Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 21.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За безнаказаните убийци на 4 лапинови  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано19.10.09 14:40



Куче уби 5 - годишно момиче...


Съседско куче нахапа бременна жена...

Дворни кучета разкъсаха старица...

Куче пазач нахапа жестоко 3 - годишно дете...

Кучета нахапаха до смърт англичанка в наше село

Ротвайлер нападна и рани жена

............................................................................................
Темата е дълга и тежка, случаите са толкова много и толкова ежедневни, че вече не им обръщаме внимание - те са част от обичайния ни хабитат.
Пускам темата тук, защото тук пишат представители и майки на представители на най - застрашените групи - жени и деца.
Като малка гледах филми като Маугли и разни други - за лъвове, тигри, бели мечки, крокодили, отровни змии и скорпиони и пр. зверове, появяващи се изневиделица и взимащи жертвите си директно от улиците и къщите на хората. Защото бедните хора са построили градовете и къщите си на един хвърляй от джунглата или саваната.
И си казвах "Колко е хубаво, но и колко опасно да живееш в страни като Индия и централно - африканските...екзотично, красиво, ама и опасно! Ех, добре сме си ние тука, че нямаме такива екстри!..."
Нямаме ли?!
Чудя се, дали в Индия или Африка има ежедневно толкова жертви на нападение от диви животни, колкото в България има на единица население жертви на ДОМАШНИ кучета или улични храненици, бродещи по улиците необезпокоявано?
Чудя се, ако утре реша да си опитомя гепард...или лъв (малко лъвче, такова), или крокодилче...което да си го гледам във ваната вкъщи, дали общината и съседите ми ще са ок с това? Така, както са ок, ако отглеждам куче - убиец, от порода ротвайлер, боксер, питбул, немска овчарка...в панелния си апартамент или в селската си къща? И го развеждам без намордник, необезпокоявано по столичните паркове, улици и детски площадки?
И после, като ми писне, да го хвърля на улицата, да си търси прехраната където и с каквото намери за добре?
Чудно ми е...
Вие спите ли спокойно? Ходите ли спокойно? Носите ли предпазни средства и какви?
Мислите ли, че сте в състояние да отблъснете атака на побеснели песове срещу вас?
Мислите ли, че имат място по улиците на мястото, където живеете?
Как трябва да се справим с това положение?
Или няма нужда да се справяме - достатъчно е, да си мълчим и да си траем - както за всичко друго...и да се надяваме, че на нас и децата (ви) това никога няма да се случи...?

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: За безнаказаните убийци на 4 лапинови [re: Markizata]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано19.10.09 14:54



За какво ти е тази тема?
Ужасно беше да прочета новината от днес, която цитираш, ала тази тема е сложна и не подлежи на бързи решения. Да не говорим за многото години човешко безхаберие, корумпираност и жестокост, на които в огромна степен се дължи...
Най- много да събереш подписка за бързото премахване на всяко едно улично куче и публичен линч на онези като мен, които мислят, че това не може да бъде верния начин.
И, забележи, почти всички кучета- убийци ( не само у нас) са домашни или одомашнени. Направи си изводите.
Първо санкции трябва да има за тези, коити не са на четири лапи, включително и за тези, които редовно увеличават броя на низвергнатите на улицата кучета поради най- различни и все, неразбираеми за мен, причини.
Иначе безнаказаността е на всички възможни и невъзможни нива в милата ни татковина...





Тема Re: За безнаказаните убийци на 4 лапинови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано19.10.09 15:41



Защо ми е темата ли?
Хм - не знам. Може би ей така, от скука се чудя каква глобална тема да захвана. А, може би ми омръзна всяка сутрин да пия кафето си с поредната констативна хроника за безнаказано убийство. И да чакам да прочета...или разбера от наий - близък източник..., кой ли ще бъде следващият?
Най- много да събереш подписка за бързото премахване на всяко едно улично куче и публичен линч на онези като мен, които мислят, че това не може да бъде верния начин.
А, кой е верният начин? Ето, ти веднага си готова да заявиш, кой не е. А, кой е? Мълчанието и търпението? Всеки да си прави каквото си иска? Да си храни и отглежда кучета - убийци?
Тъжно ти е да прочетеш новината - но не си представяш, колко тъжо им е на родителите на това дете - убедена съм, че не искаш да си го представиш.
Кое е по - тъжното тогава? Да се избият уличните кучета, на които мястото не е между хората, да се забранят 2/3 от отглежданите породи...или да четем още и още убийства на жени, деца, бременни и стари хора - оглозгани посред бял ден?
Или просто да седим и да си траем, понеже то е много сложно да се реши този въпрос?


