Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 26.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Късното майчинствонови [re: Бepeзka!]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано20.11.08 12:23




Моето дете го гледат баба и дядо през деня, вместо да ходи на ясла. Вечер и почивните дни си го гледат мама и тати.
Имах предвид, че аз имах приятелчета едно време, за които се чудех дали изобщо имат родители... защото тези родители никога не се появяваха.. децата си стояха при баба и дядо с месеци..



Тема Re: Късното майчинствонови [re: copadevino]  
Автор rosminch (непознат )
Публикувано23.11.08 19:31



Аз също съм си мислила много по въпроса / на 42 съм/. Имам приятелки, които родиха на 39, на 40. Но предвид рисковете от гетенични заболявания, които многократно се увеличават не след 40, а още след 35 години, мисля, че не е разумно. Ще чакам внуците. Но ако много го искаш, не отлагай, а си направи всички необходими изследвания и консултации. Желая ти щастие!



Тема Re: Късното майчинствонови [re: rosminch]  
Автор tedy74 (минаващ)
Публикувано28.11.08 01:04



Здравейте,не съм се логвала сигурно месеци,но специално тази тема ме заинтригува.
Тук съм да подкрепя жената,която иска да роди на 44,какво пречи?
Ама,тук се намесва балканския манталитет,ако не родиш до 20-25 и вече си за боклука.Аз се лутах 5 години в проблемното забременяване и такава мъка видях и в зачатие на всички тези жени,които искат да имат дете,но са с проблеми.
И какво са виновни,че са станали на 40???Баби щели да бъдат,толкова глупости прочетох,хем не можах да изчета всички мнения.
Мойта приятелка е на 42 и сега роди 1вото си дете,мисли да има още,ако е рекъл господ,ама не мога да се начудя на тъпите селянки по градинките,дето я питат дали била БАБАТА

.

МИСЪЛТА МИ Е СЛЕДНАТА-1НА ЖЕНА МОЖЕ ДА РАЖДА,ДОКАТО И Е БИОЛОГИЧНО ПОЗВОЛЕНО,АКО ИСКА НА 50,НЕКА ДА Е НА 50!И НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ОСЪЖДА..



Тема Re: Късното майчинствонови [re: copadevino]  
Автор Caffe Noir (непознат )
Публикувано28.11.08 22:19



Случайно влязох в този форум, случайно реших да погледна в тази тема...

Ще се опитам накратко... но някои мнения за осиновяването ме стреснаха малко.

Процедурата не е нито трудна, нито тромава, нито дълга. Вече са ти писали.
Свързана е с малко бюрокрация, но дотам.
В крайна сметка, поне това, все пак за човешки живот говорим, нормално е да има някаква макар и елементарна мярка за закрила на децата.

Съветват те да осиновиш по-голямо дете... Да, такова дете има по-малък шанс, вярно е. Но такова дете, ако не си подготвена за нещата, които те чакат после, може да се окаже сериозно предизвикателство и иска 300% отдаване за доста дълъг период.
Няма да пиша трактат, но съществува тъй нар. ефект на институцията или хоспитализъм. Много дефицити, но слава Богу, с внимание, грижа и обич, се наваксват.
За жалост, емоционалния дефицит е най-сложен, там понякога наваксване няма.
Просто, исках да знаеш. Осиновяването на по-голямо дете е доста тежка задача. Не, че няма справили се, де...

но не тръгвай с идеалистични представи.
При по-малките деца последствията от престоя в институцията е значително по-малък.

Това го казвам и за теб, и заради децата, ако решиш да се насочиш натам.

А дете не можеш да избираш от 2003 година.
Социалните те проучват, подготвят доклад за теб и те вписват в Регъстъра на кандидат-осиновителите. В подобен Регистър се вписват и децата, подлежащи на пълно осиновяване.
На Съвет в Регионална Дирекция Социално Подпомагане се решава кое дете на кое семейство/сам да бъде предложено.
Ти имаш правото да откажеш или да подадеш молба за осиновяване.

Във всеки случай, само не тръгвай с идеята, че ще правиш добро. Или го искаш, или не. С всичките му хубави неща и не толкова хубави.

Опитах да съм кратка... но съм пристрастна, признавам. Желая ти разумно решение, взето със сърце!
А... и според мен, нищо ти няма да станеш майка на 44!



Тема Re: Късното майчинствонови [re: Kitten]  
Автор Hungry eyes (werewolf)
Публикувано29.11.08 09:29



Най-вероятно дълго са те очаквали твоите родители и след като си се появила, са правили всичко - и по силите им, и не по силите им - за теб.

Интересно ми е ти как точно си им "благодарна"? В какво се изразява тази твоя "благодарност" към твоите грижовни родители?

Para otra vez, amor,
no te dejes la llave dentro del corazon...


Тема Re: Късното майчинствонови [re: Бepeзka!]  
Автор Hungry eyes (werewolf)
Публикувано29.11.08 09:49



В отговор на:

Забелязах малко противоречие в постинга ти: хем пишеш, че за детето е важно да го гледат родителите, а не баба и дядо, хем твоето дете го гледат баба и дядо.


Айде сега - ама тя написа, че родителите й го гледат само и единствено от понеделник до петък през деня - това са само някакви си 9-10-11 часа по само пет дни в седмицата. Нищо и никакви 45-55 часа на седмица. И като прибавиш и часовете, през които ни е нужно да спим - че те тези баба и дядо живот си живеят и мноооого свободно време имат. Издребняваш, да знаеш.

Para otra vez, amor,
no te dejes la llave dentro del corazon...


Тема Re: Късното майчинствонови [re: copadevino]  
Автор milalena (ентусиаст)
Публикувано01.12.08 16:18



разбира се, че ще си родиш.
не е толкоз късно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.