Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 30.04.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Впечатленията ми от концерта на "Скорпионс"нови  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано07.07.09 00:09



в Каварна.
Тръгнахме от Слънчев бряг към Каварна към 15 ч. следобяд. Очаквахме движението да е натоварено, затова решихме, че е по-добре да имаме повече време. Началото на концерта беше обявено за 20 ч. В колата препрочитах текстовете на най-популярните парчета, които бях свалила от интернет, за да съм сигурна, че ще мога да крещя с пълно гърло.
Трафикът беше нормален и макар че спирахме да хапнем, пак пристигнахме рано. Разстоянието по километраж излезна точно 156 км. Паркирахме без проблем и тръгнахме към стадиона. Гледката около стадиона ми напомни на събор: безкрайни сергии с кебапчета и бира. Край стадиона имаше и нещо като къмпинг от палатки на фенове, които бяха дошли и за трите дни на фестивала. Ние отидохме раничко. Влезнахме на стадиона още към 7 и 15.
По това време той изглеждаше така:


Междувременно се оказа, че в суматохата съм забравила фотоапарата си, та снимките, които ще кача са на други фенове. Намерих ги в интернет. Горната снимка я направи приятелката ми с телефона си.
Постепенно започнаха да се събират хора, облечени най-вече с черни фланелки с надписи на известни рок банди.
Когато концертът започна, бях изумена от саунда: сърцето вибрира, земята се тресе. Обаче на сцената излезна друга група. Реших, че явно това е подгряващата банда. Но след като подгряването продължи около 45 мин. се попритесних. Питам друг фен какво става и той ми обяснява, че освен тази група, ще има и още една и че "Скорпионс" няма да се появят преди 22.30. Тогава вече наистина се притесних - нали път ни чака и сме с дете все пак, а децибелите бяха извън скалата за измерване. В последствие разбирам, че двете групи са били Edguy и Blind Guardian. Определено това не беше моята музика, но в името на любимата група реших, че ще издържим.
"Скорпионс" се появиха чак към 22.45 на сцената. УРА! По това време стадионът вече беше абсолютно пълен. (Специално за Нели да вметна, че вътре имаше много екотоалетни, вярно че трябваше да се чака на опашка, за да влезнеш, но все пак се бяха погрижили организаторите). Солистът Клаус Майне като че е консервиран, изглежда както и преди 10 години и се появи с типичното си облекло: неговата си шапка, черните очила и кожените дрехи. В задната част на сцената имаше огромен екран, на който вървяха анимации и различни картини, а отстрани на сцената имаше други два екрана, на които виждахме самите артисти. Осветлението също беше превъзходно. И така песен, след песен удоволствието нарастваше, пях заедно с тълпата и заедно със Скорпионс. Изпълниха почти всички парчета, заради които бях отишла: Холидей, Стил ловин ю, Уинд ъв чейнч. Беше страхотно да бъдеш там и да почувстваш енергетиката на всички 15000 души на стадиона, припяващи едновременно.




След края на концерта успяхме бързо да се изнесем, но виждах след нас безкрайна вереница от автомобили. Прибрахме се в Слърчев брях чак към 4 сутринта. Поуморени, но много доволни.



Тема Yesss...нови [re: Бepeзka!]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано07.07.09 13:10



Благодараря ти, Брези, за отчета. Благодаря ти за уточнението за хим. тоалетни(Европаааа, чуваш ли???!!!

)...
Завиждам ти, че сте пичове на място посемейному, въпреки че го разкритикува мъжа си преди време, радвам се на детенце, че прави такава "свещ"(и моята кокона я правеше преди десет години с удоволствие , ама сега трябва да й дадеш 100 евро , да се подпрЕ със стъпала на стената поне, с триста зора...), поздравявам те, че си толкова сладурка и ти самата с белите панталонки и най-вече...за екстаза с "Уинд ъф чейндж" и "Стил ловинг ю" наживо.Това си е за теб, завинаги, мАни ги форумите ...
....Пийс, Брези, пийс!

п.п. "вереница от автомобили", готино...



Тема Re: Yesss...нови [re: Heли.]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано07.07.09 13:42



Ааа, моята щерка е гимнастичка. За нея тази свещ е фасулска работа. Тя цял час не спря да се мята по стадиона: то не бяха цигански колела, то не бяха предни и задни колела... Ама после се препълни и вече нямаше място.

Пък "вереницата" (върволица) ми се е изплъзнала незабелязано.

Явно вече руският да влияе на българския ми. То като постоянно говориш на два близки езика...





Тема Re: Yesss...нови [re: Бepeзka!]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано07.07.09 14:21



"То като постоянно говориш на два близки езика... "

I know,.. right..[klati glava s razbirane]...





Тема И освен всичко друго [re: Бepeзka!]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано07.07.09 18:59



концерта на Скорпиънс ще остане в спомените ми като "онзи-концерт-на-който-отидох-през-гробището"

Като се паркирахме и попитахме за най-краткия път до стадиона, един местен ни упъти - имало около половин километър, само дето не уточни, че трябваше да минем през гробището. На връщане избрахме заобиколен път



Тема Re: И освен всичко другонови [re: Smile]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано07.07.09 20:32



Аааа, имало и други представители на клубчето ни.

Щеше да е готино за се запознаем точно там.

Мен гробището хич не ме впечатли. Предишното ни жилище беше близо до централните гробища в Пловдив. Като деца ходехме там да хапваме черници. Такива едри и сладки черници не съм виждала другаде.

Иначе, на теб как ти се видя? Ти специално за "Скорпионс" ли отиде или си фен и на другите групи? От София ли пътувахте?



Тема Азнови [re: Бepeзka!]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано08.07.09 12:09



съ от Варна, така че Каварна ми е на един хвърлей място. Почти на всеки концерт сме там, но Скорпионс са ми тръпка още от деВството ми


Видя ми се....абе много малки изглеждаха музикантите от моето място



Тема Re: Впечатленията ми от концерта на "Скорпионс"нови [re: Бepeзka!]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано08.07.09 12:36



браво
хем приключение хем любима група какво повече да иска човек



If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Впечатленията ми от концерта на "Скорпионс"нови [re: Бepeзka!]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.07.09 12:44



Много се радвам, че всичко се нареди(въпреки гардероба, кризата и каквото и да е!)Аз имах голямо желание да отидем, но бях заета и за конпенсация вечерите прекарвахме в компанията на една пловдивчанка, която превеждаше от руски, така че за теб съм си мислила


Браво на Кметъла, че постави на музикалната карта каварна!Браво и mizzo от клуб Бургас, който постави Бургас на картата на МТВ(може да ми идват в повече 10 сцени 3 вечери, но има младежи,които се кефят!




Тема Re: Впечатленията ми от концерта на "Скорпионс"нови [re: Бepeзka!]  
Автор Aз бe :) (bunnyville)
Публикувано08.07.09 14:03



Хмм, интересно ...Аз също бях, но заради първите две групи...Скорпиънс не са ми от любимците, но така или иначе ги слушах. Бях доста разочарована всъщност. Клаус Майне беше останал с много малко глас, особено ако го сравниш с ранните им години. Китаристът (не знам как се казва) бъркаше почти постоянно...КАто цяло очаквах повече, защото въпреки че не съм фен, няма как да отрека, че те са една доста сериозна рок легенда...

@Березка: Само изказвам мнение...Радвам се, че си изкарала добре, защото Кметълът ги организира с тази цел все пак



Спасението е в музиката ...


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.