Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 02.07.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Жителствонови  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано29.10.08 11:27



Трябва ли според вас да се въведе жителство? Такова, каквото е имало преди години.

Мисля, че такава мярка спешно се налага.
От една страна трябва точно да се знае населението на даден град. Най-малкото защото така планирането ще бъде по-точно. Не може ти да знаеш, че в Пловдив има 350.000 население - официЯлно, а реално да са например два пъти повече. Не можеш да планираш паркоместата. Не можеш да планираш каквото и да било. От друга страна се плаща такса смет за 350.000, а цапат 700.000.

Така и за София. И не само. Отнася се за повечето големи градове..

Между другото гледам, че най-добър град за живеене според Дарик радио е ВАРНА!

Чистито на пичилившите



Тема Re: Жителствонови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано29.10.08 12:22



Абе, ей!Какви са тия ретроградни предложения!Ти знаеш ли какво беше "Жителство"?!Това беше узаконено крепостничество.Макар всяка вечер мъжът ми да кръжи като ранена пеперуда, за да си намери място за паркиране, съм изключително против.Не може в 21.век, когато имам право да се заселя в ЕС, да съм ограничена да се заселя в Пловдив?!

Проблемът е не, че не могат да се планират, а че няма специалисти.Нямаме си наши архитекти като барон Oсман(Haussman).Проблемът е в самите нас.Хубава страна сме, но населена!Колкото и патриотично да съм настроена, има моменти, в които не мога да не си призная, че вината си е у нас.



Тема Стас, недей с лошо!нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано29.10.08 12:29



Ти си басси реакционера, бе!



Има си и други начини, недей със закрепостяването отново, моля ти се.

Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.
Бъдете високи!

Тема Re: Жителствонови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.10.08 12:35



Не и при условията от преди години. Отвратително е да принуждаваш някого да се жени за друг, само заради жителството.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Стас, недей с лошо!нови [re: ABe]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано29.10.08 12:36



Аве, Аве, младите колко са наивни...чак ми се доплака....Когато бях в майчинство и позяпвах разни сапунки, имаше един бразилски"От любов", в който свекървата(изскана светска дама) от любов и загриженост ги правеше луди

Та как да кръстим този сериал?"От загриженост"....и за хунтата в Чили се присетих някакси....

Как си ти?



Тема Re: Жителствонови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано29.10.08 12:40



Трябва въвеждането на специалисти, а не жителства. В момента в общинските администрации цари колосален хаос, благодарение на некомпетентните мърлячи назначени най-често с връзки.
Един град като София е изправен пред феноменален колапс, който неизбежно ще се случи, освен ако кретена Диков, Мустака и демагога Батман не започнат да мислят в мащаб столица. А не както досега - в селско измерение.



Тема идеята ми беше друганови [re: Фиш]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано29.10.08 12:51



но никой не вникна.

Едва ли в новия тип "жителство" ще залегнат мерките от преди 30 години. Не знам какво ще сътворят другарите от парламента, но мисля че наистина трябва да има някакъв регламент..

И ако на държавата й е все тая дали живееш в София, а колата ти е с пловдивска регистрация, то наистина е несправедливо 1 милион да плащат за такса "Смет", а другия милион да си прави оглушки. И къде отиват данъците на тези мъртви души?

А вие пак с рогите и със страха от миналото.





Тема Re: Жителствонови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано29.10.08 12:56



то няма ка да стане тая, че има разни клаузи в "Правата на човека"


.... когато нещо е забранено то веднага е много интересно и всичко се е запътило натам да се преселва, офиси да отваря и цяла България в скоро време ще се събере само в 5 града максимум.
София точно за това на нищо не мяза вече и пълна дупка нямаща нищо общо с града в който съм расла.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Жителствонови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор _Shining_ ()
Публикувано29.10.08 13:03



Аз съм за. Писнало ми е от мърлячи и селяни навсякъде. Сега имам един коега от Хасково, който само си хвали града. Това имало, онова имало... Ами какво прави тук в такъв случай?


Баба ми казваше, че тя като била млада било така: или се жениш, или ходиш да работиш във фабриките.

Hotter than your average bitch,
Flick on, flick off my switch.


Тема Но не си го чуланови [re: _Shining_]  
Автор arachnoid (ДръФФче)
Публикувано29.10.08 13:19



да хвали колко работа има в Хасково, нали? При все, че се знае колко е пренаселена и мръсна София кой би дошъл на драго сърце да живее тук? Щеше ми се да кажа "да живее там", ама ситуацията е налице

, остава надеждата, че ще е за по-кратко.

When the flying gets tough the tough flee into hyperspace


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.