Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 17.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема По повод темата на Аве за брака и вчерашния...нови  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано25.12.08 07:28



Коледен ден със подаръците... искам попитам жените следното.
Мъжете ви интересуват ли се как се чувствате, от какво имате нужда и след това задоволяват ли тези ви нужди? Ако не го правят това дразни ли ви?
Лично за мен това е проблем. От начало не беше съществен, но започва все повече да ме дразни това, че никога не ме е попитал как се чувствам, от какво имам нужда. Още по лошото е, че когато му кажа без да ме пита той или се прави на зает или на приятно разсеян и е толкова очевидно, че не му пука. Не ми липсва нищо от материална гледна точка (не че той ми осигурява материалните неща де), но ми липсва усещането, че му пука за мен, че иска да ме направи щастлива и т.под. Като го питам защо никога не се интересува и той винаги казва, че не го намира за съществено и че очаква ако искам нещо да си му го кажа без да пита. Да ама ако го направя както казах, ако не му изнася се прави на непричом. Оказва се, че за да постигна наистина някакъв ефект да се съобрази с някоя моя нужда, аз трябва едва ли не да вдигам грандиозен скандал, защото обикновеното споделяне се игнорира.
Интересно ми е това типично мъжка черта ли е, широко разпространено ли е това поведение или аз пак съм нацелила лайното


А да, за подаръците за Коледа също. Тук има практика да се питат хората какво предпочитат за подарък и да се правят списъци, с коите се улеснява избора на подарък от близките ти. Мъжът ми първо изобщо не ме попита какво искам. Аз го попитах две три седмици преди Коледа той какво иска, но той каза че е рано за мисли за това, имал др по важни неща за вършене. Съответно не ме попита аз какво искам. Реших тактично да прекратя темата и да не го занимавам, а просто както е прието да му напиша на листче какви са ми предпочитанията. Написах и го оставих на масата, като му казах че е там ако се интересува. И той го видя. Но изобщо не го и погледна, нищо че в този момент си седеше и си пиеше биричката, не беше зает с нищо. Все пак го е видял и прочел от любопитство, най малкото щото му беше пред очите, сигурна съм, въпреки че пред мен го направи. Самият той не направи такъв списък за себе си до последно, само от време на време ми подхвърляше някоя идея, но просто като идея, която явно му хрумва на момента. Които аз запомнях много внимателно, въпреки че се правех, че не ги чувам. До тук добре. Но накрая какво се оказа. Че аз съм му взела неща от тези, които сам си е поръчал, а той на мен ми е взел нещо съвсем различно от списъка, който му дадох. Не че са лоши неща, едното му бях споделяла отдавна, че го искам, а другото го бях казала като идея за подарък, но от сестра ми, а не от него. Но той я взаимствал и ми взел онова нещо. Честно да си призная издразних се, че не ми е взел това, което от него съм поискала от него, а си е взел квото на него му изнася. И ми направи лошо впечатление, че ми е взел все неща, които и самият той може да използва. Ок де. Едното е уикенд за двама, БЕЗ ДЕЦА, в хотел по избор, а другото, което бях дала като идея на сестра ми е комплект гирички.
И не на последно място дразнещ е фактът, че от финансова стойност, тия неща са сравнително по евтини от нещата в неговия списък от мен. Дали не е това основната причина да ми подари точно тях се чудя и мисля, че вероятността е голяма. Това също ме дразни, че не иска да похарчи пари за мен. Моят подарък за него даже е по скъп от неговия за мен, а определено той е по заможният от двамата.
Ако го попитам защо така е постъпил съм сигурна, че ще се измъкне хитро както винаги. Ще каже примерно, че това е преценил, че наистина ще ме зарадва и че така или иначе аз мога сама да си купя нещата от моя списък ако наистина са ми толкова нужни. Е да, вярно е, мога. Вярно е също и че не са ми особено нужни. Но все пак ме дразни фактът, че не се съобразява с моите желания и нужди, а сам си преценява.
Един ден ако наистина изпадна поради някаква причина и не мога да си задоволявам нуждите, чудя се този човек дали и тогава няма да ми ги задоволява и ще ме остави да мизерствам и да се мъча. Това много ме плаши, защото имам предчувствие че точно така ще стане, ако изпадна в ситуация на наистина нуждаеща се.




