Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:12 22.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Цветя на балкона  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано22.07.08 15:38



Реших да се опитам да озеленя големия си балкон в новото жилище. Северен е за съжаление, но все ще има някакви подходящи растения. И докато ровичках в нета да се ограмотявам по въпроса вижте на какъв балкон-мечта попаднах.
Та в тази връзка да ви попитам - отглеждате ли цветя по балконите си? Успявате ли? На мен петуниите ми вечно изсъхват: стъблата им стават жълти, а уж ги поливам всеки ден.



Бих дала мило и драго да си изпия и аз сутрешното кафе на това балконче.

А може да направим и нещо като фотоизложба: "Моите цветя" или "Моят балкон".



Тема Re: Цветя на балконанови [re: Бepeзka!]  
Автор cina2 ()
Публикувано22.07.08 17:22



Да, отглеждам цветя /и не само цветя/ на балкона, нищо че е малък. Имам и много стайни растения. С голяма изненада открих, че ми харесва гледането на цветя - особено да си ги захващам от резници или семена. Миналата година бях показала слънчогледите на балкона, тази година ги няма, но пък имам чудесна буганвилия /ще трябва да я снимам/ и олеандри. Успях да уморя тази фукция /обичка/ - не знаех, че някои видове не понасят прякото слънце:



Тази снимка също е от миналата година, но кампанулите са си живи и вече са 2 големи саксии:


Аптемия, некапризно цвете:


В клуб "Цветарство и градинарство" наскоро имаше и тема за подправките, та там бях показала и най-важните насаждения, тази година са много "зли"



Вече едвам смествам стендера с прането от толкова сандъци и саксии



Тема Re: Цветя на балконанови [re: Бepeзka!]  
Автор MonaMonsano ()
Публикувано22.07.08 18:17



Моят балкон е източен, но сенчест, заради дърветата с големи корони около него, така че положението с цветята е критично също. Вече 15 години моря цвете след цвете. В крайна сметка установих, че без слънце няма да стане, колкото и да се опитвам. Или поне що се отнася до цъфтящите растения. Виреят добре (през лятото, разбира се) зелените растения - бенджамин, драцена, трилистник....



Тема Re: Цветя на балконанови [re: Бepeзka!]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано22.07.08 22:02



При мен е тъмно, защото сме на първия етаж и има дървета наоколо, та върви предимно мушкато и зайчета (или каменичета им викаха някъде). Сакъза само зеленее, но не му стига светлината. Има и едни лилави фунийки, които се хващат. Те са почти бурен и растат навсякъде, май. А, и здравеца също.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Цветя на балконанови [re: Бepeзka!]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано23.07.08 06:44



С 2 големи балкона съм, ама и с 2 котки, та туй с цветята е по-скоро мираж при мен. Единствено кактусите в хола са ми оцеляли от котешките набези.


Хахаха, като купувахме апартамента, старите собственици ми 'завещаха' цяла зеленчукова градина на южния балкон - домато, корнишони, люти чушлета...



Тема Re: Цветя на балконанови [re: cina2]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано23.07.08 09:22



Снимай ги, наистина ще ми е интересно
Вчера като гледах сайтове за цветя, много ми хареса едно цвете - синя лобелия. Цъфти обилно с не много едри цветове. Не го бях чувала, ама мисля да си потърся от него. Ще ми се в да комбинирам в сандъчетата хем нещо, което да виси от балкона надолу, хем и нещо друго да бодна - един вид, някаква композиция да направя.
Освен това ми се искаше да сложа палми на балкона, но големите екземпляри са много скъпи, пък и нямам слънце там. Та ще видя някое от онези дръвчета дето приличат на кипариси или туя.



Тема Тези кампанули как се гледат?нови [re: cina2]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано23.07.08 09:54



Пробвах преди години, но нещо не ми се получи, а много ги харесвам.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Цветя на балконанови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (такава една)
Публикувано23.07.08 12:47



На южната тераса отглеждам успешно кактуси и петунии. А отскоро ми е мания да започна да си отглеждам и подправки - като начало имам саксийка с розмарин, ще попълня и с други.





Тема Re: Цветя на балконанови [re: HAДEЖДA®]  
Автор *Mими* (Рак)
Публикувано23.07.08 15:17



Терасата ми е дълга 7м. ееее да беше и 7м. широка

,южна е.С петунии отдавна спрях да се занимавам(много, ама страшно много ми въшлясват)Сега си имам: лимон,дафинов лист, черни рози,маслина,нар,розмарин,юка,върбичка(с къдрави листа),някой и друг кактус и още някои други саксийки.В нас също е пълно с цветя:цикас,алоказия,гардения,ехмея,нолина, бенджамини,драцени ,дефембахии,бонсаи и още мн.др.,вече ще ме бият
Та за цветята на балкона, прегледай ако искаш този сайт
дано ти е полезен.
Ето и още един




Тема Re: Цветя на балконанови [re: Бepeзka!]  
Автор cina2 ()
Публикувано23.07.08 15:34



И аз наскоро чух, по-скоро видях лобелията. Намерих ето това в снимка.бг, наистина много добре изглежда


И палми си имам - 2 на брой, но са малки - много бавно растат. Едната е с листа като ветрило, а другата е финикова - посях я от костилка на фурма, преди около 4 години може би, а е едва 50-60 см. висока. А дръвчетата са много красиви, но заради липсата на място съм се отказала от много растения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.