, както непушачите ги дразни несъобразяването от страна на пушачите.
Ще каже човек "Това сравнение..." - много си е добро сравнението! И едното е въпрос на личен избор, и другото - изцяло въпрос на личен избор. Нищо повече и по - малко.
Имахме разговор с една клубарка тук преди няколко месеца...за баровете, за кръчмите и за това, как са ги обърнали на детски площадки.
За липсата на съобразяване, на възпитание, за егоизма...

Какво да кажа - аз хората не ги деля на детни и бездетни, женени и неженени, хомо и хетеро, сини и червени, здрави и болни....
Който си е простак - си е винаги простак. И всяко една ситуация в живота му е повод да експонира простащината си в пълния й блясък.
Който е възпитан, интелигентен и културен - същото важи.

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: Ей, засрами се!нови [re: ABe]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано21.12.09 20:09



Виждаш ли - жената ти го каза - тя си е ОПРАВЕНА и просто се опитва да убеди всички нас, че ние и целият останал свят сме недо-оправени.
Не й отнемай удоволествието - сигурно и без това не й е в излишък



Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: Не споря, Ваше сиятелствонови [re: Markizata]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.12.09 20:13



Е, не, тук вече свободната ти интерпретация и асоциативна мисъл е надминала всички хоризонти

Вадиш две думи - ебане и деца - и пишеш философски трактат. Е, не, не мога
Дискусията беше съвсем друга. Хората , виждаш ли, се дразнели от бебешки истории, дай им разговори за Ван Гог, Ницше и монолози на вагината. Сори, но ако и майка ви така разсъждаваше, щяхте все още да сте в топките на Господ - чист квантов потенциал, без проявление.

А иначе - за протокола - сложно е да живееш като героиня на "Клъцни срежи" и същевременно да си що-годе свестна майка, може и да е възможно, но на мен не ми се вярва

Редактирано от goga на 21.12.09 20:14.



Тема Моите наблюдения са пък,нови [re: NikiFin]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано21.12.09 20:20



че самотни остават хората, които наистина искат да са такива. Когато искаш да си с някога правиш някакви компромиси и тва е. Или пък твоите кусури са прекалено големи и за това никой не се навива да те трае, пък ти се инатиш и не се променяш



Брака не винаги обаче е изпълнен с топлина. Понякога има по-самотни хора в брак, отколкото тези, които нямат официален партньор така да се каже.



Тема Re: Не споря, Ваше сиятелствонови [re: goga]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано21.12.09 20:35



В отговор на:

Вадиш две думи - ебане и деца - и пишеш философски трактат.



Философски трактат не бих го нарекла - изказвам си мнението тъй, както мога.
Но ти няколко пъти натърти (на два пъти в два отделни поста, за да съм точна), че "ебането е до време" и "ебането омръзва"...някъде имаше и нещо за "путколова и хуйовлова".
Та какво за моите интерпретации и асициации по темата, казваш?...
Сори, но ако и майка ви така разсъждаваше, щяхте все още да сте в топките на Господ - чист квантов потенциал, без проявление.

Майката си е майка - тя е незаменима и единствена - не просто, защото не се е затрил "чистия квантов потенциал в топките на Господ" (което щеше да е несъмнено една ОГРОМНА, непростима загуба за Вселената, Човечеството и всичко останало!), а защото...продължението всеки го знае сам за себе си най - добре, предполагам.
Това е така. Но то значи ли, че всички трябва да сме клонирано копие на майките си? Че трябва да правим всичко, каквото те са правили, просто защото така?...
А, иначе, извън протокола, героините от "Клъцни - срежи" съществуват основно в сериалите. Те не са реални хора от реалния живот - още по - малко, от българската действителност.

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: KpucaHa]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.12.09 20:36



всъщност права си. Особено за това, че не са моми

. Използвам остарялото значение на фразата. Днешно време пак може да се ползва, но предвид че вече е нормално да се създават семейства и деца дори след 40год възраст може би за стара мома трябва да се говори, когато жената е все още сама, когато е минала фертиланата възраст.
Аз определено на 28 вече се чувствах стара мома, защото почти всичките ми връстници вече се бяха изпоженили и народили деца и аз изоставах. То проблемът всъщност не беше че изоставам, а защото нямаше и перспектива да си намеря мъж и ме беше обзела яка паника.
Ти каза, че имаш сериозна връзка, намерила си човек, който те устройва така че е понятно, че не се чувстваш стара мома. Аз ти говоря за случаи като моя, когато около теб просто няма човек, който да ти върши работа и няма и шанс да се появи.



Тема Re: Моите наблюдения са пък,нови [re: Virgo]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано21.12.09 20:44



Ами, те доста женени мъже живеят с мисълта само, как да се откачат от половинката и да си сеееееееднат на компютърчето да си джиткат...или пред ТВ - то с бирата...или с въдичката на реката...
Жените - дежурно - дай им да си лафят часове с приятелки...да гледат сериали и да въздишат по киноартисти...или да седнат да си почетат книжка, списанийце...
Кое от тия неща не можеш да правиш без брак?
Луда работа!



Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: Не споря, Ваше сиятелствонови [re: goga]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.12.09 20:54



А че децата са си отделни личности, е ясно, те не са ни занимавка или хоби, че да си запълваме душевните празнини с тях, макар много хора да го правят....

Ако питаш мен ВСИЧКИ раждат деца за да запълват някакъв вид празнини, да задоволят лични нужди, щото всички така правят и кой знае още кво. Примерно ти защо имаш деца.
Аз за себе си наистина не съм много наясно защо имам. Просто като си срещнах мъжа желанието за деца си дойде от самосебе си като следващата стъпка. Абсолютно не съм наясно защо, затова предполагам че си е нещо природно убсловено. Защото преди да срещна мъжа си никога не съм искала деца. Даже самата мисъл ме ужасяваше.
Но разбирам и жените, които не могат да си намерят подходящ мъж и искат поне едно детенце да си имат. Явно си е природна женска необходимост. И не виждам нищо лошо дори сама жена да си роди дете и да си го гледа ако може да му подсигури добри условия на живот и развитие. Все пак трябва и да го направи в на някаква разумна възраст, да има големи шансове да го отгледа. А не да го роди на 50 или 60 и да пукне след някоя година от старост и детето да си остане сираче.



Тема Re: Не споря, Ваше сиятелствонови [re: Markizata]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.12.09 21:01



Понеже тоя път схванах част от високинтелектуалните ти слова, та ми стана ясно, че ме сложи в групата на простаците. По други признаци може и да не делиш хората, ама на простаци и възпитани сама си каза че ги делиш. То всеки си има своя дефиниция за простак. Все пак ми е интересно да поясниш твоята каква е за да разбера защо ме сложи в графа простаци. Щото по моите лични скромни впечатления, аз ако съм простак то 99% от населението би следвало да са дори още по върли простаци от мен.
Ако ще ми кажеш Ами по темата, която пусна и разсъжденията ти по нея си направих извод, че си простак.... ще разсмееш публиката, не само интелигентната и част, а и просташката



Тема Re: Моите наблюдения са пък,нови [re: Markizata]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано21.12.09 21:02



ами ако се приемат така - да си живеят. Не ми пречат




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.