Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 26.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Безплатни прегледи за рак на гърдатанови  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано27.03.09 17:28



Националния онкологичен медицински център в София
От 23 март до края на април ще бъдат извършени 1500 безплатни профилактични прегледа на жени за рак на гърдата, съобщиха от болницата. Всяка жена, която иска да се прегледа, може да се запише на телефон 02/8076279.

От началото на годината с единствения у нас пътуващ мамограф са прегледани 457 жени. За четирите години от създаването на центъра през преглед за рак на гърдата са преминали 15 830 жени в 88 общини в страната. За миналата година броят на прегледаните с мобилния мамограф е 4678. През месец май в Националния онкологичен център ще се извършват и безплатни прегледи за кожни онкологични болести.

Целта на центъра е чрез подобни кампании да се популяризира профилактиката на най-разпространените заболявания, с което ще се увеличи процентът на рано откритите случаи, а оттам - и на излекуваните пациенти, посочват от болницата. Медицинският център към онкологичната болница ще ползва уникален апарат за оптична биопсия. С него лекарите ще могат да извършват безболезнена и ефективна диагностика на онкологични заболявания на кожата с помощта на лазерен лъч. Чрез метода могат да се откриват меланомни и немеланомни злокачествени образувания на кожата, уточняват от болницата.

Уредът за оптична биопсия е единствен в България. Той е разработен специално за нуждите на центъра от екип от български учени и е защитен с патент. Автор на разработката е Екатерина Борисова от Института по електроника към БАН. Националният онкологичен медицински център е звеното за доболнична помощ на Специализираната болница за активно лечение по онкология (СБАЛО). Годишно центърът обслужва близо 23 000 пациенти. За четирите години от създаването му през него са преминали около 100 000 пациенти.


Срамота е да живеем в 21-ви век, и да сме на вдно от първите места по смъртност от рак на гърдата, Заболяване, което хванато в начален стадий, е лечимо.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Безплатни прегледи за рак на гърдатанови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано27.03.09 19:17



Наде сичкото убаво.Вярно много жени от безхаберие си отиват от рак на гърдата.
Но в тая рекламна листовка това за патента искам да го поясня.
Той е разработен специално за нуждите на центъра от екип от български учени и е защитен с патент.
Като тъп инженер искам да поясня,че всичко може да се патентова.Стига да си плащаш таксата.Един индиец патентова идеята да слага мокри чували на покрива си,за да му е по-хладно.
Та думата "ПАТЕНТ" не е панацея за нещо ново.




Ти що не доде на Вълчова завера??


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Безплатни прегледи за рак на гърдатанови [re: Xoлдън]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано27.03.09 20:08



Бе Холди, аз по патенти не съм спец. Ама ако 3-4 жени се подсетят да отидат на преглед - ще е добре.
На следващата завера ще дойда, 31.3.ти да мине, позатрупала съм с с бач.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Безплатни прегледи за рак на гърдатанови [re: HAДEЖДA™]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано28.03.09 19:26



Присъединявам се към призива за отговорност към собственото здраве и живот. А какво да кажем за профилактиката при гинеколога, за ежегодната цитонамазка? Понякога сякаш не е до информираност, а чиста проба безхаберие.
Пример: в работата имаме медицински застраховки, плаща ги фирмата. Миналата година, някъде месец преди да изтече срока на договора, казвам на колежките да ходят да си направят прегледи, изследвания, хем да си използват лимита на картите ще им е без пари.
Нъцки. Виж като останахме няколко месеца без застраховки, че сменяхме застрахователя и редовно надигаха вой. Е, не съм чула някоя да е отишла да се прегледа откак пак имаме застраховки.


Май трябва да те тресне някой кофти резултат, да се препотиш седмица-две ще те бъде ли или не, за да се сетиш, че шега с живота не се прави.

Ти си сладка отрова, глътка самота
Ти си болка, която крия вътре в мен


Тема Re: Безплатни прегледи за рак на гърдатанови [re: HAДEЖДA™]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.03.09 13:36



Хм, аз пък съм против прегледите с мамограф, когато няма съмнение за проблем. Иначе съм за профилактичните прегледи, но не с мамограф. Това е ненужно натоварване с рентгенови лъчи и ненужно травмиране на гърдата. Разбира се, това си е мое мнение, което едва ли съвпада с официалното лекарско становище.



Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Безплатни прегледи за рак на гърдатанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано29.03.09 13:40



За травмирането си абсолютно права. Ужасен е прегледът, а да не говорим, че изобщо не мога да се сетя как става този преглед, ако жената има малък бюст.





Тема Да не говорим, че...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано29.03.09 13:47



... при последния ми преглед миналата година, понеже имам възедричък бюст, след мамографа, докторът ми прави и видеозон, преди което 15 минути ме и опипва едно хубаво- чак по едно време вече се чудих дали нещо се заигра или всъщност ме преглежда.



Тема Re: Безплатни прегледи за рак на гърдатанови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.03.09 13:54



Да, ако беше само облъчването, нямаше да е такъв проблем, но се случва при такива прегледи образувания, които не са толкова злокачествени, вследствие на травмата да се изкофтят и да тръгнат да се развиват много по-бързо и неконтролируемо. Вярно, че не са толкова чести тези случки, но ако се случи на мен, ще ми е все тая дали съм от малкия процент безкъсметни. Определено е по-добре да се подложиш на опипване, пък дори и да се заиграе докторът.

Все пак и докторите душа носят. Макар че се сетих за оня виц за гинеколога, дето една циганка му предложила срещу пет лева да му покаже п..ка.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Безплатни прегледи за рак на гърдатанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор PipilotaViktualija (неоназиПипилота)
Публикувано29.03.09 13:59




Обаче с първото изречение, малко ме уплаши...



Тема Re: Да не говорим, че...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано29.03.09 15:09



Симпатяга ли беше?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.