Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:14 25.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Като стана дума за парфюминови  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано11.09.09 14:36



Какво ще кажете за този сайт? Поръчвали ли сте от там?

Има промоции на предпочитани от мен парфюми, та разчитам на мнение. Пуснах темата и в клуб козметика.

Редактирано от Бepeзka! на 11.09.09 22:33.



Тема Re: Като стана дума за парфюминови [re: _belladonna_]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано11.09.09 20:21



От доста време следя темите за т.нар. маркови парфюми, които се продават в България а и гледам, че масово се пише тук в клубовете, че всички сте я с Диор, я с Живанши...и не мога да се стърпя да не се обадя,разбира се не с цел да се заяждам, а просто да ви подскажа...
Живея в чужбина и работя в един от лидерите измежду тези производители на парфюми/не в производството/. Гледайки цените на парфюмите в БГ ми е от ясно по-ясно, че това НЕ са оригинални парфюми. Знаейки на какви цени се продават на дистрибутори и вносители, е АБСУРД вие да получавате флакон с оригинален парфюм на тази цена.
Да не говорим, че последния път като бях в БГ от любопитствот подуших и разгледах парфюм в луксозна парфюмерия от марката, където работя- бегло подобие.
Нямам повече какво да кажа, освен да си купувате ароматите от европейските летища или магазини. За софийското летище не мога да гарантирам, защото и то е в БГ.



Тема Re: Като стана дума за парфюминови [re: actinia]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано11.09.09 21:20



права си, аз например знам че за нашите страни от източна европа се правят други неща, не тези които са по големите европейски магазини...пък и съм живяла навън и съм виждала разликата





Тема Re: Като стана дума за парфюминови [re: !!Фakличka!!]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано11.09.09 21:46



Благодаря за подкрепата...да не останат с впечатление другите, че пускам постове с цел Дразнене...





Тема Ха-ха-хааа! Добро утро! Турски са!нови [re: actinia]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано12.09.09 03:48



Купуват качествено българско розово масло и след това правят евтини бъркочи.



Тема Re: Ха-ха-хааа! Добро утро! Турски са!нови [re: A$$A$$lN]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано12.09.09 10:16



Лоша работа...Ми то в такъв случай и тази цена им е висока...Но аз забравям, че ние граничим с Южна Италия /нали така и казваха на Турция/ където всичко е възможно...но само като не много сполучливо подобие.

Да не говорим,че в България количеството на истински парфюми, което се внася е мелко казано смешно.....и от дъжд на вятър.

Редактирано от actinia на 12.09.09 10:19.



Тема Re: Ха-ха-хааа! Добро утро! Турски са!нови [re: actinia]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано12.09.09 13:22



Ми то в такъв случай и тази цена им е висока

Супер висока е, даже.

Но!

За да хване фалшивата стока дикиш - трябва да е на подобаваща цена. Не може да се пусне на пазара "Кристиан Диор" за 10 лева, нали?! Никой няма да повярва.

---------

Хааа, сетих се за един случай отпреди 15 години. Гледам на витрината телефонен апарат с надпис на кутията

Panasonic

18 лева. Викам си: Ще го взема, че ми писна да сменям на три месеца китайски апарати-боклуци. Обаче нещо ми направи впечатление, загледах се... То било

Panasoаnic

Брееей, същият шрифт като оригинала! Издокарали го!

------------

Абе, да не се правя на светец...

Навремето, при социализъма, работех нейде си. Нямаше добър износ на продукцията ни, нямаше долари. По едно време ми поставят секретна задача:

- Ето това нещо трябва да го прекопираме 1:1.

Гледам нещото - пише: FIAT

и наивно питам:

- Ама, и надписа ли?
- Да, всичко!


Миии, прекопирахме го, продавахме го на някакви араби чрез посредници разни-разнообразни.



Тема Re: Като стана дума за парфюминови [re: _belladonna_]  
Автор Vulpes (червена лисица)
Публикувано12.09.09 22:51



Абсурд! 100 мл Диор за 34 лв, и то намален от 36 лв


Въобще не се връзвай. Имаш някакъв шанс да купиш този парфюм оригинален за 210-220 лв, и пак нямаш гаранция. Ако тази цена не те устройва, по-добре си го вземи наливен - качеството ще е същото, само че няма да дадеш 20 лв отгоре за бутилката, в която са ти го турили и ти искат 34 лв.



Тема Питам...нови [re: actinia]  
Автор ckитoмa (еа)
Публикувано13.09.09 08:50





и



Не е тайна, че много фирми изнасят производството си в Азия, дори в някои страни това се насърчава от правителството. Възможно ли е разликата в цената да се получава от разликата в цените на продуктите и заплатите (ясно е, че различните продукти по света са с различно качество и няма как резултатът да е еднакъв навсякъде)?
Друг пример с една от най-разпространените марки каталожна търговия в България - много от продуктите им се произвеждат в Полша. Не знам там какво е заплащането, но вярвам, че управниците на фирмата не са си изнесли производството с алтрустичните намерения да осигурят работа на поляците.
Възможно ли е това да е някакво обяснение?



Тема Re: Питам...нови [re: ckитoмa]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано13.09.09 09:50



Разбира се,ако става въпрос за която и да е друга стока, това е възможно. Но в случая с парфюмите ти гарантирам, че нито нашите парфюми, нито доколкото зная, тези на конкуренцията/говоря не за малки фирмички а наситина за първата челна петица в света/ се произвеждат в Италия и Франция. Има огромни, високотехнологични заводи специализирани само и единствено за парфюми на тези няколко марки. Качеството както на парфюмите, така и на сериите козметика за кожата се следи строго и дума не може да става да ги изнасят в Азия. Поне засега. Моята мисъл беше, че гледайки продажните цени за вносител /който после си слага марж продавайи го на магазин или ако сам има магазини, също слага марж/ е невъзможно крайните цени към вас като краен клиент да са толкова ниски. Значи въпросния вносител работи почти а загуба...и друго-всяко шишенце парфюм има специфични номера и признаци, по които се разпознава дали е оригинал. Не мога да ги кажа, но по това също лесно се разбира какво се продава в БГ за оригинален парфюм. Не е възможно дори да продават второ и трето качество парфюми за Изт Европа, защото те не допускат стоката им да стига до крайния клиент разделена на качества. Второ и трето качество се унищожават на място.

Така че отново, не си давайте парите за ментета-явно има истински и в БГ, но са много малко и няма как да знаете къде се продават. Но няма как да имате истински парфюм за около 30 лева например.....

Редактирано от actinia на 13.09.09 09:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.