Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:36 28.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Маймуниянови  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано07.03.09 23:45



Уф, ще се оплаквам.
Хем ми е смешно, хем ми е тъжно...
Искам да споделя нещо с вас на тема "Що е то българският работодател".
И така, нов работодател, устни уговорки с персонала за условията на работа, които включват и трудов договор (естествено). Минава повече от месец, трудови договори не се подписват. На справедливия въпрос какво става с договорите, получаваме отговор... (Подгответе се да чуете нещо уникално. Готови ли сте?) "Ами, нямам договори."

Та питам се аз - в цивилизована страна ли живеем или в Маймуния, щом постоянно се опитват да ни правят на маймуни...



Тема Re: Маймуниянови [re: Бepeзka!]  
Автор Neho ()
Публикувано08.03.09 00:17



За съжаление тази практика е масова. Затова и промениха Кодекса на труда - трудовият договор се счита сключен и без да е в писмена форма. Просто трябва някой да се обади или най-добре да прати мейл до Инспекция по труда. Те са длъжни да дойдат на проверка до 30 дни от сигнала, и ще обявят трудовите договори за сключени. Ама тогава ще се считат сключени при реално получените заплати, та работодателя ако не се организира служителите да си получат хартиите на занижени заплати, ще му излезе през носа да осигурява хората на пълни възнаграждения.



Тема Re: Маймуниянови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано08.03.09 08:00



Ами, за да не бъдем Маймуния, в този случай потърпевшите трябва да пуснат по една жалбичка в Инспекция по труда, придружена, ако е възможно с доказателства, че е упражнен труд и като плати този прекрасен работодател няколко десетки хиляди за глобички, познай дали ще има договорчета следващия път. Е, естествено след това работата ти в тази фирма няма да я бъде, но безплатни обяди няма.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Маймуниянови [re: Бepeзka!]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано08.03.09 09:03



хе хе скоро имах един работодател който в прав текст ми заяви че ще имам договор задължително, НО аз ще си плащам осигорвките, на въпроса ми не е ли той длъжен да поема еди каква си част ми каза че няма такова нещо???

и понеже аз също съм работодател му обясних някои неща, после му заявих че при това положение не искам договор тъй като си имам фирма и т.н...отговора беше : не може, ако ми дойдат на проверка ще ме глобят?? викам добре, ама поне ще делим, не и не...е не ми стана работодател
та всеки се опитва да те преметне, това е

Познаеш ли себе си докрай - значи да умреш.

Тема Re: Маймуниянови [re: Бepeзka!]  
Автор Jolee (Съсел Заимова)
Публикувано08.03.09 10:21



Този човек интернет няма ли ? Образци на трудови договори има .....



Но явно той няма желание ...което лично на мен би ми изпарило желанието да работя за него ....

Березке не се ядосвай - а продължавай да търсиш достоен работодател...



Тема Re: Маймуниянови [re: Бepeзka!]  
Автор Enduring_Knight v3_OO (Щастлив)
Публикувано08.03.09 19:23



Таз Маймуния я има по цял свят.

С тази разлика, че в в 'белите' страни децата се учат на науката за правене на парички и ако работодателя реши да се 'шегува' с тях... Ми правят му конкурентна фирма и той фалира.

Та не се сърди на това, че те правят на Ку-Ку. Ти си умна, МЛАДА и много талантлива. Защо ти е някой да те залъгва като малко дете?

Обичам те!

Тема Re: Маймуниянови [re: Бepeзka!]  
Автор Charleston (хулиганка)
Публикувано09.03.09 09:12



Държавата ни определно не е цивилизована! Нито има закони, нито правата на гражданите са защитени!
Правото е на "дебеловратковците" и "мангизлийте", които си плащат, за да прескочат закона и за жалост - успяват!
Съжалявам за това, което ти се е случило! Не знам каква е верочяността да си намериш нова работа, особено в тази криза, но ако късметът ти се усмихне да попаднеш на "нормален работодател", който спазва закона, на този не само трябва да му биеш шута, а и да го "съдиш".
Макар че, никой не знае кой стои зад гърба му или пък добре подплатено той да си закупи "невиността"


Това не е нормално и на първо време това, което можеш да сториш е да говориш с него: обещал е договор, значи трябва да ти изготви и да подпишеш такъв.
Най-правилното е да започнеш работа след като го подпишеш или в първия работен ден! Това е редното! Друг е въпросът, че много работодатели злоупотребяват с безизходицата на хората. Идиоти!



Тема Re: Маймуниянови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано09.03.09 10:15



Преди време работих в една сравнително голяма фирма в Ст. Загора, в която имах късмета да получа договора си 10-дни след започването, съответно от тогава ти се водят осигуровки, трудов стаж и т.н., някои колеги си получиха договорите след около половин година и получаваха заплатите си от черната каса, съответно за този период няма осигуровки, тр. стаж и т.н. реално никъде не се водиш на работа и според документите си безработен. А не можеш и да протестираш, защото при постъпването си си подписваш молбата за напускане без дата. Ако изнервиш ръководството с въпроси от този сорт, отдел чов. ресурси пише датата и от следващия ден те освобождават "по взаимно съгласие". И още много безумия мога да ти разкажа от същата фирма. Но алчни чиновници от НОИ не отхвърляга сигналите като клевета и не забелязваха какво се случва. Не е нужно да ти обяснявам защо, нали?





Тема Свърши се.нови [re: Бepeзka!]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано09.03.09 17:13



Напуснахме. Без така и да подпишем договори и без да ни платят.


Засега не били предвидени заплати.



Тема Re: Свърши се.нови [re: Бepeзka!]  
Автор cina2 ()
Публикувано09.03.09 19:55



"Засега не били предвидени заплати."
Без думи!!!


Добре би било да пуснеш темата и в клубовете "Черен списък на фирмите" и "Пловдив", ако става въпрос за пловдивска фирма, разбира се.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.