Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:59 15.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Бои за коса  
Автор a_b_c_d (минаващ)
Публикувано28.09.08 10:36



Мили дами,
какви бои за коса използвате?

Ползвала съм какви ли не бои за коси- от това,което се предлага на българския пазар-и резултатът за мен е плачевен...Косата ми като че ли още повече изтъня,побеля,от честото боядисване-почти на 2 седмици се притеснявам да не ми се отрази на здравето и се чудя как да реша този проблем.
Все пак съм на 38 и не мога да ходя с бели коси.Пробвах да се правя и на кичури,но все е същият ефекта.

А вие какво правите???



Тема Re: Бои за коса [re: a_b_c_d]  
Автор chorlavata (brunetka)
Публикувано28.09.08 12:15



Ти наборче ще ми дойдеш значи.


Ползвам на Палете интензивно червено, защото ми е черна косата и само тук- там по някой и друг бял косъм просветва. Ставам със страхотен червеникав отенък. То моето не е необходимост, а изгъзица. Боядисвам се на два месеца по веднъж, след съответното подстригване на връхчетата и оформяне на причьоската. Не контрастира боядисаното с естествения ми цвят. Мия я с шампоан Gliss за боядисвана коса. С този шампоан не ми се омазнява, зацапва и я мия веднъж седмично.
За твоят проблем поговори с фризьор, козметик или личната лекарка. Мисля, че се пращаше кичур коса и малко от скалпа за изследване на корените и за гъбички по кожата. Така ще решаваш конкретен проблем и със сигурност ще има ефект.



Тема Re: Бои за коса [re: a_b_c_d]  
Автор HAДEЖДA.® (Jedem das Seine)
Публикувано28.09.08 13:22



Цялата серия на "Гарниер" - боя, шампоан, маска/балсам. Само че предпочитам всичко това да ми излезне 1-2 лв по-скъпо, и да си го купя от някоя дрогерия, отколкото от сергия на пазара, дето нещата стоят на +30 или минус 20.



Тема Re: Бои за коса [re: a_b_c_d]  
Автор Heли. (Lady with doggy)
Публикувано28.09.08 14:24



Ъхъм....боядисването си е баш наркомания, вече спирка не може да има след появата на бели коси.



Боята, ясно че трябва да е от дрогерия и, по възможност, скъпа. Но, наистина, допълнително трябва да откриеш поддържащите продукти-маски и подобни, които да й връщат силата.

За протокола-аз съм си почти 5 години с , при това често го правя и сама, за да поядосам фризьорката си, но си вземам от нея едни подсилители(дето се слагат без отмиване, например)-няма нужда да ги казвам-всяка коса е различна и трябва да се съобразиш със спецификата си.
Боядисвам се на 45-50 дена(и съм в този възрастов сегмент).Когато не я оставяш омазнена и мръсна, около пътя косата ти е бухнала и корените не личат доста по-дълго....

Изтъняването не е само от боите, но е възрастов процес.Хормонален, мейби.Има микроскопичен процент щастливи жени(и по един мъж на всеки милион), чиито коси остават, макар и побелели, красиви и яки-без да изтънеят.

п.п.Напоследък се бях поизпълнила с черна завистчица към няколко изкласили като мен дамички, поради удивителна гъстота и дължина на главичната им окосменост(косата ми е фетиш и при двата пола). Surpriseeee!........косиците не били техни. В смисъл-техни са дотолкова, щото са си ги закупили надлежно от съответните места.


Тайната бе разкрита, след като се нагледах на абитуриентските приготовления на дъщеря ми и приятелките й(вече познавам от пръв поглед)......Божеееей, че то само аз ли си ходя със собствената си коса, ноктИ и.... тамквото дават???!!!!
Време е да пооправя тоя пропуск!





Редактирано от Heли. на 28.09.08 16:52.



Тема Re: Бои за коса [re: a_b_c_d]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано28.09.08 16:23



Пробвай френски бои, супер са - Casting, Excellence, донякъде Garnier...
Аз български съм ползвала преди повече от 15 години и никога не съм била доволна.



Тема Re: Бои за коса [re: вeceлyшka]  
Автор silver birch (непознат )
Публикувано28.09.08 18:09



А какво ще кажете за ползването на къна...има ли смисъл....и ако да-каква къна бих могла да ползвам?



Тема Re: Бои за коса [re: a_b_c_d]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано28.09.08 18:32



Аз се боядисвам на всеки две седмици съз зеленото Палете. На всяко измиване слагам маска за коса на Ейвън. Нищо не ми се е отразило на здравето, нито косата ми е изтъняла. Само дето става по-суха и чуплива, но затова пък слагам повече маска и проблемът се решава.
Но аз пък и си опъвам косата с преса постоянно.

Една съседка, възрастна жена (към 70) ми каза, че се боядисва редовно от 28 годишна. Е, не е плешива, нито болна. (Високото кръвно май няма връзка с боядисването). Така че притесненията ти са излишни.



Тема Re: Бои за коса [re: Бepeзka!]  
Автор a_b_c_d (минаващ)
Публикувано28.09.08 19:06



Благодаря на всички за съветите и коментарите....





Тема Re: Бои за коса [re: a_b_c_d]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано28.09.08 19:22



Аз не съм се отказала да търся черна къна и това е. Някой ми беше казал да я смеся с индиго, но тук, където и да попитам за индиго, ме гледат като полезно изкопаемо, та... С боя все още не ми се пробва, макар че се увеличиха белите косми, но докато от 2 метра все още изглеждам чернокоса, мисля да си кютам.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Бои за коса [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор silver birch (непознат )
Публикувано28.09.08 19:27



Абе и аз за къна попитах,но незнам дали има смисъл и дали не се отмива.Все пак имам тук таме бели косми.А и дали има рзлика в качеството на къната.Незнам каква да избера




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.