Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:12 01.05.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема BG реалностнови  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано12.07.08 11:03



Дори не можах да реша каква точно иконка да сложа срещу темата - да се смея ли, да плача ли, да се муся ли. И напрая просто реших да не слага нищо - един вид безмълвен



Значи, решавам вчера да закарам сестра ми и децата на море. Пълним колата с багаж, бензин почти догоре и тръгваме. Пътищата бяха спокони - все пак беше петък сутрин към 6.30-7. Караме си, караме.. Подминаваме Ст.Загора и наближаваме Нова Загора с идеята да седнем и да пийнем нещо. В този момент виждам някакво страшно задръстване и от двете страни. Първата мисъл - тук някой зверски се е размазал

Тц, няма такова нещо. С моя поглед на 7 годишен сокол забелязвам в далечината военна полиция и включена светлинна сигнализация - сирени дИмяк Това, което видях, със сигурност няма да забравя цял живот. Освен това, ако някой ми го беше казал, щях да го обвиня в нелепо шегаджийство. И... Виждам един военен ЗИЛ (мисля че беше) дърпа... ... стар изстребител. Забележете - не го е качил на платформа или някак друго яче, а с въже В самолета седнал един пилот и управлява Смееех Толкова ли скъпо беше да се качи на платформа, да се закара и да не се спъва движението? На мен ми беше горе-долу все тая, защото не бях след самолета За другите не знам...

Отиваме на Влас. Оставям всички - багаж-магаж, хапнам, малко поспах и обратно към Пловдив. Викам си - сега ще направя живота си малко екстремален - ще се върна до родния град с влак. Отивам на спирката на Влас, за да взема автобус до Сл.Бряг, а от там до Бургас - все пак гоня влак в 21.55 Дойде един автобус, взеха ми 1 лев (нормално). Криво-ляво стигнах до гетото Сл.Бряг. Изсипват ме на автогарата, виждам къде е билетния център, виждам и опашката от 10 човека. Но нали трябва да купя билет.. След 20 мин чакане идва и моя ред, за да разбера, че билет се купува в автобуса

Както и да е. Дойде и другия рейс. Качих се. На въпроса за колко време ще стигнем до Бургас (вече беше 20.40), получавам отговор - Ами, когато стигнем . Тръгваме. В Слънчев бряг спирахме поне на 7 места. Като сви на колелото между Слънчев бряг и Несебър - сви ми се на топка стомахчето И там на 2 места спирахме. След Ахелой забихме към Каблешково Това вече беше вРЪхтЪТ. За мое голямо щастие пристигнах на бургаската гара в 21.40 Дотук добре..

Отивам на перона и започвам да си търся първата класа купе, съответно се оглеждам на някакъв лачен вагон. Няма бате такова нящу. Цялата композиция беше синоним на мизерия Влизам си във вагона - мирише на кенеф. Всичко вехто и умряло. И това първа класа. Мога да допусна какво е било във втората класа

Извод: Никога повече НИТО с автобус, НИТО с влак. На колата един теглич, платформата, мАторя и с мАторя обратно към Пловдив, да еба



Тема Re: BG реалностнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано12.07.08 11:20



Поне си направи живота екстремален, нали ? Имаше тръпка, и то каква





Тема Re: BG реалностнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор oпaceн (какардак)
Публикувано12.07.08 11:24



Абе те и пътищата ни са български - пълни с дупки и изненади всякакви.



Тема тръпка?нови [re: вeceлyшka]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано12.07.08 13:18



Не, просто оцених това, което имам. И разбрах, че то не е никак малко





Тема специалнонови [re: oпaceн]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано12.07.08 13:19



пътя до морето е на ниво.. поне на нашите разбирания. Откровено казано, бих предпочел пътуванията с влак в този сезон, но да е нещо комфортно, пък било и на двойна цена. Но за 16.70 лв толкова





Тема Re: специалнонови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Amelie Polen (пакостница)
Публикувано12.07.08 16:33



До Бургас пътя си е китка наистина.
Това до Варна ако е път...
От София до Варна имам предвид. Майката ми се разката на отиване, а пътувах и делничен ден. На връщане се поспряхме в Търново за един ден, щото нерви няма, та да пълним с тях дупките по равните ни пътища.
А догодина, живот и здраве като ходим оттатък Варна, ще предпочета пътя София-Бургас-Варна, ако и да ми е омразна отсечката м/у двата морски града.

п.с
Теб все те сполява някакво екзотично приключение




Wine Me & Dive Me

Тема Re: BG реалностнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревнозелен)
Публикувано12.07.08 17:13



Хубав пътепис

Ставаш за National Geographic

the rest is silence

Тема Re: специалнонови [re: Amelie Polen]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано12.07.08 17:23





Има нещо такова..

Кое по-точно не ти харесва на пътя Бургас - Варна?



Тема Re: BG реалностнови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано12.07.08 17:26



Благодаря!
Не съм на същото мнение, но е приятно да го прочетеш.





Тема Re: специалнонови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Amelie Polen (пакостница)
Публикувано12.07.08 17:31



Че средната гъстота на ветрогонци, камикадзета и пр. опасни зад волана е доста висока. Инак пътя като път - нищо му няма.


Wine Me & Dive Me


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.