Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:54 19.06.24 
Полове
   >> Женски клуб
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Страх ме енови  
Автор actinia (momiche)
Публикувано01.07.08 00:08



Може да ме мислите за луда, за откачила, но това е - съвсем честно и откровено - предстои ми пътуване до БГ и умирам от страх. Панически страх, неописуем. Раздвоявам се, защото не съм била там от около 2 години, искам да видя родителите си и те искат да ни видят с дъщеричката ми...Ако не бяха те отдавна да съм отменила полета и всичко, но като зная откога ни чакат и се надяват и се радват, сърце не ми дава да се откажа в последния момент. Само мисля напоследък, премислям...Чета новините всеки ден и косата ми се изправя-само катстрофи...Какво става там? Как издържате? За престоя си съм ограничила пътуванията в страната до минимум и пак е побърквам. Само не ме нападайте, имам нужда да споделя това, което мъчи и може би да чуя някои трезви мнения и съвети....Благодаря ви.



Тема Re: Страх ме енови [re: actinia]  
Автор билянa (новак)
Публикувано01.07.08 00:13



Разбирам те и не мисля, че страха ти е заради катастрофите. Защо не им платиш по-скоро пътуване до някоя съседна страна и да си спестиш неприятните емоции? Предполагам, че е възможно за теб. Няма смисъл човек да ходи някъде, където му е толкова неприятно, дори и да се е родил там.



Тема Re: Страх ме енови [re: билянa]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано01.07.08 00:21



Да, сетих се за този вариант, но прекалено късно. Може би в желанието си да видя къщата и двора, където изкарвах детските си ваканции беше прекалено силно. Пътуването е след няколко дни. И да, всъщност най-вече от катастрофите ме е страх. Що се отнася за България като цяло - да, за съжаление, вече не ми е приятно да отивам там. Много съм разочарована...и уплашена.



Тема Ядем малки деца !нови [re: actinia]  
Автор jamie (не знаеш кой)
Публикувано01.07.08 00:38



И калайджийки


Аз като чета - в Щатско примерно касапници в училищата. Как учат тия деца бре ?!



Тема Re: Ядем малки деца !нови [re: jamie]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано01.07.08 00:47



Сигурно аз съм калайджийката - не зная защо ме оприличи на такава. Аз зная, че няма да ни изядете, но ми се струва, че БГ се е превърнала в опасна зона.
Толкова ли е страшно както го описват в новините? Или аз живея в прекалено спокойна страна или в БГ е съвсем трагично...Греша ли?



Тема Преекспониратнови [re: actinia]  
Автор jamie (не знаеш кой)
Публикувано01.07.08 00:59



някои проблеми - това е всичко.
Тук не е Рай, но да не залитаме в крайности. Това че си се залоила в спокойната страна ти е проблема, а не България.

ПП: "Кога стана калайджия, кога ти почерня задника" - това е прочутата шега.
Българчетата в странство обикновено сте на тоя хал.



Тема Re: Страх ме енови [re: actinia]  
Автор Charleston (just happy)
Публикувано01.07.08 03:29



обикновено това, което си мисли човек се сбъдва, както и това, от което го е страх


Не ти го пожелавам обаче!
Не си ли се замисляла, че може да се страхуваш от нещо "генерално" ( да не би да преживяваш стрес?), а не конкретно от България.

Човек не може да избяга от това, което му е писано.
Дали с 50 или 250 км/ч винаги би могло да е фатално ( както обсъждаха в една друга тема загиват и много невинни участници в движението )
Това не зависи от държавата или други външни фактори.

Животът е непредсказуем "Днес те има, а утре - ...не"

Като жена обаче не ти се меся на решението. Защото жените обикновено имаме силна интуиция, така че ти си реши какво да правиш



Тема Re: Страх ме енови [re: actinia]  
Автор Cтaниcлaв! (Ачмонек)
Публикувано01.07.08 06:56



Мисля си, че се превземаш повече от необходимото.
Джейми е прав - а не те ли е страх от американските училища?

Не те ли е страх от затлъстяването? И от всякакъв род биологични заплахи?

Тръгнала да се коси за катастрофите. То всякаш като живях там не бяха ежедневие размазани черокита, събърбъни, тахута и др. американски творения.

И тебе те е хванал чуждоземния синдром май-май



Тема Re: Страх ме енови [re: actinia]  
Автор HAДEЖДA® (Jedem das Seine)
Публикувано01.07.08 07:19



По цял свят медиите преекспонират новините за катастрофите, та белким стреснат лудите шофьори да са по-внимателни. Иначе, всекидневно в нашите новини дават и за катастрови и ПТП по света, и не мисля, че с нещо драстично се различаваме.



Тема Re: Страх ме енови [re: HAДEЖДA®]  
Автор actinia (momiche)
Публикувано01.07.08 08:09



Хващам се за теб Надежда като последен пост. Виждам,че го удряте и на шега

благодаря Не, не ме е страх от американските училища, не ме е страх от затлъстяването. Нямам страхове, спокойна съм, чувствам се добре тук. Имам добра работа, животът тече по един установен начин, който тук рядко дава грешка. Казвам това не за да се хваля, а за да се опитам да изясня причините за този страх - мове би просто ме е страх да изгубя това което съм постигнала досега, страх ме е и за детето разбира се. И този страх идва само като се сетя за БГ, но страннотот е че е на моменти. Понякога съм спокойна и зная че всияко ще е наред, понякога полудявам от страх. Медиите си вървшат добре работата
Станиславе, ти там може и да си бил свидетел на такива които обичат да се размазват по пътя, но аз тук нито веднъж. А шофирам всеки ден. Това не значи, че няма такива случаи, просто явно са доста рядко. Да уточня - говоря за Швейцария.
Благодаря ви за отговорите. Имах нужда да споделя с вас. Просто трябва да спра да го мисля. Желая ви хубав ден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.