Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:14 12.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Тополчицата е ...нови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано15.10.09 12:36



Да,това е първият филм, който ти препоръчах.Немско -турски е, защото режисьорът е роден в Германия, а и героите му са такива.
Хареса ли ти? Много ме развълнува съдбата на момичето.Особено, че толкова се противеше на родителите си, а сякаш намери спокойствие точно в Истанбул.



Тема Re: Тополчицата е ...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано15.10.09 12:40



От години се чудя като видя разни охканици каква била тъпа новогодишната програма, колко тъпо онова риалити, като че ли трябва да се гледа непрекъснато телевизия или имаш само 1 програма.
Ами да шият гоблени





Тема Re: Тополчицата е ...нови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано15.10.09 13:20



Признавам си, набързо отговорих, а и това заглавие на немски език нищо не ми говори. Просто го копирах от друго място. Това ли е заглавието на български, "Срещу стената"? Тук излезе под името "Турската булка", но не знам дали означава точно това или както често става, името е променено. А филмът е хубав.
Тук работи един режисьор - Ферзан Озпетек. В някои сайтове е спомента като турски режисьор, а в други като италиански от турски произход.

Редактирано от cina2 на 15.10.09 13:24.



Тема Re: Омръзнаха минови [re: ABe]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано15.10.09 14:00



Ефтино! Пудготовка по бългърски език за ВУЗ. Гъранция!



Тема Re: още един филм ...нови [re: Фиш]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано15.10.09 14:01



Преди доста време, съвсем случайно, просто оставих телевизора да работи, и... изгледах много добър турски филм и то още от 1982 г. Наистина добър.Но много тежък.


"Пътят."
Режисьор- Йълмаз Гюней
(за съжаление, вече не е между живите)
Сюжетът е прост-кюрдски полит.затворници отиват за малко в родните си села за отпуск. И покрай това е разказано как живеят хората извън 2-3 големи града, но е разказано ДОБРЕ, ИСТИНСКИ, УВЛЕКАТЕЛНО, а не като в български "екзистенциален филм" без грам сюжет или турска сапунена боза с шекер и баклава и с рус и синеок главен герой-типичен, та чак повече от типичен.Резултатът е логичен-Златна палма в Кан и коефициент 8 в imdb.

пък тия сериалчета са такава пиар акцийка," айде там, ускорете преговорите за присъединяване на Турция към Ес, айде де, брюксел-аркадаш", а от горния награден филм става ясно, че не е точно така, хеле пък смешката с русия викинг в няквоси много важно за нашите тв сериалче , главния герой ли е, кой да ти каже, дето се лее вече от всяка консерва за кучето, че и за котето, не смееш вестник да отвориш-че е по-известен от Мадона по нашенско, явно, и няма отървия от образа му, пък и волооката му изгора-или-там-квато-му-се-пада....българският зрител е всеяден.И безкритичен.
(То и латино-сериалите са бози, но първо-те са си по тяхна рецепта и не изглеждат като седефени копчета върху съдран чувал и второ-типажите са точно такива, каквито си представяш, че обитават Латинска Америка.)

И най-важния въпрос.....сещате ли се кога тия сериалчета ще потекат ежедневно и целогодишно по всички главни гръцки телевизии, например. Точно така, познахте-НИКОГА НЯМА ДА СТАНЕ, пък макар и за седмица...пък макар и за един ден само!

п.п. Абе, наистина, в българските училища какво точно учат напоследък учениците...."умръзнало" им...

Редактирано от Heли. на 15.10.09 14:24.



Тема Re: още един филм ...нови [re: Heли.]  
Автор cina2 ()
Публикувано15.10.09 14:36



"И най-важния въпрос.....сещате ли се кога тия сериалчета ще потекат ежедневно и целогодишно по всички главни гръцки телевизии, например. Точно така, познахте-НИКОГА НЯМА ДА СТАНЕ, пък макар и за седмица...пък макар и за един ден само!" -

това какво трябва да означава, да мразим като гърците ли? С какво турската "сапунка" е по-различна от американската /щатската/? Нещо ме кара да си мисля, че турската даже е по-читава от "Дързост и красота", в която главният въпрос беше "От кого е бременна Брук?". Това в различни епизоди, в различни години. Няколко бременности, все с несигурен баща! "Имах честта" да ги изгледам, когато баба ни беше на гости и трябваше да се пази тишина





Тема Re: още един филм ...нови [re: cina2]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано15.10.09 14:41



"това какво трябва да означава, да мразим като гърците ли? "

Не. И не става дума за омраза. Ако не пишеш от България, нямам намерение да губя въобще време за високопарни интернационални бла-бла-бла, изрецитирани наизуст отнейдеси.



Тема Re: още един филм ...нови [re: Heли.]  
Автор cina2 ()
Публикувано15.10.09 14:52



Добре, не губи време "за високопарни интернационални бла-бла-бла". Обоснованието ти е изчерпателно.



Тема Re: още един филм ...нови [re: Heли.]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано15.10.09 15:25



Нели, ще го намеря, благодаря за препоръката.

Аз си признах вече, че изгледах един сериал (дори го гледах с румънски субтитри, а последните серии и на турски).Гледах го, защото не любовната история м/у главните герои ми беше интересна.Любов като любов.
Интересни ми бяха другите сюжетни линии.Твърде голяма близост до нашите обичаи, поведение и реакции.
Не бива да пренебрегваме в никакъв случай турската култура.Там живеят прекалено много хора от различни етноси( може ни около 70 млн).Дори и актьорът(модел, де), когото визираш е нормално да е толкова висок(акселерация има все пак

).
Нашите ''турци" (по-точно турчеещите се, за мен) са светлооки и бозавки.
ккато казва един мой колега- най-труедно в Турция е да намериш турци.Дори в някакво село на Черно море имало чернокожи (или както им казвахме преди негри).
Бих желала да гледам добри турски филми, рок- музиканти.Ние сме съседи а почти нищо не знаем за тях.И мен ме дразни голямата любов на българина към гръцката музика(въпреки гръцката ми кръв), защото в тяхната култура има много неща, които е хубаво да докоснем.



Тема Re: още един филм ...нови [re: Heли.]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано15.10.09 15:27



С какво не ядоса мнението на cina2?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.