Тема Re: По повод темата на Аве за брака и вчерашния...нови [re: NikiFin]  
Автор Heвpaлrия (тригеминална)
Публикувано25.12.08 14:36



Супер ! Сега е момента да го пробваш, симулирай че си го закъсала и му гледай сеира на тая скъндза и после такъв му го нахакай , че свет да му се извие. Аман от дребни душици , пресметливи и мързеливи!
давай с женска хитрост и го подложи на тест!



Тема Re: По повод темата на Аве за брака и вчерашния...нови [re: NikiFin]  
Автор bobole4e (сладко)
Публикувано25.12.08 15:06



всички мъже са такива-ако това ще те успокои. разликата е в това, че някои са една идея по умни и успяват доста дълго време да симулират някакъв интерес с което да запазват баланса в семейството :) явно много ти се е насъбрало, за да споделяш с такава горчивина на коледа точно-вдигни му скандал, поне ще ти олекне.
интересно ми е , как реши че ще се измъкне хитро ако го попиташ-според мен е много първичен мъж-направо ще ти каже както го мисли и ще разбереш от раз колко не му пука всъщност. но казано на глас е по кофти отколкото само да си го мислиш ти и да се чудиш...така че, пак помисли дали си готова да го чуеш от неговата уста.



Тема ами аз повдигнах въпросанови [re: bobole4e]  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано25.12.08 15:56



най тактично го попитах защо не ми е избрал подарък от списъка, който му връчих. Той първо се направи, че не знае за кой списък става дума. Ама като му казах хич да не се преструва, че не го е видял, каза: Аааа, оня дето си писала кола ли?
Ами точно той беше и този списък беше наистина дивотия и беше именно с цел да го тествам. Това и му казах както и че не е издържал теста. Както и очаквах каза първо, че е преценил, че това което ми е дал ще ме зарадва, че не обичал от списъци да пазарува, държал да е изненада. Ама и тук се оплете, щото нямаше нищо общо с изненада, да ми подари нещо за което доста сме говорили преди както и да ми даде подарък от списъка на сестра ми. Обърка се човека и се усети. Накрая реши изобщо да не се опитва да ме метка по гръб и го подкара директно през просото просташката. Направи се той на обидения и ядосания, че не съм му харесала подаръка и че квото и да прави е невъзможно да ми задоволи нуждите щото съм била все недоволна. Абе от тактичен и дипломатичен разговор стана жива циганска разправия. И както винаги до никакво споразумение или изясняване не стигнахме, явно още не е решил какво да ме прави. Ама аз директно му казах, че щом той пренебрегва нуждите ми, да не очаква аз да задоволявам неговите. Знае че съм права, това съм сигурна. Въпросът е дали ще се попромени в положителна за мен насока или ще ми каже Еби си майката. Явно още мисли по темата. Няма и нищо да каже както винаги, ама и аз ще се правя на приятно разсеяна като него да видим до къде ще стигнем. Та... може да е първичен както повечето мъже, ама се опитва и да хитрува. Но аз съм стара лисица и не му се връзвам

.
Наистина сутринта бях леко ядосана. Ама сега много се кефя на ефекта, който постигнах с прочувствения си монолог и погледах посраната му физиономия. Ама като той не ми доставя кефове по хубави начини, аз ще си ги доставям по гадни... за него самия




Тема Re: По повод темата на Аве за брака и вчерашния...нови [re: Heвpaлrия]  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано25.12.08 16:04



бе няма как да го излъжа, че съм закъсала щото е в течение със сметката ми. Но смятам да я поопразня в близко бъдеще и тогава ще му дан шанс съвсем да се усере като съпруг, защото съм сигурна, че точно така ще стане. Квото и да е времето ще го покаже.




