Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 12.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Умръзнаха ли ви турските филми ?  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано14.10.09 16:53



Не ви ли дразнят с таз обработка.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: Умръзнаха ли ви турските филми ?нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор cina2 ()
Публикувано14.10.09 17:25



Освен "Тополчице моя" - филм, от който почти нищо не помня и бих изгледала с удоволствие, не съм гледала друг турски филм.
А музиката към него много ми харесва:





Тема Тополчицата е ...нови [re: cina2]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано14.10.09 21:57



е турски филм. Но сценарият е по чужда книга - Чингиз Айтматов. За първи път издадена на руски език. Той е киргизец. Екранизацията беше профанизация и в нея имаше най-малко 100 тона нерафинирана захар, превърната в трудносмилаем от потребителите калъп заради сълзите на гледачките на филма.



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.

Редактирано от ABe на 14.10.09 22:08.



Тема Омръзнаха минови [re: Djasta-Prasta]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано14.10.09 22:04



полуидиотчета като теб.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.


Тема Re: Тополчицата е ...нови [re: ABe]  
Автор cina2 ()
Публикувано14.10.09 22:18



О, да, това го знам - Тополек мой в красной косынке. Все пак, бих изгледала филма, ако ми попадне отнякъде. Една моя позната туркиня го има на диск, но само "картинки" не ми се гледат.



Тема Re: Тополчицата е ...нови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано14.10.09 23:50





Тези клипове са от един сериал, който много харесах и на който съм си изтеглила всичките 90 серии

Но нещо по-сериозно е това:Срещу стената (2004)
Gegen Die Wand (2004),
Турция, Германия/121 мин.
Жанр: Драма,Екип: Режисьор: Фатих Акин; Сценарист: Фатих Акин
и другия фил на този режисьор Музиката на Истанбул



Тема Re: Умръзнаха ли ви турските филми ?нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано15.10.09 02:32



Мне, ГОРА е яко. И може да говорим на турски от самото начало...

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Не са ми Омръзнали, по простата причина, ченови [re: Djasta-Prasta]  
Автор A$$A$$lN (стар клубар)
Публикувано15.10.09 03:23



имам още 35 телевизии.



Тема Re: Тополчицата е ...нови [re: Фиш]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано15.10.09 08:20



За тези двата долу и аз гласувам с две ръце.

Що се отнася до основния въпрос, то турските сериали не ми Омръзват, защото не ги гледам.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Тополчицата е ...нови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано15.10.09 11:07



От същия режисьор и сценарист:



но пак е турско-немска продукция.



Тема Re: Тополчицата е ...нови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано15.10.09 12:36



Да,това е първият филм, който ти препоръчах.Немско -турски е, защото режисьорът е роден в Германия, а и героите му са такива.
Хареса ли ти? Много ме развълнува съдбата на момичето.Особено, че толкова се противеше на родителите си, а сякаш намери спокойствие точно в Истанбул.



Тема Re: Тополчицата е ...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано15.10.09 12:40



От години се чудя като видя разни охканици каква била тъпа новогодишната програма, колко тъпо онова риалити, като че ли трябва да се гледа непрекъснато телевизия или имаш само 1 програма.
Ами да шият гоблени





Тема Re: Тополчицата е ...нови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано15.10.09 13:20



Признавам си, набързо отговорих, а и това заглавие на немски език нищо не ми говори. Просто го копирах от друго място. Това ли е заглавието на български, "Срещу стената"? Тук излезе под името "Турската булка", но не знам дали означава точно това или както често става, името е променено. А филмът е хубав.
Тук работи един режисьор - Ферзан Озпетек. В някои сайтове е спомента като турски режисьор, а в други като италиански от турски произход.

Редактирано от cina2 на 15.10.09 13:24.



Тема Re: Омръзнаха минови [re: ABe]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано15.10.09 14:00



Ефтино! Пудготовка по бългърски език за ВУЗ. Гъранция!



Тема Re: още един филм ...нови [re: Фиш]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано15.10.09 14:01



Преди доста време, съвсем случайно, просто оставих телевизора да работи, и... изгледах много добър турски филм и то още от 1982 г. Наистина добър.Но много тежък.


"Пътят."
Режисьор- Йълмаз Гюней
(за съжаление, вече не е между живите)
Сюжетът е прост-кюрдски полит.затворници отиват за малко в родните си села за отпуск. И покрай това е разказано как живеят хората извън 2-3 големи града, но е разказано ДОБРЕ, ИСТИНСКИ, УВЛЕКАТЕЛНО, а не като в български "екзистенциален филм" без грам сюжет или турска сапунена боза с шекер и баклава и с рус и синеок главен герой-типичен, та чак повече от типичен.Резултатът е логичен-Златна палма в Кан и коефициент 8 в imdb.

