Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 12.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.12.09 16:50



Кое си требе но си сака

. Нуждата си е нужда и отричането и, ползването на свевъзможни заместители и самовнушаване, че всъщност не искаш това, а нещо съвсем друго може би води до временна заблуда и измислено щастие. Но то е временно. Това, че си постигнал завидна професионална кариера, че имаш всичко материално, много приятели и изобщо, че създаваш впечатление отстрани за проспериращ и щастлив човек изобщо не значи, че си такъв.
Ако сега с този опит и на този акъл се очаква да раждам деца.... хич не бих го направила. Причините са 3:
1. Видях кво е с деца и си задоволих любопитството и нуждата от тази емоция.
2. На практика се убедих, че без деца е мнооого по лесно. Притесненията и мъките свързани с деца не могат да се сравнят с нищо. Ако нямаш деца си спестяваш много положителни емоции. Но още повече си спестяваш отрицателни.
3. Жал ми е за децата, защото ми струва, че животът занапред няма да е особено благосклонен към тях

Който не го е пробвал обаче е малко вероятно да се откаже от деца по гореизброените причини. Дори и на теория да ги знаеш нещата, не можеш да мирясаш докато не ги пробваш и на практика.
Аз не познавам жена, която да не иска да има мъж до себе си и дете. Самото тичане след мъже доказва, че имаш нужда от такъв и не можеш да се спреш докато не намериш това, което ти трябва. Дори и тези, по скромничките, които не тичат след мъже и по никакъв активен начин не си търсят мъж, а чакат той сам да се появи или Господ да им го прати... и те страдат от това, че са сами.
Дори и аз, която по начало съм си самодостатъчна и башка, обичам самотата и си самозавиждах че мога да си живея сама и необезпокоявана не можах да намеря покой докато не се обзаведох с мъж.
Даже и аз, която по начало не обичам деца се оказвах с 3 в един момент и то съвсем желани. Какво остава за хората, които не могат да бъдат сами (а такива са повечето по мои лични наблюдения) и много обичат деца (или поне така твърдят).



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: NikiFin]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано21.12.09 16:53



Аз никога не съм се опитвала да си намеря половинката, просто защото си се броя за цял човек. Както и когато намерих сегашното си гадже, единствената ми продължителна връзка, го харесах, защото не търси половинки, третинки и четвъртинки, ами си е цял човек. И двамата сме си самодостатъчни и сме заедно, защото искаме да сме заедно, а не защото "не можем да живеем един без друг".
Искаш ли да се запознаем, да познаваш поне една, дето не примира за деца, семейство и половинки? ;) И нямам сериозни проблеми. До момента, смея да твърдя, нямам НИКАКВИ проблеми. И дай Боже това да продължи :)

Antes muerta que sencilla


Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: NikiFin]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано21.12.09 17:02



Aaa, ето къде бил проблемът. Преди било жалко съществуване...


Приеми, че "старите моми" нямат жалко съществуване и живеят пълноценно. Може би затова не са се хванали за панталоните на първия сдуханяк.

Страшно е да приемаш младостта си като жалко съществуване. Толкова ли нямаше как да се веселиш и да правиш нещата, които ти харесват???

Antes muerta que sencilla

Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: KpucaHa]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.12.09 17:09



Не звучи така. Точно това казах, че на много жени им се налага да се занимават с кой да е, за да задоволят нуждата си от мъжко внимание и просто трябва да си пробваш мъжете за да избереш тоя който те устройва. Но понеже не намират квото им трябва така и не създават семейна връзка с нито един от многото мъже, които им минават през ръцете. Под тарикат нямам предвид жени, които често си сменят мъжете просто защото не ги устройват.
Тарикатка и кучка за мен е примерно жена, която се държи надменно, чака мъжете сами да и се лепнат, после им дава аванси и надежди, че може да има сериозна връзка с тях. А същевременно не ги харесва и няма никакви намерения към. Освен това говори наляво и надясно колко смотани били. Така си задовлява нуждата от мъжко внимание и се самоласкае на чужд гръб, защото разочарова хората. Но се самопрецаква, защото само си губи собственото време. Отделно е прекалено горда за да си направи труда да си потърси каквото и трябва и сама да направи първата крачка към него.
Кучки за мен са и тези, които знаят как да омайват мъжете и безскрупулно използват тези си умения за да връткат и нараняват наивници, захласнати по външен вид и предизвикателно поведение. Тези жени знаят, че не постъпват коректно, но не им пука, просто искат те да се забавляват, да се чувстват ласкани и ухажвани и да показват на мъжете, колко те са печени и колко мъжете са жалки. Резултатът е същия - загубено време в правене на глупости. Това не го правиш, защото си щастлив, а напротив - защото ти липсва нещо голямо, което не умееш да си доставиш и прибягваш към тези стъпки за да си отмъстиш за това, че животът не те прави достатъчно щастлива



Тема Re: Не споря, Ваше сиятелствонови [re: Markizata]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано21.12.09 18:58



Споделям казаното от теб на 99%. Всъщност на никой не му влиза в работата да гледа в канчето на другия. Но не за това само беше думата ми.

Всичко омръзва, дори и ебането. Слава богу, още не ми е омръзнало, но знам, че е до време

Тъй че, да се приземим малко. Животът не е сериал.




За мен лично, една добра майка заслужава повече респект. Хубаво, не е задължително всички да са родители, но се дразня, когато някой, който не се е грижил за дете, тръгне да ми философства колко банално било да възпитаваш и храниш едно малко и беззащитно човече. А че децата са си отделни личности, е ясно, те не са ни занимавка или хоби, че да си запълваме душевните празнини с тях, макар много хора да го правят....

Редактирано от goga на 21.12.09 18:59.



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: KpucaHa]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.12.09 19:15



зависи какво имаш предвид под веселене. Ако ти липсва нещо основно колкото и да се веселиш по стандартните начини празнотата си остава. И да, правех каквото ми се прави ама... кво от това... Чувството, че се задушаваш от простотия, от липса на всякаква перспектива стига за да те унищожи психически. За щастие да изпиташ да не говорим.
За мен напиване, купони, дивеене не е щастие, а неуспешен заместител на това, което ти липсва



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: NikiFin]  
Автор Serenity Knight v 4_78 (Винаги Щастлив)
Публикувано21.12.09 19:16



Интересно ми е другите дали имат подобни наблюдения.

Имат! Но всеки сам трябва да си носи отговорностите.

ПП: Аз обичам да се боричкам с вятърни мелници, ти обаче ЗАЩО?

Мечтая-Живея-Успях!

Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.12.09 19:18



аха. В БГ езика това е начинът да говориш по принцип. В датския се използва трето лице.
Изобщо не става дума конкретно за теб. Не съм вервала, че ще се наложи точно това да обяснявам на зрял човек.



Тема Re: За тарикатките-имате ли подобни наблюдениянови [re: KpucaHa]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.12.09 19:22



на колко години си.
Всеки може да си живее сам ако не е инавалид или болен и да му зависи живота от друг човек. И аз мога. Въпросът е че не искам. И никой не иска. Включително и ти щом си имаш приятел



Тема Re: Струва ми се, че философстванетонови [re: Бepeзka!]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано21.12.09 19:42



В отговор на:

Теорията за "комплекса за божественост" не е нищо повече нечий опит за теоретизиране.




И това е така, защото....?
Приемането или отхвърлянето на една теза не е нищо друго, освен приемане или отхвърляне на аргументите за нея.
Не, че не можем да кажем "Аз не съм съгласна, щото...така!" - но все пак една дискусия трябва да има И смисъл

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.