Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 15.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Какво мислите по казуса "Искам дете"нови  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано27.03.09 21:05



Четох в ГЗС една тема, една девойка иска от един момък само да я "заплоди", без всякакви ангажименти за по-подире. Защото тя много искала дете.
Знам, че сигурно ще прозвучи еретично, ама за мен това е ебаси егоизъма.
Да родя, че да си начеша "крастата" и да кажа, че и аз съм дала нещо на света.

Без да мисля, че обричам едно дете да е в неравностойно положение. Колкото и либерално настроено общество да сме. Това дете дори никога няма да може да каже - "тате ще ми купи колело, ама един друг път".
За мен е по-морално, като по някаква причина не е намерила девойката подходящия, вместо да се мъчи да създава още едно нещастно дете, да осинови.
А вие как мислите?

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Женски егоизъмнови [re: HAДEЖДA™]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано27.03.09 21:11



без булото на брак


Неслучайно една жена винаги казва "моето дете" освен когато бащата трябва да и дава пари - тогава става "твоето дете". Никога не е "нашето"... от женската уста.
Бих те подкрепил в частта "прави го нещастно". Проблема е че детето може и да не усети колко е ощетено - дори и в зряла възраст.




Тема Re: Какво мислите по казуса "Искам дете"нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано27.03.09 21:22



Не съм чела темата на въпросната, но кандидат татковците не са никак много за сметка на кандидат любовниците. Защо реши, че детето ще е в неравностойно положение? Подкрепям я. И без това доста татковци трудно влизат в роля... сякаш ще ги обесиш като родиш дете. Ами да ходят да си вършат *важните* неща.



Тема Re: Какво мислите по казуса "Искам дете"нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано27.03.09 21:27



първо ние никога не можем да знаем истинските причини девойката да иска дете

второ, мисля че ако се замисля сигурно ще мога да намеря достатъчно силни аргументи и за двете страни - да го ражда или да не го ражда

трето, мисля че никой от нас не знае бъдещето и не може да предвиди кое бъдещо дете ще е щастливо и кое - нещастно, както и щастието или нещастието на биологичните му родители

четвърто, каква би била разликата за крайния резултат, ако бременността е била станала по взаимно желание, но после таткото размислил и се е изнесъл по терлици - в единия случай майката егоистка, в другия таткото егоист, а резултатът все един и същ



Тема Re: Какво мислите по казуса "Искам дете"нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор cina2 ()
Публикувано27.03.09 21:31



Мисля, че "сама жена" не може да осинови дете. Дават деца за осиновяване само на семейни, поне преди години е било така. Имам позната, която има дете, без да е омъжена. Искала е дете точно от този мъж и го има. Никога не е имала претенции към таткото. Детето, вече е голямо, не изглежда нещастно, но все пак и се е случвало да си говорят за тяхното положение, че няма присъствие на татко и т.н. - заради подмятания на другите деца. Тя искаше и да осинови дете, но и е било отказано.
Месля си само, че родителите трябва по-малко да коментират положението на другите деца пред собствените си. Невъзможно е българинът да не "оправя" положените на другите, та затова написах да коментират по-малко.



Тема сещам се за тематанови [re: HAДEЖДA™]  
Автор caн (звук)
Публикувано27.03.09 21:32



Според мен е нормално женско инстинктивно хрумване...инстинкта да бъдеш майка.
Хубаво е когато има в мислите ти и конкретен човек, който да е бащата. Тъпо щеше да е само неистовото желание за майчинство.
Вярно, че не само трябва да се роди, ами и да се гледа едно дете, така че дали ще е осиновено или не, отговорността за развитието му остава. А вярвам, че една отговорна жена не би оставила детето си без мъжко, бащино присъствие.
По-простичко погледнато, нещата тръгват от там - на мъжа е дадено да сее, на жената да отглежда...така че
може грубо да прозвучи ама - бащи много, майката е една ...



Тема Re: Женски егоизъмнови [re: jamie]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано27.03.09 21:51



не, не говорим специално за брак. Имах предвид, че на нормалния въпрос - къде е тати - няма как да им се отговори.
Аз не казвам, че тея майки не се грижат добре за децата си, дори напротив - сигурно се престарават, Но все пак моделът е мама, татко и аз. Ето, ти си разведен, но твоите деца знаят кой е баща им.
Може и да не съм права, това просто са мои размисли.
Иначе - за нашето и моето - мисля, че е нормално, ако съм да речем само с малката - да кажа "това е дъщеря Ми". Без да влагам някаквп собственическо чувство.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Какво мислите по казуса "Искам дете"нови [re: *Paл*]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано27.03.09 22:32



Дете без един родител в равностойно положение ли е?

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Какво мислите по казуса "Искам дете"нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор *Paл* (стар клубар)
Публикувано27.03.09 22:46



Зависи... от другия родител.

Да, съвсем в равностойно може да бъде.



Тема Re: Какво мислите по казуса "Искам дете"нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Vulpes (опърничава)
Публикувано27.03.09 22:49



Че какво му е неравностойното на детето с един родител? Това, което го поставя в неравностойно положение, са подобни изказвания. Даваш ли си сметка колко деца живеят и растат с един родител по най-различни причини? За голяма част от тях това дори е по-добре, отколкото да бъдат с двамата си родители. Какво да ги направим, да им дамгосаме на челата "неравностойни"?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.