пък тия сериалчета са такава пиар акцийка," айде там, ускорете преговорите за присъединяване на Турция към Ес, айде де, брюксел-аркадаш", а от горния награден филм става ясно, че не е точно така, хеле пък смешката с русия викинг в няквоси много важно за нашите тв сериалче , главния герой ли е, кой да ти каже, дето се лее вече от всяка консерва за кучето, че и за котето, не смееш вестник да отвориш-че е по-известен от Мадона по нашенско, явно, и няма отървия от образа му, пък и волооката му изгора-или-там-квато-му-се-пада....българският зрител е всеяден.И безкритичен.
(То и латино-сериалите са бози, но първо-те са си по тяхна рецепта и не изглеждат като седефени копчета върху съдран чувал и второ-типажите са точно такива, каквито си представяш, че обитават Латинска Америка.)

И най-важния въпрос.....сещате ли се кога тия сериалчета ще потекат ежедневно и целогодишно по всички главни гръцки телевизии, например. Точно така, познахте-НИКОГА НЯМА ДА СТАНЕ, пък макар и за седмица...пък макар и за един ден само!

п.п. Абе, наистина, в българските училища какво точно учат напоследък учениците...."умръзнало" им...

Редактирано от Heли. на 15.10.09 14:24.



Тема Re: още един филм ...нови [re: Heли.]  
Автор cina2 ()
Публикувано15.10.09 14:36



"И най-важния въпрос.....сещате ли се кога тия сериалчета ще потекат ежедневно и целогодишно по всички главни гръцки телевизии, например. Точно така, познахте-НИКОГА НЯМА ДА СТАНЕ, пък макар и за седмица...пък макар и за един ден само!" -

това какво трябва да означава, да мразим като гърците ли? С какво турската "сапунка" е по-различна от американската /щатската/? Нещо ме кара да си мисля, че турската даже е по-читава от "Дързост и красота", в която главният въпрос беше "От кого е бременна Брук?". Това в различни епизоди, в различни години. Няколко бременности, все с несигурен баща! "Имах честта" да ги изгледам, когато баба ни беше на гости и трябваше да се пази тишина





Тема Re: още един филм ...нови [re: cina2]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано15.10.09 14:41



"това какво трябва да означава, да мразим като гърците ли? "

Не. И не става дума за омраза. Ако не пишеш от България, нямам намерение да губя въобще време за високопарни интернационални бла-бла-бла, изрецитирани наизуст отнейдеси.



Тема Re: още един филм ...нови [re: Heли.]  
Автор cina2 ()
Публикувано15.10.09 14:52



Добре, не губи време "за високопарни интернационални бла-бла-бла". Обоснованието ти е изчерпателно.



Тема Re: още един филм ...нови [re: Heли.]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано15.10.09 15:25



Нели, ще го намеря, благодаря за препоръката.

Аз си признах вече, че изгледах един сериал (дори го гледах с румънски субтитри, а последните серии и на турски).Гледах го, защото не любовната история м/у главните герои ми беше интересна.Любов като любов.
Интересни ми бяха другите сюжетни линии.Твърде голяма близост до нашите обичаи, поведение и реакции.
Не бива да пренебрегваме в никакъв случай турската култура.Там живеят прекалено много хора от различни етноси( може ни около 70 млн).Дори и актьорът(модел, де), когото визираш е нормално да е толкова висок(акселерация има все пак

).
Нашите ''турци" (по-точно турчеещите се, за мен) са светлооки и бозавки.
ккато казва един мой колега- най-труедно в Турция е да намериш турци.Дори в някакво село на Черно море имало чернокожи (или както им казвахме преди негри).
Бих желала да гледам добри турски филми, рок- музиканти.Ние сме съседи а почти нищо не знаем за тях.И мен ме дразни голямата любов на българина към гръцката музика(въпреки гръцката ми кръв), защото в тяхната култура има много неща, които е хубаво да докоснем.



Тема Re: още един филм ...нови [re: Heли.]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано15.10.09 15:27



С какво не ядоса мнението на cina2?



Тема Re: още един филм ...нови [re: Фиш]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано15.10.09 16:04



Убу, ясно.Написах в гуглято "турски сериал" и излязоха 5 от тези ориенталско-балкански съкровения (пет?!), почти по едно и също време се въртят от началото на годината по битиви, нова, диемите-най-гледаните телевизии, а сигурно има и повторения, за затвърждаване на матрияла. Ами на чист български да го кажа тогава-бактън, бре! И аман !
Най-невинно си щракам с дистанцинното за да си намеря някое незаангажиращо амер. ситкомче, там поне шегичките са нелоши понякога

и хоп-рИват и се блещят, на два канала минимум!, Мехметовци, Мюмюновци, Инджирлици (абе, хм, тва не е ли някакво военно летище, за чието ползване взимат милиардни наеми, за разлика от... други, дето взимат само по един квадратен....!?)докато се довлечеш на бегом до TV1000, или MGM, или или GTV и FOXи се кротнеш, уфффф, до...Майкъл, Джейн и Елизабет.

