Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 23.04.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Обичайно или необичайно  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано04.08.09 10:56



тези дни пак са се завихрили разни неща, отдавна подготвяни и грижливо изграждани с цената на много труд, обмисляне и дори наченки на стратегия и точно в момента, когато имаш нужда само да споделиш, като ориентир, като изговорено съмнение или да си поискаш един одобрителен поглед за това, което правиш, мъжът, към който имаш по-специално отношение го няма.

Това ми е правило впечатление и друг път, и с други мои връзки. Мъжете харесват успеха на жените (особено, ако е полезен за тях), но никога не съм ги усещала способни да застанат до мен точно в най-напрегнатите ми моменти. Не говоря за катастрофалните моменти, просто за напрегнатите такива. Най-често мъжете около мен сякаш предусещат кога ще имам нужда да ме подкрепят и ... започват да се вглъбяват в свои дела. Някога това ме ядосваше. После почнах да им казвам открито, че бих се радвала на мнението ми ... оказа се, че на думи всички изразяваха готовност за подкрепа. Но само на думи!

Сега вече гледам как за пореден път поредния грабнал сърцето ми тихичко се дистанцира и изнизва, когато имам нужда просто от един одобрителен поглед и си знам .... ако за вас е необичайно мъжът до вас, момичета, да НЕ ВИ ПОДКРЕПИ, то за мен винаги така си върви филма.

За вас нормално ли е това, или просто при мен е така?




Major e longinquo reverentia

Редактирано от LadyMorgana на 04.08.09 11:04.



Тема Re: Обичайно или необичайно [re: LadyMorgana]  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано04.08.09 11:53



Аз с ръка на сърцето си мога да кажа, че с моя мъж съм си паднала на дупето. И да продължа с пу,пу, да не са му уроки! Но, сериозно, винаги, когато съм имала нужда от подкрепа или съвет - той е бил насреща. Далеч сме от глупостите от женските списания, според които Той е твоята половинка, ако имате еднакъв вкус за музика, за дрехи, ухае винаги на скъп парфюм с подчертана нотка на мускус и т.н. Напротив - караме се, изтерясвам често за глупости, той пък е вироглав и все отлага разни важни неща, в жегите и двамата се потим и от парфюма нищо не остава. Обаче има ли криза или някакво съмнение - винаги сме насреща един за друг. А кризата може да е този или другия панталон да си купя, през да направя ли това интервю или не, до разни финансови затруднения, срещу които винаги измисляме хитри комбинации.
Колкото и самостоятелни и силни да сме, подкрепа, насока или просто одобрително кимване са в графата "нужни". Поне при мен...



Тема Re: Обичайно или необичайно [re: LadyMorgana]  
Автор caн (звук)
Публикувано04.08.09 12:52



за пореден път поредния грабнал сърцето ми тихичко се дистанцира и изнизва, когато имам нужда просто от един одобрителен поглед и си знам ....
а преди това си доказала как успешно можеш и сама, че за какво са ти тогава. Няма как, доказвайки им, че си силна и можеща, да се втурнат да ти помагат. Когато дойде този "напрегнат момент" и имаш нужда от подкрепа, открито си я поискай. Едва ли, са длъжни да се досещат , а и както си го казала - и те се "вглъбяват в свои дела."
... и цени хората по това, което са направили за теб , а не по това, за което не са се досетили да направят


п.п. а и всъщност зависи за какво искаш да те подкрепят ... така че горенаписаното е хипотетично





Тема Re: Обичайно или необичайно [re: Джaя]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано04.08.09 12:56



... да, звучи като да си си хванала здраво късмета в ръце



Като ме възпитаваха, общо взето ми говореха, че брака може и да не се оповава на любов между двамата, но разбирателството и подкрепата са задължителни.


Major e longinquo reverentia

Тема Re: Обичайно или необичайно [re: LadyMorgana]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано04.08.09 13:21



ами обичайно е .... и за двата пола май
ти поне само подкрепа чакаш и си разочарована а къде по лоши положения има.

Една приятелка на майка ми преди време .... мъжът и я напусна /нея и двете си деца/ разведе се моментално защото заболяла от рак. На него не му била трябвала болна жена.
Същото с един познат на 32г. инфаркт заради напрегната работа. Жена му го заряза веднагически и тя се разведе.... тя била кифла а не болногледачка.

Лошото е, че се случва все на свестни хора защото нито жената нито мъжът в обратната ситуация не биха зарязали половинките си.
Поне има хепи енд ... жената оздравя а мъжа чака дете от новата си приятелка и двамата гледат много по филосовски на живота вече.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.

Редактирано от Kyмиko Янaka на 04.08.09 13:22.



Тема От името на... [re: LadyMorgana]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.08.09 13:55



всички мъже, които все още не са те разочарвали, ти давам:

- одобрителен поглед;
- благославящо кимване с глава;
- скептично повдигане на едната вежда по отн. на бъдещите ти планове за развитие;
- леко иронична, но прощаваща усмивка за плановете ти за дългосрочно развитие;
- един коктейл от любимите ти три.

[излишното да се зачертае]



Сигурна ли си, че въобще си намекнала или дори зачекнала разговор относно бъдещите си планове с този мъж?!

Горкият той! Има да се чуди и мае що му се изсипва геена огнена на главата..



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.

Редактирано от ABe на 04.08.09 14:06.



Тема Re: Обичайно или необичайно [re: Kyмиko Янaka]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано04.08.09 14:04



даа - тъжни истории .... много тъжни.




Major e longinquo reverentia

Тема Re: От името на... [re: ABe]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано04.08.09 14:06



ти си, Аве, като медиатор на целия мъжки народ ... ще ти стигне ли силата да поемеш греховете на всички




Major e longinquo reverentia

Тема Не си струва. [re: LadyMorgana]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано04.08.09 14:09



Има множество такива, които по световната Базелска номенклатура на мъжките грехове не си струва да бъдат поемани от друг, камо ли опрощавани от някого.




Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.

Редактирано от ABe на 04.08.09 14:10.



Тема Re: Не си струва. [re: ABe]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано04.08.09 14:35



Разбира ти на теб главата от Базел II

Ако намериш там споменато нещо за мъжки грехове имаш каса бира от морганата (може и донесена от Базел)


Major e longinquo reverentia


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.