Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:32 22.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Какво мислите по казуса "Искам дете"нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано05.04.09 11:41



ако някога съм на едно мнение с тебе вероятно ще бъда разтревожен


по тоя въпрос за щастие не съм, въпросните жени имат моето уважение и респект




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Какво мислите по казуса "Искам дете"нови [re: zaphod]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано05.04.09 15:26



Ооо, и аз им 'свалям шапка', за куража, че са си казали - след мен и потоп. А, какво всъщност означават терзанията, на едно дете, при положение, че те са си начесали крастата, и са се доказали, че могат да родят??



Да не са луди, да се обвързват с някой нещастник, като просто Бог ги е надарил да могат да зачеват и раждат??


НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Редактирано от HAДEЖДA™ на 05.04.09 15:28.



Тема Re: Какво мислите по казуса "Искам дете"нови [re: Haдя-Haдя]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано05.04.09 15:38



Точно затова ми беше темата. Не за децата на разведените и вдовиците/вдовците. Не сме застраховани от това. А за тези деца, които, поради някакви си разни наши лични сърбежи, ги обричаме на не ососбено радостно детство. На които им бликат сълзите, ако приятелчето им каже - тати ми купи колело.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Какво мислите по казуса "Искам дете"нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано05.04.09 22:05



Мъчиш се да избегнеш името на проблема,но пак тепаш около него - кой, майката ли причинява терзания на детето? И къде е причината за сълзите, ако едното дете каже "Тате ми купи колело!", а другото да може да каже: "Мама ми купи колело!"
Проблемът не е в самотните родители, той е в обществото, което кара тях и децата им да се чувстват непълноценни... А подобни увъртания на изтънчените лицемери само продължават благородната традиция. Това е положението - дано след 100 години да е различно.

Редактирано от Roxy на 05.04.09 22:07.



Тема Re: Какво мислите по казуса "Искам дете"нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано05.04.09 22:10



Ооо, и аз им 'свалям шапка', за куража, че са си казали - след мен и потоп. след тях - детето им, а не потоп. а след "здравомислещите" какво?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Какво мислите по казуса "Искам дете"нови [re: Roxy]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано05.04.09 22:23



Мисля, че някъде по=горе го казах - засега матрицата е "мама, тате и аз". И примерът, който дадох, е с дете, което има много повече от моите. На което МАМА купува много повече, отколкото ТАТЕ на нашите, и не учи в държавни училища, като нашите, но...

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Какво мислите по казуса "Искам дете"нови [re: zaphod]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано05.04.09 22:25



детето на всяка цена, без значение, дали това няма да го травмира....



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Ako...нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано06.04.09 10:08



хората робувахме на матрици, сигурно още щяхме да се пощим по дърветата...





Тема Re: Какво мислите по казуса "Искам дете"нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.04.09 19:12



ох горкото то






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Какво мислите по казуса "Искам дете"нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано06.04.09 19:59



На децата им бликат сълзите от всичко, Наде! Ти сигурно го знаеш това по - добре от мен

И от това, че родителите им са разведени, и от това, че не са разведени, но се карат, и от това, че тате не им е купил колело, и от това, че таткото на Иванчо му е купил по - хубаво колело, и защото са паднали и са се ударили, и защото учителката им е написала забеУЕжка в беУЕжника...
И това още не е достатъчен повод да кажем, че е по - добре да не се бяха раждали, не намираш ли?...
Колкото до присмеха, който така активно се спряга - парадоксално, но не децата се присмиват на деца в "такова положение", а родителите им!
И, ако децата се държат варварски проклето, ако се подиграват на някого на база родители и техния семеен статус, то е не, защото им идва естествено, а защото вкъщи така са ги научили. Така са ги възпитали.
Мен пък са ми се подигравали, защото носех очила. И много плачех за това...Викаш...мама да не беше раждала по тоя повод, а?...На други им се подиграваха, защото носеха шини, защото бяха дебели или пък защото бяха облечени еди как си...
Мисля, че разковничето е в това, хората, възрастните, да бъдем по - човечни, за да можем (можете) да възпитате едни по - човечни и толерантни деца.
Инак - повод за присмех никога не липсва!

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.