п.п. Дадох пример с гръцките телевизии, защото ако има едно-единствено нещо, в което трябва да ги дам за пример е, че историята не е лист хартия, на което всеки да си драще глупости за "присъствие" и "толерантност".
Ади, много се задълбочихме, да не си Умръзнем, каквото и да значи това...
...Турска рок-музика.....аз съм стресната, трогната и почти очарована...


п.п.п. Впрочем, сега погледнах по-внимателно, моделът-актьор бива, не е зле...ама не може от сутрин до вечер все него да ми тикат пред носа...предпочитам брюнети, ама не с гъсти мустАки.Сакън.

Редактирано от Heли. на 15.10.09 16:48.



Тема Re: още един филм ...нови [re: Heли.]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано15.10.09 16:29



Исках да те изтикам от темата за сериалите и да погледнем на едната ни южна съседка като на културен феномен.Не може в една империя допреди стотина години да няма смесване на култури, да не се раждат талантливи актьори, музиканти художници, писатели, дори военни.

(Пошегувах се за военните, защото бях изненадана от представянето на съюниците в екшъна Ирак, Долината на вълците).



Тема Re: още един филм ...нови [re: cina2]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано15.10.09 16:32



Нещо ме кара да си мисля, че турската даже е по-читава от "Дързост и красота", в която главният въпрос беше "От кого е бременна Брук?". Това в различни епизоди, в различни години. Няколко бременности, все с несигурен баща! "Имах честта" да ги изгледам, когато баба ни беше на гости и трябваше да се пази тишина
Ама, те и в турските сериали са перманентно бременни, бре! И как иначе?

Централният сюжет на всички сериали е един и същ - тя е красива, горда, бедна и бременна - жената мечта! Той е богат, силен като бик, почти толкова умен и терзаещ се до края на филма (бабаит кахър суратлъ) =мъжът мечта! Жената и мъжът - мечта са влюбени и разделени до края на филма, когато се събират.
Има и една зла, подла безскрупулна, жестока и не - бременна, която завижда на първата за всичко гореизброено и иска да й го отнеме с коварство.
И - това е.
Тия сюжетчета все едно аз съм ги писала всичките.
Ама тия турски имена къртят мивки, просто - Онур, Шнур, Каиш, Буркан... и не знаеш, ба ли му женско, ба ли му мъжко е това грозно - звучащо име...
Очаквам новата вълна китайски сериали - е те тогава ще е веселба!

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Редактирано от Markizata на 15.10.09 16:35.



Тема Re:Споко имам 200 на сателиткатанови [re: A$$A$$lN]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано15.10.09 16:57



ама и доста пясък има в нашата държава и ферми за щрауси.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: още един филм ...нови [re: Markizata]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано15.10.09 16:59



Маркизо, как ме разсмяхте



Onur (ОнYр) - чест
Burhan (бурхAн)– неуспоримо доказателство,аргумент




Тема А, в Интернет има поне още 200 000нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор A$$A$$lN (стар клубар)
Публикувано16.10.09 06:54



Аз отдавна нямам телевизор.

Ето малка част от българските телевизии.





Тема Гц! Подготовка за влизане на Турциянови [re: Virgo]  
Автор A$$A$$lN (стар клубар)
Публикувано16.10.09 06:56



в ЕС. Казаха ясно, че Турция ще използва България като врата към Европа.



Тема Неграмотни..нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор Charleston (хулиганка)
Публикувано16.10.09 10:23



Неграмотни критикуват ;)

Трудно е да се прецени - това смешно ли е или страшно!

По-скоро страшно!

наОчи се моме барем да пишеш като пАрволак





Тема Re: Гц! Подготовка за влизане на Турциянови [re: A$$A$$lN]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано16.10.09 17:23



чрез сериалчета





Тема Re: още един филм ...нови [re: Markizata]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.10.09 19:55



А след китайските като дойде оня ми ти Боливуд...





Тема Re: Умръзнаха ли ви турските филми ?нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор милeйди (Hirako Shinji)
Публикувано23.10.09 15:28



Умръзнаха ми........

дам



да им слушам коментарите по градинки и пейки...явно имат доста почитатели

pretty fly for a white guy !

Редактирано от милeйди на 23.10.09 15:28.



Тема Re: Умръзнаха ли ви турските филми ?нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано23.10.09 15:37



Боже, колко си неграмотна...


Турският сериал се преглътва, можеш да кажеш "цък" на дистанционното или поне да смениш канала, ама от простотията и невежеството няма спасение



Тема Re: Умръзнаха ли ви турските филми ?нови [re: Djasta-Prasta]  
Автор 7karina (член)
Публикувано23.10.09 16:27



Не може да ми Омръзне сериал, който не гледам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.