Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 28.09.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Късното майчинствонови [re: тpънчeтo]  
Автор милeйди (belle de noir)
Публикувано30.10.08 02:33



Масовост е това вече: деца с огрооооомна разлика.Едното родено на 20,другото на 40 от майката.Сигурно е някакаъв тип събуждане на майчинския инстинкт отново или лекуване на брак или кой знае кво.

Аз лично искам да съм млада бабка,която да помага на моето дете да има поне 2 деца

,да съм отмяна доколкото мога.

След като не съумях навреме да имам 2 или 3 деца(за което съжелявам и след време ще се извинявам на детенце,че го оставих самичко),поне то да си позволи тоз лукс.



Тема Re: Късното майчинствонови [re: copadevino]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.10.08 08:19



Напоследък доста се разпространи и у нас късното майчинство. Всички онези жени, които заради кризата родиха най-много по едно дете, а някои и нито едно, сега съвсем нормално искат да бъдат пак майки. Не виждам нищо лошо, ако човек е здрав. Е, друг е въпросът, че на тази възраст по-трудно се забременява и естествено рисковете за плода са по-големи. Но все пак на 700 деца на по-възрастни майки само 1 е със синдром на Даун, така че...Е, ако е твоето не е добре, ама... Една позната разправяше как не можела да си представи да роди на 50, щото можела да е умряла, докато детето стане първи клас. Аз пък изобщо не съм съглана с това. Средната продължителност на живота при жените, мисля че беше 73 години. Значи какъв е проблемът? Жениш детето на 23 и отърваваш зетя/снахата от присъствие.



Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Късното майчинствонови [re: милeйди]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.10.08 08:25



Че какво пречи да си едновременно и млада баба и по-възрастна майка? Тъкмо ще си помагате взаимно със снахата/дъщерята.

Аз имам една позната, чиято майка роди второто си дете заедно с първото внуче, така че нормално.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: Раждай и се не замисляй!нови [re: copadevino]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано30.10.08 10:07



Ако се чувстваш добре все пак))...здрава и способна!
Знаеш, моята втората я родих на 39, сега съм на 45...и не мога да ти опиша кефа околовръст да щъка тая буболечка, в розови дрешки и бърборене безкрай))
Не се занимаваш с щуротии, щото какво по-хубаво около теб да има едно човече, което те радва и ядосва...ама по сладък начин))
Нямаш време за депресии и размисляне...ама какво, кое , как))
Бачкане и удоволствие от това, че две детски очички ти се радват))...и топли устнички, които раздават безброй целувки))



ако има и кандидат татко- просто не се замисляй!...ако и семейство иска да спретвате- от това по-хубаво здраве!

Редактирано от LlRA.. на 30.10.08 11:47.



Тема Re: Мацканови [re: LadyMorgana]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано30.10.08 11:27



На каква възраст е сега детенцето ти и мислила ли си за желателната разлика в годините на децата при евентуално осиновяване?
Питам, защото моя вече навърши 9, а също са ми минавали подобни мисли неведнъж. Даже по едно време много го мислех. Засега съм си останала само с мислите, а пък установявам, че напоследък все повече ми изчезва увереността, че ще мога да се справя. Но това е друга тема. Но съм се чудила, след като може и да имаш изобр /а аз при нужда и връзчица може да открия/ какво ли бих избрала. Също как ли би приел сина ми това решение. Някак си мисля, че предвид възрастта му поне е редно да го уведомя. Не знам.
Щото може би донякъде е вярно, че както едно, така и две. А и при всички положения мога да дам повече отколкото би предложил един "дом" за сираци или както и там да ги наричат сега.
Странното е, че още не съм успяла да разбера защо имам по-малко притеснения по отношение аз да родя, отколкото от осиновяване, макар и двете да ги разглеждам във варианта само аз да си гледам децата.

Ти си сладка отрова, глътка самота
Ти си болка, която крия вътре в мен


Тема Re: Късното майчинствонови [re: copadevino]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано30.10.08 11:30



Не знам какъв акъл ще ми дойде когато моите принцеси станат големи, но в момента раждането на следващо дете не е опция за мен. Виждам как с всеки изминал ден все повече си търся "непрекъсваемия" сън и спокойната вечеря. Не знам дали е рутина и колко бързо бих се пренастроила, но някакси...така си ми харесва. Ако "стане белята", ще си "тегля" последствията, но иначе...не.
Навярно ако нямах деца изобщо бих мислила по друг начин.



Тема Re: Раждай и се не замисляй!нови [re: LlRA..]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано30.10.08 11:35



Сутринта тръгвам за работа и отивам да намляскам разбойника и му викам "Цункай ме за чао". Той тъкмо дръпнал юнашка глътка от чашата с мляко и както си беше омазан ме нацелува по нашия си начин. Разбирай бузки, нос, чело, брадичка и накрая врата. Та днес съм изключително блестяща, от сутринта съм с маска с прясно мляко

Ти си сладка отрова, глътка самота
Ти си болка, която крия вътре в мен


Тема Re: Принципнонови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано30.10.08 11:46



имам като ориентир разликата, която аз имам с брат си - 5 години. Хайде, да кажем + 2 (т.е. до 7 години). Все пак мисля, че процедурата по осиновяване може да отнеме повечко време, та до 2 години от този период трябва да се смятат като допълнителен административен резерв. Та това с изчисленията.

Виж за това, че синът ти е вече на 9, наистина трябва да споделиш с него - той ей сега ще влезе в пубертета и нещата ще станат още по-сложни за делението 'кого мама обича повече'!

Да - за даването на детето повече в едно семейство от един дом за деца, и аз смятам така. Даже мисля, че половинчатите семейства от един родител понякога са много по-спокойни и с уравновесени отношения към децата, отколкото 'пълни' семейства, в които обаче 2мата родители водят пунически войни за надмощие по различни причини. Всъщност поради факта, че твърде често съм виждала този вариант, за себе си не мисля, че нямам намерение, нито желание за създаване на семейство - независимо от сносните формални отношения, мъжете стават доста изискващи, деспотични, негъвкави и неприятно агресивни, ако се усетят уязвени от успехи на жената до тях. Така че, независимо от желанието ми, нямам никаква възможност за повече биологични деца.

При теб обаче усещам някаква вероятност за задомяване, или само така си мисля?




Major e longinquo reverentia

Тема Re: хехе))нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано30.10.08 11:50



същинска Клеопатра- викаш))





Тема Re: Принципнонови [re: LadyMorgana]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано30.10.08 13:06



Желание - да, вероятност към момента - нулева


То и затова казах, че сметките ги правя с мисълта сама да гледам домочадие. Щото осъзнавам колко е възможно дори да родя аз, пак да остана сама. Но някак още не съм се престрашила, а времето си минава. Не знам какво е положението с приемните семейства, тоест като какъв го играеш за детето? Не го осиновяваш, демек не става "твое" ами какво го правиш? До кога си отговорен и до къде си задължен към него? Щото пък и не можах да си го представя да гледам в дома си едно дете някакъв брой години и после какво - по живо по здраво, кой от къде е ли?

Ти си сладка отрова, глътка самота
Ти си болка, която крия вътре в мен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.