Тема Re: По повод темата на Аве за брака и вчерашния...нови [re: NikiFin]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано25.12.08 16:06



азне съмм имала брак и съответно никой не се е налагало да симулира някаква куртоазия с подаръци



Но мисля, че така, както си го написала, на теб ти е натежало доста. И то - от липсата на разбиране помежду ви. Ти държиш на мъжа си - по негов си мъжки начин и той държи на теб. Но го правят винаги тромаво, смотано и в някаква увереност в собственото си разбиране за твоите неща. Ето - подаръците, коиото ти е дал ги е чул от теб. Но си направи сметка, че те чува частично - т.е. дали си искала сестра ти да го подари това или някой друг - в главата му е останало само наименованието на предмета и той се е втурнал да изпъл нява желания. Малко малоумно може да ти се стори, но като съм гледала 'стараещи' се мъже - точно това съм откривала като логика при действията им.

Сега, за благото на разбирателството, потушаване на безсмислени скандали, които ще пропукат семейството ви и да има усмивки около двете ви деца за себе си спотай гнева си, а за него се усмихни. Той се е старал - дай му там усмивката, която чака от теб

То и темата на Аве беше за нещо такова - хилядите бабунки по семейния път, които обаче като се правим , че не забелязваме стигаме до някакви прилични споделени старини пред телевизора, оглупели и заобиколени с топлотата от внуците ни.

Спокойно сега, по празниците. Малко трябва да си двойствена. Все пак имаш семейство. Редово, нормално и тривиално. Ами ако нямаше кой да ти даде подарък? Щеше ли да имаш сили да си сама с децата си и да купиш на тях хубави изненади, а ти да нямаш на чие рамо да се облегнеш? Ако си имал нещо и после то е изчезнало, празнотата след него тежи още повече. Не тръгвай по този път - никога не знаеш дали ще ти стигнат силите за него. Усмихни се и .... приеми и най-големите глупости, които мъжа ти може да даде като подарък, защото това пък може би него ще го усмихне Весела коледа


Major e longinquo reverentia

Тема Re: По повод темата на Аве за брака и вчерашния...нови [re: LadyMorgana]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано25.12.08 17:05



Бактън вече от женски лиготии.



Жената просто иска съпругът и да си плаща за да проникне под гащичките и.И виж каква изтънчена форма си е измислила за да ни заблудиМа някои тука сме врели и кипели и не се връзваме на сълзливи фалшиви излияния

Т.е.добре позната ни форма на изнудване-крякане за внимание и подаръци,които задължително да се поднасят в комплект с онези думи за вярна и доживотна любов,като в замяна ще получаваме лигави благодарности и няколко минутно гушкане веднъж седмично.А всъщност това не е нищо повече от нескопосан опит да контролират приходите ви и начин да се сдобият с поне 50% от тях .
Да ама съпругът и се държи достойно и не и позволява да го изнудва докрай(дори и с помощта на лъжи)и това няя я изнервя до краен предел и започва да си излива яда и да показва колко е безпомощна в случая в дълги постове в дир.бг.

Прочее,ако не бях чел мноооого много постове тук на тая тематика от тая ненормалница,бих си помислил че жена ми го е писала под друг ник.

П.П.кола искала ама на майтап,да бе да

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: ами аз повдигнах въпросанови [re: NikiFin]  
Автор bobole4e (сладко)
Публикувано25.12.08 17:07



е, поне вече ти е по-добре

то ефекта е само такъв-не очаквай той да е запомнил нещо или пък да седне да мисли как да се промени-никога :))
идва нова година-подари си тоя уикенд и го постави пред свършен факт-ако не иска да дойде взимай децата или сестра ти и се позабавлявайте малко. и да го мислиш и да се тормозиш-все тая-никой не е перфектен всичко е въпрос на компромиси-взаимни обаче все пак....



Тема Re: По повод темата на Аве за брака и вчерашния...нови [re: NikiFin]  
Автор HAДEЖДA™Модератор (Jedem das Seine)
Публикувано25.12.08 17:25



Вината не е в него, а в теб. Ти си преценила в началото, че това не е проблем за теб. Т.е. - познавала си го, знаела си за какъв човек се омъжваш. Той просто си е такъв. Не те е лъгал, не е играл някакви роли за да те впримчи.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: По повод темата на Аве за брака и вчерашния...нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано25.12.08 17:31



Ти помниш ли и историите на таа,и кой-кого всъщност иска да впримчи при тях?

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.