Нещо трябва да се направи бе, хора! Не става така! Не става по пробваните до момента симулации на полезна дейност - не става с глоби и данъци - всеки се покрива, всеки се спотайва, всеки казва "не беше мойто куче!" И почти всеки си води разгонения пес на уличните кучки да се облекчава. Почти всеки храни улични кучета, но, когато нападнат, никой не казва "Аз го храних това да седи пред блока!"
Във всеки случай - престъпниците ги затвярят в затвор. Лудите - в лудница. А, настървените кучета какво ги правят? Какво ТРЯБВА да ги правят? И колко трябва да се чака, преди да го направят?
За това питам.

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: За безнаказаните убийци на 4 лапинови [re: Markizata]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано19.10.09 15:50



Какво значи, въобще, да се позволява някой да си гледа в градски домашни условия кучета - вълци, ротвайлери, добремани и пр. симпатяги?
И, защо за тях да може, пък аз да не мога да си гледам нислки крокодил вкъщи и да го разхождам в градския басейн да се облекчава и поплува малко (дори с намордник и на каишка!)?
Е за това много мечтая да чуя едно логично обяснение!

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.


Тема Re: За безнаказаните убийци на 4 лапи [re: Markizata]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано19.10.09 16:26



Темата е много-много важна!И отново е окървавена, без да са взети каквито и да е адекватни поне първоначални мерки за рашаването й, въпреки славната дейност на ББ(нямам предвид баба Бардо, дето се меси където трябва и където-не!).
Ето какво мисля, и държа да отбележа, че имаме и куче и коте, вярно, кучето е порода, която, максимум, да те умори от смях.

"Животнозащитниците" в България са без грам съвест и милосърдие към когото и да било , за това, че пет пари не дават за ЧОВЕЦИТЕ e повече от ясно , но и към скитащите животни също са жестоки, а са едновременно врагове и на ХОРАТА и на ЖИВОТНИТЕ по една проста причина-кучето е социално животно , а не лъв, крокодил или змия и ВСЯКО КУЧЕ ТРЯБВА ДА СИ ИМА ЧОВЕК. Иначе е болно, нещастно, и вечно гладно, зло и уплашено!!!Също така се плодят безконтролно същите като него!!!(За котките е подобно, както и за козите, кравите, свинете, овцете и т.н., които, пак повтарям НЕ СА ДИВИ ЖИВОТНИ И НЕ МОГАТ ДА СКИТОСВАТ И ДА СЕ РАЗМНОЖАВАТ БЕЗКОНТРОЛНО, защото не са в дива среда, дето не ни е работа да се врем и да унищожаваме наред, а са селектирани именно за отглеждане и ГРИЖА И КОНТРОЛ от човек, задължително .)Това е-просто е , но иска изпълнение, иска усилие от страна на т.нар ни държава, иска инвестиране на средства, а не краденето им (че в какво не е така?! нима не е същото с клането по кьопавите ни двулентови и непостроени 20 години 5 пикливи магистрали, чиято липса отне още хиляди животи ??!!!), иска зоополиция със известен на всички телефон и големи пълномощия за изземвание от домове(в повечето бели държави над 3-4 бройки в дом-НЕ МОЖЕ!!!) и улици, за евтаназиране на агресивните и болните, а също и за предаване на съд за издевателства на животното, но и за излагане на опасност на здравето и живота на хората наоколо и т.н.
Всеки, който поне веднъж е гледал Анимал Планет знае, че топлата вода И В ТОВА отношение е открита в нормалните страни.Където ги е грижа и за човека и за животното едновременно!

Освен това даването на козове в ръцете на тия "природолюбители" под формата на дивашко, наистина, изтребление е възможно да се прекрати с евтаназия със инжекция, както е навсякъде, защото без това не може! Така го и казват-"приспиване", а не "претрепване".Няма как да се регулира популацията без това, но може да се направи дивашки, а може и по съвсем друг начин...

п.п. Ужасна случка, кошмарна и непоравима, поредната, как ми се иска да е последната, но при това положение на нещата...ужас, ужас, петгодишно детенце...

Редактирано от Heли. на 19.10.09 16:34.



