Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 01.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема История с лоснови  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано20.08.09 13:52



... естествено е тук, каквито сме градски, ърбън обетовани, пречистени, хигиенизирани и компютъризирани тук всички в клуба, да се прехласваме по животинки. Децата ни знаят само за кучета, котки, гълъби и плъхове от обкръжаващия ни свят като животни. Че и ние така като наследниците ни - вече всяка котка и куче почва да ни създава истории сълзливи в душите урбанизирани.

А аз имам друго преживяване, свързано с животни. Преди време купих от чужбина играчки лосове на сина си. И той много си ги обича - носи ги навсякъде с него. Разказах му за лосовете и страната им, разбра се, че по приказките асистират на дядо Коледа в раздаването на подаръци и така имиджа на домашните ни лосове порастна неимоверно! Обаче ...

Когато посетихме Природо-научния музей се оказа, че в сбирката няма лосове. Малкия заради играчките си много ясно различава вече различните рогатковци един от друг. И бе разочарован, че няма лосове. После не открихме лосове и в 'най-големия на балканите' зоопарк! Сега сме леко очудени от това положение и си задаваме въпроса - има ли в България лосове някъде.

Така с моя разказ пък ви представям животински вид, с който не можете да имате реално история в България.




Major e longinquo reverentia

Тема Re: История с лоснови [re: LadyMorgana]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано20.08.09 14:32



Чувала съм, че музеят в Котел е най-богатият то ли в страната, то ли на Балканите...
Поне можеш да се обадиш по телефона и да попиташ дали имат лосове.





Тема Като си била там...нови [re: LadyMorgana]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано20.08.09 14:38



да му беше довела самия дядо Коледа. Да се запознаят лично и детето да му връчи списъка с желаните подаръци.

А ти... играчки. Пфу.



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.

Тема Re: Като си била там...нови [re: ABe]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано20.08.09 14:57



и да разреваваме малкия всяка Коледа ли, като офейка дядо Коледа по задачки да радва други деца .... мерси за предложението.

Кажи ти виждал ли си лос в България - ама без цитати за "културния лос" моля




Major e longinquo reverentia

Тема Нтцъ!нови [re: LadyMorgana]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано20.08.09 15:02



Не съм.

Искам да съм Дядо Коледа, значи... Бачкаш там месец-два годишно, в останалото време си в отпуска.

Може и да не взимаш Снежанката като ходиш на почивка на Каймановите острови, да си оправиш сметките в местните банки.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.


Тема Re: История с лоснови [re: Бepeзka!]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано20.08.09 15:02



мисля, че този котелски музей вярно има доста рогатковци, но от местната фауна.

Проблема с лосовете е, че те за характерни само за фауната на Северна Европа. Даже майка ми коментира спомен от детството си, като видя какви играчки съм донесла на малкия, че тя като открила разликата във формата на рогата на животинките на картинките с дядо Коледа упорито била карана да нарича и двата вида животни 'елен'. Като си помисля, в Русия май гледат северни елени, а не лосове и само в Скандинавия ги има тези муцунести симпатяги, които търсим сега с морганчо.


Major e longinquo reverentia

Тема Re: Нтцъ!нови [re: ABe]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано20.08.09 15:05



... а аз не искам да съм дядо Коледа, ама и Снежанка не искам да съм ... търся лос




Major e longinquo reverentia

Тема Но да е...нови [re: LadyMorgana]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано20.08.09 15:06



възпитан, нали?!



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.

Тема Re: Но да е...нови [re: ABe]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано20.08.09 15:09



абе това възпитаните/културни лосове са заплаха само за мъжете и Заьо, мен не ми пука - искам си лоса и това е!




Major e longinquo reverentia

Тема Re: Като си била там...нови [re: ABe]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано20.08.09 18:55



Желаните подаръци:
Дете пише писмо.
-Мили дядо Коледа,моля за подарък да ми изпратиш братче или сетриче.
-Няма проблем моето момиче,ти само ми прати майка си



не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.