Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:58 30.04.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Закон за защита от дискриминация на совитенови  
Автор Bera (Alpha Lyrae)
Публикувано10.08.08 20:21



Писна ми да ме дискриминират или да ми подмятат злобни и саркастични коментарчета за това, че съм сова! Какво да направя - не всеки е устроен да става в 7 часа и да му се пее! Смятам, че ние, совите, сме не по-малко от 40% от населението и заслужаваме права! Защо трябва да започвам работа или училище в 8.30, когато по това време най-много ми се спи! Защо трябва да свършвам работния ден в 18 ч, когато тогава най ми се работи! Смятам, че днешния свят е дискриминационен спрямо нас и не се съобразява с потребностите ни, които са биологично обосновани и никой няма право да ни осъжда за това. Смятам, че всяка трудова дейност трябва да бъде разделена на две часови смени според типа на хората. Точно както има черни, жълти, ниски, високи, хомосексуални, така има и сови и чучулиги, чиито биологични часовници се разминават с 4-5-6 часа и ние, потърпевшите, трябва да търсим правата си, защото като нищо мнозинството чучулиги ще се окаже малцинство. Време е нещо да се промени!!!!





Тема Re: Закон за защита от дискриминация на совите [re: Bera]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано10.08.08 21:17



Аз бях чучулига, но от 5-6 години съм откровена сова


Винаги съм смятала, че започването на училище в 7.30 е садизъм

Моят град:
Автор:Mr.Anderson

Тема Re: Закон за защита от дискриминация на совитенови [re: Bera]  
Автор 4you2 (one)
Публикувано10.08.08 21:31



Абсолютна сова съм от малка. Когато ме будеха сутрин за у-ще го правеха по няколко пъти-все заспивах. Като студентка четях нощно време, но не цялата нощ, де

защото почвах да изпадам в депресия, че хората спят, а аз чета...
Като бяхме "момички" със сестра ми / и тя изявена сова/ когато някой ни потърсеше преди обед, майка ми от неудобство че спим казваше, че сме излезли
Следващия ми ужас беше, когато децата тръгнеха на у-ще рано и трябваше да ги водя - е, там нямаше мърдане!!!
Сега шефа да е жив издрав! определи раб. време от 9ч, обаче и в 12 да ме "вика" пак ще закъснявам

Спя до последно!!!
Казвай кво да правим в подкрепа!!??
Да излезем по пижами пред НС?!
Или...да легнем на Околовръстното?



Тема вижте сега момичетанови [re: Bera]  
Автор caн (звук)
Публикувано10.08.08 22:50



1. тия сладкопойни чучулиги от НС по това време спят ...и няма кой да ви чуе
2. ако ще работите след 22.00 ч. ще трябва да ви плащат нощен труд, а дали работодателя иска...
3. това че трудно ставаш сутрин не означава че си сова
4. вечерно време има къде по интересни занимания от работата
5. като за начало предлагам при постъпване на работа да се отбелязва кой е сова и кой не, че да се знае за какво ще го ползват





Тема Re: Закон за защита от дискриминация на совитенови [re: 4you2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано10.08.08 22:55



А защо да на не лежим на бургаския плаж, например?!Има и кафета и чадъри



Моят град:
Автор:Mr.Anderson

Тема Re: Закон за защита от дискриминация на совитенови [re: Bera]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано11.08.08 05:54



Абе честно да ти кажа, като съдя по нощната смяна из интернет-форумите, чак 40% - множко ми се виждат.
Иначе има спасение - собствен бизнес или някаква работа по интернет.



Тема Re: Закон за защита от дискриминация на совитенови [re: Bera]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано11.08.08 08:11



как да ти кажа, сигурно даже не 40 а 60% от хората са "сови", но там е работата че (също както и пушачите) са долните 60%.
ние задръстените чучулиги-непушачи държим властта и дискриминираме вас, совите и пушачите.






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Закон за защита от дискриминация на совитенови [re: Bera]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.08.08 08:40



Що се отнася до работата, съм съгласна с предложението за смените, но за да се избегне повишеното заплащане, трябва да има някаква клауза, че като е доброволно, се плаща нормално. Аз съм по-скоро чучулига, но мразя да работя сутрин. Най-добре ми е вечер като спрат да звънят телефоните. Вече научих клиентите и сутрин не ме търсят.
Обаче със съвместното съжителство нещата са по-сложни. Щото сори, мама, ама никой не е длъжен да търпи включения телевизор в 2 през нощта или пък тракането на чинии в кухнята. Може би в такива случаи трябва хората да си имат отделни спални.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Закон за защита от дискриминация на совитенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Gerylin ()
Публикувано11.08.08 11:33



много малко пъти ми се е случавало да спя след 11 наобяд..и много често:да се ококоря в 5 сутринта .. особено сега с белите ноЩи при нас..
което е дразнеЩо при положение ,че мъжът ми е сова (май) ,заЩото например вчера (неделя сутрин) се събуди в 12.45 ,а аз бях кукуряк в 8



ние си имаме стратегия,когато той иска да гледа Тв късно вечер,го прави със слуШалки през уредбата,а аз мия чиниите късно сутрин или вечер ..

обаче си имаме допълнително двама дразнителя,които убий ги,не приемат ,че ние ,човеШките съЩества, като легнем и искаме да спим непрекъснато..а не сън:игра:сън:игра ..много е приятно да се събудиШ с две котеШки муцунки,навираЩи се в лицето ти в 4 сутринта

Mistä sait sen käsityksen,ett noin voi tehdä toisille.

Тема Re: Закон за защита от дискриминация на совитенови [re: Bera]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано11.08.08 11:33



аз даже си бях намерила работа която започваше в 10ч и приключваше в 19ч /не всеки път но на теория беше така/. И тъй тъй работихме с ония с часовите разлики много бях доволна

.
Дето се вика - аз съм от хората които си лягат късно и стават късно

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.