Тема Re: За безнаказаните убийци на 4 лапинови [re: Markizata]  
Автор XXLMORE (член)
Публикувано19.10.09 16:37



Новината е кошмарна, за съжаление, но наистина проблемът не е еднозначен.Все пак вината в конкретния случай е отново в хората, в този стопанин, който е оставил кучето си да се разхожда свобоно и безконтролно, в местната власт, която не го е накарала да спазва основни правила на отглеждане на кучета, закони има, няма кой да проследи спазването им.
Аз отглеждам кучета ог поне 30 години и това не ми пречи да се страхувам, ако попадна на едно място с глутница кучета, защото мога да контролирам моя домашен любимец, но не и чуждите кучета, нито свободно скитащите, нито тези с безотговорните стопани, които ги пускат между нас без каишки и надзор.Има по-опасни породи, има и породи от които не очакваме агресия, но винаги може да се случи нещо, което да отприщи агресията на животното.Затова трябва държавата да си е намястото и тъй като повечето хора разбират само като им се бръкне в джоба трябва да има санкции-пуснато свободно куче от 200 до 1000 лв, неприбрано кучешко изпражнение-същото, агресивно куче без намордник -същото и глобите да не са само по табелките в парковете, а да се изискат веднага от нарушителите.
Иначе е лесно да кажем, ще махнем кучетата, а какво да направим с котките, а с плъховете, на големина колкото малко куче, които вечер се шлаят между блоковете





Тема Re: За безнаказаните убийци на 4 лапинови [re: Markizata]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано19.10.09 16:55



Няма да ти обяснявам нищо- друг, ако иска, моля, да го направи. Умна си, вземи се информирай как се прави това в т.нар нормални държави и всичко ще ти се изясни.
И, хайде ако обичаш, не вменявай вина там, където я няма- на тези, на които им е жал да гледат мръзнещи, болни и гладни кучета и котки по улиците и от състрадание им хвърлят по някой и друг залък. Не това са опасните кучета и не са това виновниците за сегашната ситуация, която, апропо, е далеч по- добра от състоянието през 90- те например.( Разбира се, последното няма как да успокои близките на нелепо- починалото детенце...)

Редактирано от PipilotaViktualija на 19.10.09 16:57.



Тема Re: За безнаказаните убийци на 4 лапинови [re: Markizata]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.10.09 18:03



в една точка ще се съглася с кучезащитниците - кучетата не са виновни, виновни са стопаниТЕ им. не конкретния стопанин, а всички. всеки който гледа куче носи вина не по-малко от тая пача дето е била собственик на кучетата. това че нейните, а не вашите кучета са нападнали човек, е просто лош късмет за нея. всеки кучегледач е убеден че неговите кученца са добри и никога не биха направили такова нещо, до вчера и тая е била така.
и нещо друго - не знам защо като стане нещо подобно всички гракват "да избием бездомните мастии". има много нападения, но нито едно убийство от бездомни мастии, всички тежки наранявания и убийства са от домашни. разбира се, бездомните също трябва да си идат, но проблема не е в ТЯХ, а в цялата практика на гледане на кучета. за мене гледането на кучета е антиобществено деяние и силно се надявам повече хора да го видят в тая светлина.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: За безнаказаните убийци на 4 лапинови [re: PipilotaViktualija]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано19.10.09 18:18



Умна си, вземи се информирай как се прави това в т.нар нормални държави и всичко ще ти се изясни. точно от много подражаване на "нормалните" държави тръгва не един проблем тук в българия. ако ти ме гледаш как си пиша името в снега и ти пробваш, дали ще се получи? в бг закона е доста копиран от "нормалните" държави и ето ти ги резултатите - не само че те не се спазват, но и увличат тотално да не спазва законите, дори и тези които са съобразени с българската натура. преписвачите никога не стигат много далеч.
сега не ми казвай "просто трябва да се спазват законите", то ако беше просто, щяха да се спазват.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Да ви разкажа и аз една случка с наснови [re: Markizata]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано19.10.09 18:19



Вървим с дъщеря ми по безлюден тротоар. На около 20 метра зад нас са единствените други пешеходци - жена и куче. Кучето не е вързано и подтичва до стопанката си. По едно време кучето почва да тича по-бързо и да ни настига. Дъщеря ми се уплашва и хуква да тича през улицата, аз - след нея. Кучето - след нас. Шофьор набива спирачки до нас и започва да ни ругае, защото си мисли, че кучето е наше и че ние просто така си търчим през улицата без да се оглеждаме.
В това време дотичва собственичката на кучето и съответно също почва да ни крещи, защото точно кучето й щеше да стане на кайма под колата. Как не ме било срам да се страхувам от такова куче (тук назова породата, но аз не я запомних, защото не отбирам от кучета, пък и аз също бях бясна). Напсува и мен, и детето ми и въобще ни наговори такива простотии, каквито не бях чувала през живота си.
Щерка ми сума ти време не можеше да се успокои и все питаше защо тази лелка ме е нарекла "глупачка" след като имам две дипломи (детска му работа) и защо ни е псувала при положение, че не сме й направили нищо.
И аз се чудех какво да обяснявам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.